Cipískovy Eresy

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#406 Nový příspěvek od cipisek »

Tak Cipísek má Pooráno. Fotky Tady:http://cipisek1978.rajce.idnes.cz/Trakt ... amy_kolem/
Večer jak bude čas Hodím na Net aj nějaké video.. Kdo se v Orbě vyzná tak hned pozná že to nastavení není ideální. Taky jsem si toho všiml.. ale až na videu.. Jak to upravit? myslím že jen na 3 tím bodu? no poladím to pak až příští rok..
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
StenliH
Příspěvky: 407
Registrován: pon črc 05, 2010 6:48 pm
Bydliště: Prdel světa

Re: Cipískovy Eresy

#407 Nový příspěvek od StenliH »

Cipísku podlě mě 8) Pole na zemáky ? Já jsem oral loni ( upraveným z koňského ) a to nebyla moc orba spíš takový podmítání . No ale lepší než nastartovat rýč ;-)

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#408 Nový příspěvek od cipisek »

Jo pod zemáky. Jako zelené Hnojení jsem měl nasazenou směs Krmného Hrachu a Vikve. ale někde se to nezaoralo tož to krapet trčí.. šak Mráz to spálí :)
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#409 Nový příspěvek od cipisek »

Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
StenliH
Příspěvky: 407
Registrován: pon črc 05, 2010 6:48 pm
Bydliště: Prdel světa

Re: Cipískovy Eresy

#410 Nový příspěvek od StenliH »

Pěkné a jak si krásně motor chrochtá 8) 8) 8) Hele pěkná hlína já mám pole holt Valašské - plné šutráků a RS má co dělat a to ten pluh mám menší .

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Cipískovy Eresy

#411 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj krásná orba 8) , já oral o víkendu a nic moc, jedna strana se podařila jakš takš naštelovat, ale druhá ne, to bylo spíš rytí :( ... Oral jsem ale jen takový kraťoučký záhumenky, tak se to neštelovalo moc dobře...

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#412 Nový příspěvek od cipisek »

No taky jsem měl z tou levou stranou problém. Zahrádku jsem musel orat vlevo tak jsem musel celé pravé nastavení rozhodit... a naštelovat v levo a jak jsem zahrádku zoral tož zas hybaj na ten trám jak mám na fotkách a znovu přeštelovat :zapomel: tož co už.. hrál jsem s tím skoro půl dňa.. docela jsem s orbou spokojený aj když tam muchy jsou..Oral jsem na rychlou 1 zkoušel jsem aj rychlou 2 ale skoro jsem ho udusil.. ze začátku to šlo orat bez uzávěrky ale pak Eres začal na tom Hnoju hrabat tož musela zabrat uzávěrka.. šak na videu to jde vidět Eres je prostě Lehké budu ho muset příště nějak dotížit...
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
zetordvacetpětká
Příspěvky: 145
Registrován: stř zář 17, 2014 1:35 pm
Bydliště: Písek

Re: Cipískovy Eresy

#413 Nový příspěvek od zetordvacetpětká »

ja oral dvojákem na velkou dvojku, trojku to nechtělo, bylo dost vlhko a bez hnoje, ty širší pneu i když nejsou o moc, jdou znát 8) ,
v předu závaží v kolech a dvě elka na traverze, na pluhu dva kameny pro dotížení
"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Cipískovy Eresy

#414 Nový příspěvek od Badyn »

Já jsem zkoušel velkou 1 ale to mi přišlo pomalý, tak potom velkou 2 a to vypadalo v poho, no na poli byl hnůj takže se zamáz vzorek a občas se musel pluh nadlehčit... Na motor to bylo tak akorát.....

Uživatelský avatar
zetordvacetpětká
Příspěvky: 145
Registrován: stř zář 17, 2014 1:35 pm
Bydliště: Písek

Re: Cipískovy Eresy

#415 Nový příspěvek od zetordvacetpětká »

přemyšlým o předních širších kolech, stávající jsou z gaza 6x16, mám pěkné široké balony z jeepu 16", nemaji sice vodici stopu, ale ty z gazu taky nee,ale dost se boří, široký by se nebořily, šířka stejná jak zadní 9x32 a rozchod by byl stejnej, na proorání brambor by to němělo mít vliv, sundal bych přední závaží
Obrázek
"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#416 Nový příspěvek od cipisek »

Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Cipískovy Eresy

#417 Nový příspěvek od peyrak »

soukromé

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Cipískovy Eresy

#418 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj chtěl bych se vás zeptat blbne mě startér na Eresáku (4 válec) dělá to volnoběžka vyskakuje ze záběru, nebo točí prostě na prázdno. A po několikáty to pak udrží a točí. Tenktár sme ho měli na opravě a týpek to říkal že ta volnoběžka je vadná ale že se nová už nedá sehnat či co :-/
Tak jsem přemýšlel předělat to na startér ze Zetora. Už jsem o tom někde slyšel ale nemohu to najít. Nemáte s tím někdo zkušenost co to obnáší chlapi? děkuji vám.

Uživatelský avatar
Jaris75
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 22, 2014 8:33 am
Bydliště: Dvůr Králové n/L.

Re: Cipískovy Eresy

#419 Nový příspěvek od Jaris75 »

Zdravím, jsem taky hrdý vlastník RS-09 GT124. Potřebuji rozšířit rozvaděč hydrauliky ještě o jeden válec a nemůžu ho nikde sehnat. Podařilo se mi sehnat kompletně rozvaděč na starší typ, ale rozteč připojovacích šroubů je delší. Nemáte někdo kompletní válec "navíc", koupím, nebo vyměním. Díky
Přílohy
20160721_191536.jpg
20160721_191536.jpg (8.05 KiB) Zobrazeno 4548 x
20160721_191514.jpg
20160721_191514.jpg (9.3 KiB) Zobrazeno 4548 x

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 830
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: Cipískovy Eresy

#420 Nový příspěvek od cipisek »

Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“