John Deere 455

JohnDeere, Case, Ford, MF,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#31 Nový příspěvek od Samorost »

Hele aké si to dával gumi na zadné kolesá ?
a nedru sa ti o sekačku ? :-) lebo som riešil už druhý defekt takže asi sú tie gumi už celkom staré a asi to chce aj niečo robustnejšie ako tie fumi na štvorkolku ako si spomínal :-)

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#32 Nový příspěvek od PyroSh »

přezouval jsem to na tyto:
DURO - DI2037 - 25x10,00 R 12 DI2037 FRONTIER 50N 6PR - DUR2250-62037
Je však spoustu jiných vzorků. Hlavně vybírej konstrukci s 6ti plátny. Jsou sice dražší, ale zase vydrží.
Třeba:
https://www.pro-pneu.cz/51608-journey-w ... froad.html
nebo podobné.

Jo a ještě jedna zkušenost. Nevím jak to bude u tebe, ale myslím že stejně.
Časem začne kapat olej ze zadní převodové skříně.
Nehledej problém v těsnosti skříně, ale jdi po osce co ovládá hydrostat. Je za pravým zadním kolem schovaná za rámem.
Oska je zajištěná segerovkou a je na ní těsnící O-kroužek který se časem vymačká a olej pak protéká kolem té osky a teče po skříni dolů.
Oprava je snadná, ale první příprava na opravu je fuška.
Jelikož v rámu traktoru není otvor, musíš si ho udělat. Někde na netu je video. jak si uděláš ten otvor a pořádně si po řezání srazíš a začistíš hrany,
pak už potřebuješ jen golu 16 nebo 17, roztahovací přímé kleště na segerovky, tenký šroubovák a ostrý háček na vytažení starého O-Kroužku.
Když seženeš origo, bude to ideální. Já jsem použil nějaké ze sady a dal jsem tam celkem 3 za sebe jeden z nich o 1mm větší
Tuta oprava mi vydrží rok a pak ty těsnění ztuhnou a zas to teče. Origo o-kroužek bude asi z odolnější gumy, ale jak si uděláš ten otvor tak pak je oprava otázkou 15ti minut i se sundáním a nahozením kola.

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#33 Nový příspěvek od Samorost »

Dík :-) sice postupne upravujem a ladím ale musím zaklopat zatial bolo pod traktorom vždy sucho tak som zvedaví kedy ma to čaký :-)

Uživatelský avatar
PyroSh
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 03, 2023 10:37 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: John Deere 455

#34 Nový příspěvek od PyroSh »

Hoj, po delší odmlce se ozývám. Vypálené díly na ten trojbod mám už doma. Jen pořád nemám volný čas na to to dát do kupy což už i mně osobně štve. Rád bych to měl už udělané tak doufejme že po polních pracech už bude volněji. Potřeboval bych však pro jistoti změřit jednu míru a to jak je ta oska na kterou je uchycený píst hydrauliky co zvedá žací ústrojí, tak bych potřeboval změřit její přesnou délku od vložky po vložku co je nasazená v rámu traktoru a pak celkovou délku i s koncovkami co prochází vložkami v rámu a pak se zajišťuje segerovkou . Potřebuju se ujistit že je to stejné jako na mojem a aby to pak pasovalo.
ještě takový dotaz. Mi se časem podařilo obě segerovky ztratit a jelikož jsem ty průchozí konce měl udělané ze šroubu M24 s trochu obroušeným závitem tak jsem to pak zajistil matkami M24. mám to udělat stejně?
Jinak pokud bys co potřeboval pořešit, tak můžeš třeba přes Whatsapp na tel 604675779

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#35 Nový příspěvek od Samorost »

Tak to to máš
medzi vložkami 305mm alebo 12 palcou kedže to robili američania
a skrz rám a vložky je dlhá 355mm teda 14 palcou

Obrázek

Uživatelský avatar
Samorost
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 30, 2023 8:05 pm
Bydliště: Brno

Re: John Deere 455

#36 Nový příspěvek od Samorost »

Tak sa po nejakom čase opäť ožívam :-)

Projekt traktora JD 455 pokračuje a konečne má nainštalovaní Trojbod touto cestou by som chcel podakovat
"PyroSh"ovy ktorí to dal všetko dohromady a dokonca mi to aj namontoval sám by som nad tím maturoval asi celí deň :-) Dakujem

Do budúcna by som chcel porosiť prednú lopatu tak uvidím ako rýchlo sa k tomu dostanem


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Americké stroje“