Porsche diesel

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
desmo
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 14, 2010 12:17 pm

Re: Porsche diesel

#31 Nový příspěvek od desmo »

sychrovak píše:
big.boss1 píše:Dobrý den, asi to sem nepatří, ale máme tento traktor, používali jsme ho doma na orání, ale přemýšlíme o jeho prodeji, nevíte za kolik by se tak dal prodat? když je to muzejní kousek. díky
Záleží jak vypadá,mému známému ho přivezli za 25 tisíc z Rakouska,tam jich je dost.Ale on bydlí na jihu,takže výhoda.Ale taky jsem viděl inzerci za 40 tisíc,zda prodal nevím.
Možná za tento i astronomickou částku.............
Porsche_Diesel_398_s.jpg

Zrovna sháním Porsche traktor, jaký typ máte?

miroslav.skopek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 07, 2009 9:24 pm

Re: Porsche diesel

#32 Nový příspěvek od miroslav.skopek »

Ahoj kamarádi, zima mne zahnala do tepla paneláku a tak jsem se šel podívat, co je tu nového. Tak se hned trochu vložím do diskuze. Mám Standarda 218 a pro informaci jsem ji koupil v Čechách za 30. Na můj vkus dobrá cena, stav byl použitelný, zatím jen dolévám naftu. Ale vím, že bych mu mohl hodně přilepšit. Ale zaměstnání a rekonstrukce baráku ... Přivezl jsem si ho na platu na osobáky a nebyl by problém si pro něj dojet i do Němec. Jinak sleduji trh s díly a literaturou přes eBay, což je velice solidní internetová aukční síň (podle ní asi vzniklo Aukro). Posílám odkaz na díly: http://business.shop.ebay.de/items/?LH_ ... SRCHX:SRCH . Když tam člověk něco shání, může si i nastavit zasílání mailů, když se to hledané objeví (protže to většinou do 7 dní zase zmizí). Takže startéry se tam určitě taky vyskytují, pár jsem jich viděl, jen jsem nesladoval na kolik se tak vyšplhají.
Takže se tu mějte, a kdybyste potřebovali s tím startétem nějak pomoci, napište mi (miroslav.skopek@seznam.cz) :typek:

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Porsche diesel

#33 Nový příspěvek od sychrovak »

desmo píše:
sychrovak píše:
big.boss1 píše:Dobrý den, asi to sem nepatří, ale máme tento traktor, používali jsme ho doma na orání, ale přemýšlíme o jeho prodeji, nevíte za kolik by se tak dal prodat? když je to muzejní kousek. díky
Záleží jak vypadá,mému známému ho přivezli za 25 tisíc z Rakouska,tam jich je dost.Ale on bydlí na jihu,takže výhoda.Ale taky jsem viděl inzerci za 40 tisíc,zda prodal nevím.
Možná za tento i astronomickou částku.............
Porsche_Diesel_398_s.jpg

Zrovna sháním Porsche traktor, jaký typ máte?

Na S bazaru byl za 15 tisíc z jihu čech
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Gabryšan
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 11, 2009 7:57 pm
Bydliště: Třinecko

Re: Porsche diesel

#34 Nový příspěvek od Gabryšan »

Tady přidávám jednu německou stránku pro náhradní díly na Porsche-Diesel a Algainer.Já jsem si tam třeba objednal kompletní těsnění motoru.

shop.senger-traktorteile.de
Porsche-Diesel Standard 218 r.v. 1960

Koudy
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 07, 2010 12:20 am

Re: Porsche diesel

#35 Nový příspěvek od Koudy »

Prosím kdo má manuál na porsche diesel standard, byl bych moc rád pokud by ho někdo poslal na pavel.koudy@seznam.cz nebo někam upnout. Děkuji moooc Koudelka Pavel

Uživatelský avatar
7245
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 06, 2008 5:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Porsche diesel

#36 Nový příspěvek od 7245 »

Posílám fotky našeho bývalého traktoru Porsche Super 308 měli jsme ho asi 12let, sloužil výborně. Jediné závady, které měl byly netěsnost motoru - únik oleje a také odešla spojka. Zhruba před 3-mi lety jsme ho prodali. V současnosti máme už jenom Zetory.
P5110026.JPG
Přílohy
P5110025.JPG
P5110024.JPG
P5110023.JPG
P5110022.JPG
P5110021.JPG
P5110020.JPG

miroslav.skopek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 07, 2009 9:24 pm

Re: Porsche diesel

#37 Nový příspěvek od miroslav.skopek »

Tak, ať nám to všem dobře jezdí !!

a ještě pár pěkných odkazů, co stojí za to !!!

http://auto.idnes.cz/autofotka-tydne-vy ... tomoto_hig

http://auto.idnes.cz/porsche-na-naftu-n ... _testy_fdv
Přílohy
PF2011.JPG

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Porsche diesel

#38 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Taky pridavam jednu Standart Star 219 :) jinak tesnici krouzky k trubickam od tycek rozvodu pasujou z Tatry.
Z chalupy (4) (480x336).jpg
12.6.2006 (1) (480x360).jpg

dusan95
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 03, 2011 6:22 pm
Bydliště: Námestovo-Krušetnica

