RS 09 a zdviž

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RS 09 a zdviž

#16 Nový příspěvek od oco13 »

Veža sa naklápa hydraulickým tretím bodom. A ak to má mať minimalne využitie išiel by som do domadelu za 20t.

Labus01
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 04, 2024 3:06 pm
Bydliště: Staňkov

Re: RS 09 a zdviž

#17 Nový příspěvek od Labus01 »

Zdvih bude mít "malý" využití.
Traktor už bude makat - sekání, štěpkování, dřevo atd.
Ještě mě napadlo, máte někdo na rs mulčovač? Jestli ho dvouválec utáhne?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: RS 09 a zdviž

#18 Nový příspěvek od Killer Koly »

zdviz z jesterky je nesmysl. na RS se delaly original celni nakladace, ktere zvladnou, co pozadujes
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RS 09 a zdviž

#19 Nový příspěvek od oco13 »

https://stroje.bazos.sk/inzerat/1598021 ... -rs-09.php
tu je jeden aj s nakladačom za 45T Kč.

pavel233
Příspěvky: 252
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: RS 09 a zdviž

#20 Nový příspěvek od pavel233 »

Trochu se vetřu do diskuse. Pan Labus01 píše že kdyby sehnal RS za 40 a věž za 15. V dalším příspěvku že ten stroj bobek nebo vzv bude stát třeba 2 měs. ve stodole a pak nenastartuje a RS bez pořádného žhavení jako líp :-/ . A taky píše o RS 2vál. Nevím tedy co má dotyčný za stroj, ale stabilita se nechá upravit rozchodem kol případně dvojmontáží. Lehký předek přídavným závažím je na to origo návod podle váhy připojeného nářadí v tbz pokud není zkrácená traverza. Hydraulika spodních ramen tbz by měla být dvojčinná. Osobně bych šel u RS do čelního nakladače najde se pro něj víc využití jak píšou pánové přede mnou. Taky existuje přímo RS traktor fórum možná ještě tam by se nechala sehnat nějaká inspirace a taky spousta rad a návodů ohledně samotného traktoru.

Labus01
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 04, 2024 3:06 pm
Bydliště: Staňkov

Re: RS 09 a zdviž

#21 Nový příspěvek od Labus01 »

Díky za reakce, vezmu to popořadě.
Vůbec mě nenapadlo, že by na rs byl čelák, co by šel tak vysoko - jdu si najít info, jestli by mi to stačilo. To by bylo úplně nejlepší řešení a udělá spoustu další práce. Taky by to vysvětlilo proč nikde na netu nikdo nepoužívá na rs zdviž :)
Oco, díky za tip. Vypadá dost slušně . Na sk jsem vůbec nekoukal. Jdu o tom rozmýšlet, I když tady konkrétně to mám 700 km :pistol:
Pavel233 stroj nemám zatím žádný, ale potřebuji traktor, aby zastal práci, na kterou je určený. Požadavky mi zatím splní eresak, ale navíc vymýšlím jakým "levným" řešením dopravovat palety do patra stodoly co je cca 2,5 m vysoko. Jak jsem psal dříve, nechci udržovat traktor a k němu další stroj (např vzv) na vození palet jednou do měsíce.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RS 09 a zdviž

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Ja ešte doplním, toho RSaka čo som dal inzerát by som si najskôr poriadne preveril- potuluje sa po slovenskom Bazoši už hodne dlho - ktovie prečo. :-/ Ja som tam volakdy aj volal, pán tvrdil že všetko funguje.

pavel233
Příspěvky: 252
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: RS 09 a zdviž

#23 Nový příspěvek od pavel233 »

V pohodě, mám dojem podle fotek že v tom inzerátu od Oca je přímo originální čelák k RSu. Asi tam jen chybí šponování té základní konzole na traverze k převodovce. Originální čelák u RS měl i to otvírání lopaty přes lanko, ale už jsem to několikrát viděl předělané na hydrauliku. Další co chybí je asi celá zadní hydraulika je tam dajaká traverza nebo Ičko s řetězem ale ramena tam nejsou. Motor je sice 4válec, ale jak píše Oco byl bych obezřetný. Taky je třeba si uvědomit že RS je kultivační traktor určený na lehké práce a ne tahoun do hluboké orby. Už jen použitý materiál tomu naznačuje např. třeba jen portály nějaká hliníková slitina. Doporučuji poshánět všeobecně max. informací nejen o traktoru, ale i co se týče dostupnosti náhr.dílů (moc nejsou, nebo drahé) a oprav. Tímto nechci nikoho jakkoli odrazovat z vlastní zkušenosti můžu říct že pokud je ten stroj v cajku nadělá za málo peněz hodně muziky.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: RS 09 a zdviž

#24 Nový příspěvek od Killer Koly »

jeste existuje toto:
viewtopic.php?t=94600
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
StenliH
Příspěvky: 408
Registrován: pon črc 05, 2010 6:48 pm
Bydliště: Prdel světa

Re: RS 09 a zdviž

#25 Nový příspěvek od StenliH »

Obrázek

Tady máš co hledáš

Motor RS 4 vál prostě RS jinak . Ten inzerát je aktuální . ( Není můj )

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RS 09 a zdviž

#26 Nový příspěvek od duchodce »

Mám na Rs namontován čelák vlastní konstrukce buď tam je radlice na sypké hmoty nebo sníh nebo nasadit vidle . s výškou nevím jestli dostanu 2,5 metru ale možná jo, je to věcí konstrukce. Ale problém je pokud je na čeláku větší váha 200-300 kg tak jde velmi těžko řízení a v měkém materiálu téměř nemožné. Mám i sdvih vzadu v hydraulice . Ale ten se bojím nějak víc zatížit protože celá hydraulika je uchycena v hliníkových portálech a většinou bývají "vyčvachtané". Já sám jsem musel vyrobit spešl šrouby na spolehlivé ukotvení hydrauliky.A také stabilita není v hydraulice nic moc musel jsem přidat další "kotevní" řetězy.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Labus01
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 04, 2024 3:06 pm
Bydliště: Staňkov

Re: RS 09 a zdviž

#27 Nový příspěvek od Labus01 »

Díky za postřehy.
Hledal jsem originální dokumentaci a vypadá to, že origo celak se zvedne do 2,7 m a nosnost má 500 kg. S takovou náloží to zatáčení opravdu nemůže jít snadno.
Zdviž teda přestávám řešit. A vystačím si s celakem.
Koukám v DE ( mám to blíž) a nabízí je jich tam spousta. Nicméně za eresaky chtějí dost peněz. Začínají na 1500 E za na první pohled bídný kusy.

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“