TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převodovka

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převodovka

#1 Nový příspěvek od okob »

Ahoj

Pořídil jsem si TV-420 za slušné peníze s tím, že je vůle na čepech. S tím asi nebude problém: čepy + pouzdra. Však jsem nikde nenašel jestli někdo opravoval vůli na čepu ohybu/výkyvu. Někde jsem našel na jiném zahraničním fóru, že udělaly silonové pouzdro,což zrovna nevím zda na to není materiál měkký. Takže kdyby měl někdo foto,rady jsem jedno velké ucho. Další věc je, že prý údajně na velké rychlosti vypadávají kvalty. Traktor je zatím v dodávce, zkusím zítra vyndat a vyzkoušet co s tím básník myslel. Kdy někdo něco už dělal, byl bych rád za každou radu i v tomto případě. Jinak motor běží pěkně a nastartoval na škytnutí. Traktor budu rozebírat od spojky až k zadnímu diff. abych ho měl v cajku. Průběžně nafotím v lepší kvalitě protože na netu toho je hodně ale hodně rozmazané. Také by mě zajímal nějaký dodavatel dílu za rozumnou cenu. Děkuji všem
Odkaz na foto zde: https://photos.app.goo.gl/fRDnYomQohNtTQ6z8 pokud nepůjde,napište.

okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#2 Nový příspěvek od okob »

Dnes castecne rozebrani a zjisteni zavad v loziscich na poloosach,volne cepy na spojkovem lozisku,vadne lozisko v prevodovce-posun hridele. Vecer bude pokracovani.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#3 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...stejný traktor má kolega MALOTRAKTORPETR http://www.nasetraktory.eu/forum/member ... le&u=10618 Napiš mu , určitě rád poradí .

Obrázek Obrázek
...a tu je celé téma : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =69&t=1230

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#4 Nový příspěvek od DYK »

Jasně, není na rady přes SZ!!!! :vztek:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#5 Nový příspěvek od okob »

Ne nic řešit přes SZ nebudu, je to pro všechny co potřebují pomoci. Nové foto jsem dodal do galerie googlu, pokud se tam nedostanete dejte vědět. Velká část traktora je rozdělaná a ještě dnes budu pokračovat. Co jsem zjistil je jasné. Nadměrná vůle v poloosách, uvidím jak to rozeberu. Při řazení je na videu vidět jak se posouvá celá hřídel s ložiskem, tam bude asi problém - závada traktora byla a dnes jsem ji zkoušel: při jízdě do předu traktor cukal,jako by jel pomalu a pak hned zrychlil a pořád dokola. Ale co chci když jsem za něj dal jen 37tis :-).Další závady napíšu až budu rozdělávat převodovku.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#6 Nový příspěvek od DYK »

To cukání - děje se tak na nevyšší rychlostní stupeň, že? Dělá to opotřebený "motýl" když to podržíš rukou nemělo by to dělat nebo dle opotřebení.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#7 Nový příspěvek od okob »

Tak jsem rozebral převodovku a otočný kloub. Zadní diff. rozeberu během týdne. Tak závadu jsem našel a tím bych chtěl poprosit kutily co tom nemají páru ať se do toho neserou. Takto dojebanou převodovku jsem neviděl. Když přece něco rozeberu a vyndám tak to musím dát zpět, to je snad jasné, ale že někdo zapomene dát druhou část ložiska do převodovky tak to je k posr.... Ano!! někdo se v tom hrabal a nedal na hřídel klec s válečkama, no jeblo by mě. Také na vše na co jsem šáhnul povolené, ložiska ve skříni se zasekávají, takže vše bude nové, jedna hřídel tak volná že ji budu muset vyměnit a vymyslet jak opravit karter.Foto dodám na google a některé jobovky přihodím sem(ale nevím jak - 10kb na fotku? to nic neuvidíte). Mám otázky: 1) v kloubu ohybu jak jsou ty dva čepy s pouzdrem a klínkem-vadí vůle v tom kde je klíkek ? 2) jaká vůle je, či máte vy - v tom ohybu ? Díky za info. jdu hledat nějaké ty foto.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#8 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...s těmi fotkami bych Ti rád pomohl , ale nejsem zvědavý na to , aby Dyk v SZ pindal , že Tě navádím , že máš svůj rozum !

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#9 Nový příspěvek od DYK »

Ty poslouchej, byl jsi to ty, kdo mě první kontaktoval SZ!!! Nebo mě vysvětli, jak má napsat uživateli http://www.nasetraktory.eu/forum/member ... le&u=10618 Myslel jsi dopis? SMS? Já na to reagoval veřejně!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#10 Nový příspěvek od okob »

Sem soudruzi z NDR nedali ložisko :-(


Obrázek


tato hřídel to odnesla nejvíce

Obrázek
Naposledy upravil(a) okob dne pon říj 14, 2019 8:16 am, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#11 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#12 Nový příspěvek od okob »


Děkuji už jsem to opravil :D

okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#13 Nový příspěvek od okob »

Ještě nějaké foto z včerejšího rozdělávání a zjišťování závady

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#14 Nový příspěvek od DYK »

V tomto stavu rozebrání pořešíš i to "vyskakování" rychlosti. Je to na vidličce volby rychlostí a ten "motýl" bude smetenej a chytá jen za kousek a smeká se. Jenže to je proti všemu ostatnímu malina, jak to tak vidím. Aktuální cenu repase toho tunelu v REHOSu budu vědět odpoledne - snad. Taky jsem zjistil, že tam už není nikdo, koho jsem léta znal, samí cizí lidi a že se Slovinci zbláznili s cenama ND. Třeba za ten spodní kardan, což je pohon vývodu chtějí čtverku, což je šílený, za reduktor vývodáku na šestidrážku něco přes pět tisíc což je nepoměr. Reduktory ale zatím nejsou. Jsou jen objednaný. Zaměř se i na zadní diferenciál a v něm na satelity, dostávají dost zabrat, ale dají se koupit jen zase - kdo ví za kolik. Na traktoru máš i brzdovej hydraulickej rozvaděč. Sice bez ovládání ale je tam i s rychlospojkou. Někteří ho ani nemají, protože ho dřívější uživatelé zahodili nebo co. Prodával se (traktor) vždy s brzdičem. Vlečka k tomu nebyla? Nic k tomu nebylo?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

okob
Příspěvky: 37
Registrován: čtv bře 05, 2015 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: TV-420 - oprava středových čepů + vůle na ohybu + převod

#15 Nový příspěvek od okob »

JJ hlavní pro mě je koupit hřídel na zpátečku a opravit karter to vymačkané, potom čepy na středu a ta trubka v trubce nebo jak se to jmenuje. Zbytek je sranda a jen výměna dílů - ložiska atd.Jaký motýl máš na mysli? Zadní diff musím teprve rozebrat.Jinak jsem k tomu nic neměl, ale co bych chtěl za 37tis. JJ to by bylo dobré vědět kolik by stál repas tunelu také zjistím zda to někdo tady neudělá. Spíš by mě zajímalo jestli to někdo jen přefutruje, nebo jestli někdo srovná ovalitu díry honováním a ten "čep" stáhne a dá pouzdro. nevím, Jeden borec z Chorvatska mi psal, že si to nechal cementovat ale 2200kn. Ještě potřebuji rozebrat tu spodní hřídel jestli je správně složená když tam nedaly to ložisko.Jinak díky za info

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“