Belarus 320

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2056 Nový příspěvek od Vendel »

Co jsem se tu o tom předku dočetl, tak to mělo stát 30 tisic...ale je to mnoho let zpátky....já se s rusakem zatim seznamuju nebo spis ho servisuju a opravuju...pan co to mel predemnou na firme...no prase hadr...momentalne se snazim rozjehbat páku na nastavení volantu :D a snažím se přijít na co je páka hned pod sedačkou taková otočná.... :D

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Belarus 320

#2057 Nový příspěvek od pepego »

Ja som sa raz dávno zastavil vo firme Prodag ,tam to prerábali. Myslím že zapínanie bolo vzduchom cez elektropneumatické ventily. Aj napriek cene cca 1200€ som bol nalomený na tú prerábku, no chceli doviesť celý traktor nielen nápravu tak som to potom vzdal a kúpil tie gumy 11,2/20 - 210/80 r16 . Rozdiel poznať no ten predok aj tak chýba. Tá páka pod sedačkou je nastavenie tuhosti pruženia podľa hmotnosti obsluhy. Na konci páčky je taká západka ktorou prepínaš záber ako na račni a tak pridávaš resp. uberáš tuhosť.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2058 Nový příspěvek od Vendel »

Aha super díky za info až se dostanu ve středu k traktoru hned to zkusim protoze je to moc měkké, když tě mám na drátě, poraď mi prosím kde se vypouští na motoru voda z chladiče, v návodu je že chladiš i motor mají zvlast vypustaky na chladicovku. Doufam že je tak inteligentne umistenej jako vypustak oleje z motoru :D

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Belarus 320

#2059 Nový příspěvek od pepego »

Ten vypušták netuším, viem že je ma chladiči ale na motore :-/? Skúsim tiež pozrieť v návode. Ale prístup bude podobný ako pri oleji (prístup ako k peniazom). Pri výmene oleja ti to premaže aj výkyv prednej nápravy :D . Od výroby tam mazanie nie je , ja som tam dorobil po dve maznice. Pri výmene pod vypušták narvem odrezanú plastovú fľašu a pod fľašu vaničku a tak je to skoro bez zasvinenia rámu.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2060 Nový příspěvek od Vendel »

Já mám na to taky připravenou petku že si z ní udělám nějakou pomucku abych vše nezasvinil:D ještě se zeptám, jde ti lehce tahat páka na fixaci volantu ? Já s ní nemůžu za boha hnout...

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Belarus 320

#2061 Nový příspěvek od pepego »

doma mám návod aj v slovenčine ,toto je na stránkach výrobcu strana 109:
http://tsmotory.sk/lombardini&kohler/Do ... vodCHD.pdf
či je aj reálne na traktore netuším to sa mi nechce ísť pozerať :) .
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Belarus 320

#2062 Nový příspěvek od pepego »

Musíš pomykať súčastne aj volantom , ak nepôjde ,zhoď ľavú stranu s pákou zapínania kardanu a strekni WD40
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2063 Nový příspěvek od Vendel »

Jo jo to jsem zkoušel ale i tak se mu nechce :-/ dva roky ten traktor stál a předtím se k němu chovali jak prasata tak bych se nedivil ze to tam bude silou zasekle a prirezle, postřílel jsem to a uvidím ve středu až se na něj zase dostanu

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Belarus 320

#2064 Nový příspěvek od polemnepolem »

měl jsem problém podobného rázu s ruční brzdou,závada celkem jednoduchá,lehce zoxidoval a nabyl zinek v táhle a už to nešlo.Vyřeší šmirgl a mazání :-)
Zetor 6245

Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2065 Nový příspěvek od Vendel »

Ruční brzdu budu muset taky postelovat, funguje až na posledním zubu tak to to pokacim a prostrikam, fixace volantu povolila sama po dvou dnech prostrikavani WDckem:D

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Belarus 320

#2066 Nový příspěvek od polemnepolem »

8) ale hlavně koroduje! :-))
Zetor 6245

Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2067 Nový příspěvek od Vendel »

dobrej nápad na večerní film :D

Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2068 Nový příspěvek od Vendel »

https://www.youtube.com/watch?v=aQdwriNsEwQ

nějak se mi ten zvuk bez sešláplé spojky nezdá....dělá to až když se ohřeje takže samozřejmě pří koupi nic takového slyšet nebylo.....nějaký tip či rada co by to mohlo být ?

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Belarus 320

#2069 Nový příspěvek od cont33 »

daj neutral aj na spodnej pake a malo by to byt ticho. Mne to robi tiež ked je zohriaty olej.
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Vendel
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 03, 2019 7:29 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Belarus 320

#2070 Nový příspěvek od Vendel »

já si právě myslím, spíš jsem si jistej, že mám neutrál na obou pákách ale radši to zítra zkouknu, dost mě ten zvuk sere.... mozna se radsi podivam zda kolem neni neco povolene, protoze mi prijde ze ta moje prevodovka je nejaka naladova :D nekdy zaradim bez meziplynu jen dvakrat spojkou krásně, nekdy jen s meziplynem a nekdy ani kdybych chtel pres zuby... :D asi je to o cviku...zítra bch chtěl vyměnit olej i v převodovce ale pochybuju ze by to nejak vyrazne utichlo ale jsem rad ze nejsme jedinej komu to takhle rachotí

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“