Bielorus mtz 52,82...

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Bielorus mtz 52,82...

#16 Nový příspěvek od Ivan50 »

Tak zdarec :)
Oprašme toto vlakno a skuste niekto zistit,či je pohon čerpadiel bielorusa zavisli od motora, alebo od prevodovky podla toho aky tam je kvalt.. :) či by bolo realne napasovat na to predek bez uprav prevodovky,bohužial nikto v okoli nema takychto bielorusov,takže je to pre mna velka neznama :-/

EDOVA 30 4x4
Příspěvky: 237
Registrován: stř led 04, 2012 5:45 pm
Bydliště: Osvětimany

Re: Bielorus mtz 52,82...

#17 Nový příspěvek od EDOVA 30 4x4 »

bude ten vyvod zavysly na otackach motoru protoze cerpadlo jede i bez kvaltu kdyz jsem se dival do knizky tak to vypada ze tokolo na vyvod se toci volne na hridely aje pouze na cerpadlo vsechny kola za nim jsou na drazkach

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus mtz 52,82...

#18 Nový příspěvek od pedro643 »

No ak máš na mysli bielorus bager tak čerpadlo na prevodovke je závisle od motora, je ním hnaná hydraulika podkopu. Tu je obrazok prevodovky možno ti to pomôže. Obrázek
Pan Bohuš s hydro-b by možno vedel. Skus mu napísať, na stranke najdeš kontakt na neho.

Nikola
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 30, 2009 12:41 pm

Re: Bielorus mtz 52,82...

#19 Nový příspěvek od Nikola »

Pánové, nedá mi to, abych nezareagoval. Jak jsem tu už dříve psal, ( http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =70&t=7772 ) mám MTZ 50.
Od doby, co jsem jej koupil jsem se o něm už něco dozvěděl :) Pokud vím, Belarus bagr se s předním náhonem nedělal. Co se týká traktorů MTZ 50, přední náhon by se tam doinstalovat dal, na pravé straně převodovky je zakrytovaný otvor, do kterého se zasune odlitek s převodem, spínáním náhonu a vývodem na kardan. Něco podobného je i u Zetoru 80.. , nicméně podle známého, který ho má, u traktorům, které neměly předek od výroby, chybí v převodovce ozubené kolo, které žene kardan. Nevím, jestli to není podobné i u MTZ, nikdy jsem se pod ten kryt nedíval (otázka je, jestli bych věděl, co mám hledat) Přední hnaná náprava by se měla dát koupit, hádám asi nejjednodušší by to bylo v Polsku, jezdí jich tam docela dost, sám mám v plánu ho pořídit. Schéma řazení, výkres kardanu nebo čehokoli dalšího pošlu mailem, vložit fotku sem totiž asi nejde. Jinak je to super stroj, za pár peněz dělá fakt službu.

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Bielorus mtz 52,82...

#20 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj,
přemýšlím o koupi MTZ(S) 52 od kolegů z německa :) . Nemáte někdo náhodou nějaký návod či informace jaké ty traktory jsou, zda se dají sehnat ND či tak? Případně by se někdo podělil se zkušenostmi? :friends:

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Bielorus mtz 52,82...

#21 Nový příspěvek od Badyn »

Tak kolik je tu uživatelů MTZ 52 nebo 82? Měl bych pár technických dotazů ohledně převodovky, byla volná matice hrušky diferenciálu, ale když už mám sundaná víka tak chci opravit co se dá :) Například dost hrká vložené kolo z převodovky na přední náhon... Dá se to nějak seřídit? Přikládám video:

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus mtz 52,82...

#22 Nový příspěvek od pedro643 »

Vyzerá to na mrtvé ložiská v tom kole. Takže rozborka, kolo vonku a vzmeniť ložiska ;-)

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Bielorus mtz 52,82...

#23 Nový příspěvek od Badyn »

Ne ne, nakonec to stačilo jen dotáhnout, ložiska jsou v tom kuželová. :) Ale pak jsem našel celou jednu rozsypanou klec v ložisku, takže mě čeká kompletní rozborka převodovky :D

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus mtz 52,82...

#24 Nový příspěvek od pedro643 »

Takže dobá aj zlá správa. Tak veľa zdaru pri oprave a nezabudni dokumentovať ;-)

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Bielorus mtz 52,82...

#25 Nový příspěvek od Badyn »

Fotky nějaké mám (v zimě to snad nahraju :) ), teď opravuji přední nápravu a mám objednané nové disky a pneu na předek, dávají se do kupy taky zadní kola... Na zadku bude 15,5 R38 a předek 11,2 R20 jako na typu MTZ-82 :) . Pak musím ještě vyřídit papíry, ale je tam nějaký problém a v německém TP chyběly nějaké údaje, které jsou potřeba do českého TP, ale snad se to vyřeší 8)

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus mtz 52,82...

#26 Nový příspěvek od pedro643 »

A teraz tam máš aký rozmer gum?

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Bielorus mtz 52,82...

#27 Nový příspěvek od Badyn »

No jedna zadní pneumatika je originál 13,6 R38, druhá už je těch 15,5 R38, dovezl jsem k tomu dva disky i s pneu 15,5 (ty disky jsou o něco širší) takže to na tuto velikost sjednotím... Akorát teď mám disky u kováře, protože byly dost pomlácené... Přední jsou 7,5 R20, ale jeden je na úzkém ráfku (5,5') z MTZ-52 a druhý je na širším (7´) z typu MTZ-82 no nicméně když jsem to dovezl tak nešel vypnout předek (on je tedy stále zapnut přes volnoběžku) a dost se to hrnulo. Byla vyskočená vidlička řazení předního náhonu a držela ho pořád seplý. Tak jsem objednal nové pneu i s disky. Pneu 11,2 cca 3tis za kus a disk 9´ za 2tis... Takže nic strašnýho... Doufám že bude sedět převodový poměr, trošku špatně jsem si to v hlavě srovnal a myslel jsem že mají být kola větší, jenže s tou volnoběžkou by byl pořád předek seplý, nebo by spínal při zatočení a nebylo by to ono (alespoň tak to psali na fóru o ZT-303), ale tyhle velikosti kol jsou na typu MTZ-82 a ty převodovky jsou skoro stejný, tak to snad bude sedět :) 8)

Dexter23
Příspěvky: 115
Registrován: čtv kvě 21, 2020 12:56 pm
Bydliště: Horná Streda

Re: Bielorus mtz 52,82...

#28 Nový příspěvek od Dexter23 »

Nazdar daj fotku celého stroja

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Bielorus mtz 52,82...

#29 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj, mám jen pár fotek tady: https://badyn109.rajce.idnes.cz/Belorus_MTZ-52/ :) Zbytek pak doplním ;-)

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“