Re: Porsche diesel

#39 Nový příspěvek od dusan95 »

cavte, riadne dobré fórum musím uznať :) fajné stroje máte ako tak pozerám fotky :potlesk:
pridám sem aj ja pár fotiek mojej mašinky Porsche diesel Standart Star 219, týchto obrázkov tu je málo, tak sa rád podelím aj ja o svoje zábery, proste na poršáky iné traktory nemajú, keby ich vyrábali ďalej tak by ma nenapadlo kupovať si zetor, ale tak čo narobím...........tu je foto
Přílohy
na začiatok takúto imidžovú fotku :)
na začiatok takúto imidžovú fotku :)
no cez to blato sa mu nechcelo teda
no cez to blato sa mu nechcelo teda
no tuto trošku zo zimného vozenia dreva
no tuto trošku zo zimného vozenia dreva
a predstavte si, že samozber utiahne aj do poriadne veľkého stúpania
a predstavte si, že samozber utiahne aj do poriadne veľkého stúpania

Uživatelský avatar
Arťa
Příspěvky: 87
Registrován: sob zář 22, 2007 6:53 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Porsche diesel

#40 Nový příspěvek od Arťa »

dobrá traktoriáda :)
Přílohy
Porsche.jpg

Uživatelský avatar
Gabryšan
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 11, 2009 7:57 pm
Bydliště: Třinecko

Re: Porsche diesel

#41 Nový příspěvek od Gabryšan »

Zdravím hoši,
měl bych jeden dotaz ohledně pneumatik origo tam příjdou 10-28, ale takový rozměr se už bohužel nevyrábí jaké jste volili pneu vy na Standarda 218?
Já jsem se totiž rozhodnul pneu asi po 50ti letech vyměnit ;-) protože orba se blíží a znáte to se sjetýma gumama :( a jediné co jsem našel byly 8,3 na 28 a pak už jenom 11,2-28. Zvolil jsem nakonec ty 8,3, protože už teď mám problém se vlézt do brázdy. Uvidím jak to bude vypadat až to nahodím pak dám info jestli to vůbec teda někoho zajímá :)
Přílohy
Cultor
Cultor
P1190281.JPG
Porsche-Diesel Standard 218 r.v. 1960

Uživatelský avatar
Gabryšan
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 11, 2009 7:57 pm
Bydliště: Třinecko

Re: Porsche diesel

#42 Nový příspěvek od Gabryšan »

Tak gumy přezuté.Hodnocení nechám na Vás je to teď takové menší :smich: Těď se mohu vrhnout na orbu teda jestli zaprší jinak neujedu :'( tak suchu a tvrdo u nás dlouho nebylo :-/
Přílohy
100_2928.JPG
100_2927.JPG
100_2924.JPG
Porsche-Diesel Standard 218 r.v. 1960


Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 11, 2013 7:59 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche diesel

#44 Nový příspěvek od Ferdinand »

Zdravím Vás přátelé a majitelé traktorů Porsche.
Jsem předseda Porsche Classic Clubu ČR a v poslední době pozoruji, že počet traktorů Porsche v naší republice intenzivně roste. Ačkoli je náš klub zaměřen především na sportovní vozy Porsche, nemohu si odpustit vynechat ani ty krásné traktory, které nesou na kapotě nápis PORSCHE. Sám mám několik přátel, majitelů sportovních vozů Porsche, kteří si do své sbírky pořídili i stejnojmenný traktor. Nemohl jsem proto odolat a do svého Automuzea v areálu vratislavického pivovaru Konrad jsem také umístil traktor Porsche Standart z roku 1960.
Bohužel se mi nedaří vložit fotku, ale najdete jej na stránkách http://www.porsche-club.cz
Byl bych velice rád, když by se nám majitelé traktorů Porsche Diesel ozvali na klubový mail: porsche@automuzeum.cz
V brzké době začnu na našich klubových stránkách uveřejňovat různé firemní tiskové materiály (prospekty, tiskové materiály Porsche) na téma Porsche Diesel, které máme v našem klubovém archivu.
Zvažuji také uspořádat společná Sraz Porsche Diesel Historic (uvádím slovo Historic, aby se na sraz nachystali majitelé Porsche Cayenne a podobných nechutných ropáků).
Jaký je Váš názor na utvoření klubové sekce Porsche Diesel pod hlavičkou našeho Porsche Classic Clubu ČR ?
Dejte mi vědět zde na tomto fóru, nebo pište na výše uvedený klubový mail.

Koudy
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 07, 2010 12:20 am

Re: Porsche diesel

#45 Nový příspěvek od Koudy »

Zdravím vás všechny, mám nan vás prosbu, sháním startér na porsche diesel standard 218.
Nevíte někdo jestli někdo neprodává díly z porsche nebo jestli nepasuje nějaký z jiného traktoru, náklaďáku atd.


děkuji moooc za odpověď

Pavel Koudelka

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“