Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

stroje sovětského bloku

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#76 Nový příspěvek od pedro643 »

Mne sa zdá už dosť úzky. Ja čo som meral podľa riadkovača do zemiakov tak mi vychádzalo zúžiť traktor o 5-6 CM na každej strane. Aj na videách na YT to tak majú niektorý zúžené

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#77 Nový příspěvek od Šrotík »

Měl si recht, bylo to moc úzký. Dneska jsem za to hodil sazeč a jezdilo by mi to po hrobkách. Kola jsem roztáhnul na sedmého zub od kraje, což vychází nějakých 5,5cm od venkovního konce osy.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#78 Nový příspěvek od pedro643 »

8)

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#79 Nový příspěvek od pedro643 »

Nebol problém povoliť náboje aby si predstavil rozchod? Ako vychádza teraz predná náprava? Myslím že teraz už nepotrebuješ kratšie sponkovačky na riadenie

schamann
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 03, 2023 11:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#80 Nový příspěvek od schamann »

Zdravim mam dotaz, z ceho je blok motrou na belorusu? Hlinik nebo litina?

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#81 Nový příspěvek od pedro643 »

Litina

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#82 Nový příspěvek od Šrotík »

Povolit to není problém, mám na to 3/4" fajfku a ořechy. Ojeb je srazit ten náboj z klínů. Bohužel sehnat u nás šrouby M21 v jakýmkoliv stoupání je neřešitelnej problém. Musel jsem koupit M20, prostrčit dírama a na prasáka po nich jebnout palicí. Teď po očištění už to není takovej problém a obě zadní kola jsem měl za hodinu a půl hotový. Akorát jsem čekal, že na klínech budou nálitky do těch malejch drážek na ose, tak jsem měl trochu strach, aby se to nehnulo. Nicméně zda se, že to drží na místě.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#83 Nový příspěvek od pedro643 »

A nepasovala do tých otvorov na zrazenie šruba čo drží náboj pokope? Nevidel som náboj ešte rozobratý ale tiež som myslel že v nápoji je výstupom čo sedí do poloosi

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#84 Nový příspěvek od Šrotík »

Nene, to nepasuje. Ty, co drží náboj jsou malý. Průměrově by seděly štefty z kol, ale ty mají zase špatný stoupání. V těch klínech pod nábojem jsou akorát nálitky, který zapadají do těch velkých drážek, aby se osa neprotáčela v náboji.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#85 Nový příspěvek od pedro643 »

To sú celkom zaujímavé rozdieli lebo ja mám iné položí. Nemám na nich tie priečne zárezy/ zuby ale zato má poloos asi 5 zrážok proti pretočeniu

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#86 Nový příspěvek od Šrotík »

Dneska konečně přišel balík z Polska. Kompletní sada na PTO. Stojím před rozhodnutím, jestli tam dát tu první hřídel bez pojistky a nebo ten traktor rozpůlit. Půlení se jednou stejně nevyhnu, protože prosakuje gufero pod setrvačníkem, tak bych to mohl vzít při jednom a až vyměním gufero, tak to rozcuknou ještě o kousek dál a prostě to zajistit. Kdyby někdo sháněl, tak koupeno na mtz.pl za 510,84 € i s poštovným a bez problému posílají do Čech přes DPD.
Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#87 Nový příspěvek od pedro643 »

Gratulujem k vývodu. Ta segerka je fakt dilema. Neviem či ja ju tam niekedy dám

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#88 Nový příspěvek od Šrotík »

Já asi udělám kompromis. Teď si změřím ten zápich, koupím segerovku, ale dám tam zatím hřídel bez pojistky a až budu půlit traktor kvůli guferu, tak to zajistím. Teď na to není čas. Za chvíli se budou dělat brambory, na to bude potřeba pojízdnej traktor a potom to posekání hektaru, nebo dvou snad zvládne.

Šrotík
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 16, 2017 8:24 pm
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#89 Nový příspěvek od Šrotík »

Dneska jsem konečně namontoval vývodovou hřídel. Nevím, jestli to v takovém stavu šlo už ze skladu a nebo to rozsekali dopravci. Skoro všechny ozubení byly omlácený a bylo potřeba je opilovat. Trošku jsem čekal, že to půjde namontovat líp, ale žádná tragédie to nebyla. Pokud to půjde, tak zítra dodělám zapínání a seřídím spojku. Mimochodem, neví někdo, kolik váží ten podkop? Nikde tu váhu nemůžu najít.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Belarus EO 2621 aneb můj zivot s východoevropským strojem.

#90 Nový příspěvek od pedro643 »

Ja si myslím že vo výrobe si výstupnou kontrolou alebo kvalitou hlavu nelámu. Ja mam blbý závit na vývodovej hriadeli kde ide matka čo zaisťuje ložiska. výzera to ako by to blbo upli do sústruhu a na jednej strane sa nôž ledva dotkol materiálu no na druhej sa až veľmi zarezal. Hlavne že matka drži. Aj tu trubku čo spája oba hriadele mam krivo pozváranu tak som musel nájsť miesto kedy najlepšie sedela a zvyšok vrtačkou dobrúsiť aby ľahko chodila.
Netrúfnem si tipnúť koľko vyži čisto podkop ale celá nadstavba bude mam +- 2000 kg
Celková váha je cca 5500 kg nepamätám si to už presne. Není to vyrazené niekde na štítku?
Traktor váži 3500 kg

Odpovědět

Zpět na „Východoevropské stroje“