Hajnýho jelen

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
hajney2
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 08, 2023 7:25 am
Bydliště: Prachatice

Hajnýho jelen

#1 Nový příspěvek od hajney2 »

Zdravím, třeba vás to bude zajímat i když to není Zetor.
Postupným vývojem přes několik domadělů, Zetora 7011 dostal ke koupi John Deere 6300.

Obrázek

Asi hlavním důvodem výměny byla skutečnost, že jsem si nakoupil stroje na sušení sena tak velké že už to sedmdesátka zvládala jen s vypětím všech sil. Dalším důležitým faktorem byla podmínka 40km rychlosti. 4x4 atd... Traktor jsem aktivně vybíral rok. Nejprve jsem uvažoval o Zetoru 9540, pak jsem si prohlížel Case CS94, Steyr 9094. Všechno tedy kolem 90 koní. Silnější šestiválec jsem už nechtěl. Důležitou podmínkou bylo aby bylo reálné traktor opravovat doma. Tedy aby převodovka byla sice pohodlná, ale pokud možno s co nejméně elektronikou. Časem jsem začal vyhlížet traktor pouze v zahraničí. Ale i tam bylo zklamání když se ukázalo že jde o překupníka, který sám traktor dovezl ze zahraničí a načančal ho na prodej. Jeden dokonce přiznal že se soustředí na prodej do východní Evropy a často zákazník koupí traktor jen podle fotky a nechá si ho přivést. To je potom asi překvapení.
Začátkem února se objevil v inzerci dnes už můj traktor přímo od prvního vlastníka. Chvíli to trvalo než slevil z požadované ceny a tento týden už ho mám doma. Zdá se že výměny olejů a filtrů mu dopřával pravidelně. Interiér je potřeba vyčistit a poopravit čalounění. Nějakou závadu bránící provozu jsem zatím neobjevil.

Tedy možná až na jednu. Je možné že tento typ nemá vyražené VIN? Podle návodu má jenom štítek na rámu, který má a souhlasí. V přední části má namontované ramena hydrauliky a je možné že je číslo schované pod držákem? nesetkal jste se s tím někdo?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2617
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Hajnýho jelen

#2 Nový příspěvek od murár »

Dúfam že ako Hajny máš pytliakov pod kontrolou, aby ti toho jeleňa niektorý ho nestrelil! :vysmech:
Pekná mašinka, tak naj ti slúži! 8)

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hajnýho jelen

#3 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Traktor je dovoz? Pokud ne, na technický ( pokud tam někoho máš) umí kouknout na foto z předchozích kontrol. Jinak doporučuju tedy "najít " vin někde kde je to dobře přístupné. Jestliže to u nas nebylo foceno je i formát na tom kdo to bude "razit" tzn kašlat na hvězdičky a pod...
Sousedův Suprak se před prvním focenim obešel a vsechna čísla se "sjednotila" na nových místech, natřela červeně a na kontrole vše ok:)
Jinak třeba kulatý jawy se sajdou maj přední držák přes vin- už jsem viděl držák profrezovaný, čísla na držáku, někdo to sundava na stk..

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hajnýho jelen

#4 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...ušel jsi pořádný kus cesty a prošel zákonitým vývojem . Tak ať se Tvůj jelen v pohodě prohání polesím ! 8)

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Hajnýho jelen

#5 Nový příspěvek od Tomas6 »

Prosím tě na kolik tě vyšel? Já jen pro info
Děkuji
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hajnýho jelen

#6 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pekny kousek preju hodne hodin bez poruchy. To je Powerquad nebo Synchroplus? A zadni vyvod je zaklad 540 nebo i 1000 pripadne 540E ?

hajney2
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 08, 2023 7:25 am
Bydliště: Prachatice

Re: Hajnýho jelen

#7 Nový příspěvek od hajney2 »

Traktor je z dovozu, půjde tedy poprvé na STK v ČR.
PTO má 540, 1000 i 540E, tu variantu 540E jsem měl možnost si vyzkoušet na půjčeném traktoru a moc se mi to líbilo. S obracečkou/nahrabovačkou se dá jezdit jen na zvýšený volnoběh. Tak po této možnosti jsem taky koukal. Je vidět že předchozí majitel kupoval traktor s "ekonomickým" rozumem. Nemá klimatizaci, střešní okno, digitální přístrojovku a podobně, ale zato má 540E (což u těchto modelů byla příplatková výbava), přední ramena a PTO a převodovku PowerQuad - čtyři rychlosti + každá 4x pod zatížením a reverz, ve 40KM/h verzi. Dokonce má i vzduchové brzdy, což u německých traktorů nebývá obvyklé. Ale má "jen" dvouhadicové brzdy, bude potřeba dodělat ještě jednohadicové.
Zatím se pomalu rozkoukávám, bude potřeba vyměnit gufero u zadního PTO, mělo by to jít zvenku když se bude měnit olej. Oleje chci raději vyměnit všechny. Zlobí tam nastavení volantu. Nedrží v dané poloze. Včera jsem to rozdělával s tím že utáhnu matičku a bude to ok. A ejhle ona tam není matička na utažení, ona je tam plynová vzpěra s aretací. Jasně JD má dražší náhradní díly, ale když jich nebude potřeba moc najednou tak by to snad mělo být v pohodě.
Pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jo ten výfuk ten je divnej. To bude asi specialita pro německý trh, stejně tak jako otevírací čelní okno. Výfuk bych chtěl předělat podle originálu co vede podle kabiny nahoru. Tenhle traktor je vyrobený v Německu.

pavel233
Příspěvky: 249
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Hajnýho jelen

#8 Nový příspěvek od pavel233 »

Přeju ať slouží bez větších problémů. Možná je ten výfuk řešený tímto způsobem právě kvůli tomu vyklápěcímu čelnímu oknu.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Hajnýho jelen

#9 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady máš odkaz na elektronický katalog
https://partscatalog.deere.com/jdrc/
Já tam hledal ložiska na lis a pak podle čísla hledal na netu, kde byly levnější. Tak můžeš pohledat třeba tu vzpěru.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hajnýho jelen

#10 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak to je ta za me lepsi verze jak prevodovky tak i zadniho vyvodu. Ja osobne bych chtel jeste klimu a nakladac. Jinak ja na 540eko i lisuju a sekamú ale mam 6val 150k na vyvodu.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Hajnýho jelen

#11 Nový příspěvek od Chose11 »

Co znamená 540E?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: Hajnýho jelen

#12 Nový příspěvek od JakubG »

Ekonomické otáčky vývodového hriadeľa. je to vlastne iný prevodový pomer medzi motorom a vývodom pri ktorom sa dosiahnu normalizované otáčky vývodu už pri nižších otáčkach motora. Samozrejme je tu nižší prenášaný výkon na vývod, ale pri prácach ako obracanie sena, rozmetanie hnojív, postrekovanie to nevadí.

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“