fortschritt ZT 303

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 13068
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: fortschritt ZT 303

#5536 Nový příspěvek od pavel sk »

Negativny sklon celnych okien mala u nas aj Tatra 111 8)

poulm
Příspěvky: 4458
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5537 Nový příspěvek od poulm »

Ano, však se to vyskytuje na mnoha strojích a je to dobrá věc. Škoda že na to nepřišli u Zetorů :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5588
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: fortschritt ZT 303

#5538 Nový příspěvek od thovt »


poulm
Příspěvky: 4458
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5539 Nový příspěvek od poulm »

Nějak na tom Zetoru nevidím, že by měl negativní sklon čelního skla, asi už blbě vidím.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

jean
Příspěvky: 3560
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: fortschritt ZT 303

#5540 Nový příspěvek od jean »

Vidíš dobre, že nevidíš.

boleslav
Příspěvky: 131
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: fortschritt ZT 303

#5541 Nový příspěvek od boleslav »

Na tehdejší dobu před 50 lety dobrý stroj 90k. uzávěrky na všechny kola to krystal neměl před vojnou jsem stím chvíli jezdil u nás v JZD nic silnějšího neměli používalo se to jenom na orání jináč byl v garáži šetřilo se to tak to tenkrát bylo jo to bych kecal o žních jsem stím odvážel od kombajnu,ale jenom pár dní.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: fortschritt ZT 303

#5542 Nový příspěvek od ota »

Už si moc nepamatuju, když ty ZTčka u nás jezdily. Ve statku měli dvě. Co si vzpomínám, jezdil jsem s kámošem pomáhat nakládat dřevo do lesa. On jezdil s 303. Ale do lesa si bral Crystala. Půjčoval si ho od kolegy. Když jsem se ho ptal proč, povídal mi, že 303 je ,,hloupá" na tu uzávěrku. Ta se zapínala sama prokluzem kola. A on když jel tou močálovou cestou s vlečkou plnou dřeva, často tam zapadnul. Pak měl traktor v opravě a půjčil si Crystala s předkem. Naložili jsme fůru a jeli. Před močálem dal předek a uzávěrku na zadku a vyjel cestu bez problému. Co povídal, když 303 sepla uzávérku že se protočilo kolo, tak už to nezabralo. A zahrabal se.
Žně taky jezdili s 9 tunou s nástavkama. Vozil nás kluk co chodil na brigádu každé žně. Řidič 303 chodil na kombajn. Ale to ještě sekaly Nivy a Glorie. To je už ,,tenkrát".

boleslav
Příspěvky: 131
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: fortschritt ZT 303

#5543 Nový příspěvek od boleslav »

Jo Oto ,ale ta ifa ZT-303 na orání neměla konkurenci měl jsem 5 terák nesený a oral jsem všude ,když jsem přišel z vojny tak jsem jezdil s ŠT-180 a to samé pole s 5 terákem poloneseným jo možná že bych utáhl někde i 6 terák ,ale to bych se místama trápil.S ŠT-180jsem jezdil 17 roků a taky nedám dopustit jezdil jsem si s tím většinou sám a jenom jsem oral a oral potom jsem se dostal MASEYE -FERGUSON jezdili jsme na směny 12 cky nepřetržitej provoz ten traktor půl roku nevychladnul ten pluh obracák 6terák to byla katastrofa těžkej na svahu nebezpečnej podle mě jen na ideální podmínky ,ale stále nás nutili jezdit a jezdit jo peníze tam byly tak jsem to zabalil a šel jsem dělat do lesa a nelituji .

poulm
Příspěvky: 4458
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5544 Nový příspěvek od poulm »

Tak ty traktory jsou už taky veteráni, stejně jako už nyní začínají být Zetoři UŘ1 a 2 :smich: , ale pořád to ZT udělá za pár korun silnou práci. Tak jako každý stroj to má své možnosti a limity. Já jsem s nim spokojený, jede až 40km, utáhne 6ti radličný otočný pluh, naložený velký autovlek, co víc chtít :-)

to Ota: přední náhon a přední a zadní uzávěrka jde zapnout manuálně, pokud si to někdo byl líný zapnout předem a spoléhal se jen na volnoběžku a automatické spínání předního náhonu prokluzem, tak je jasné, že v prvním bahně zůstal. :smich:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2402
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: fortschritt ZT 303

#5545 Nový příspěvek od CBS »

Na prácu do lesa má Crystal navrch. Menší polomer otáčania, väčšia svetlá výška. Odkedy nevypomáham na ornej pôde, pre ZT takmer nemám využitie. Ťahávam za ním lis, ale aj tam pri lisovaní slamy musím prepriahať za Zetor, lebo na riadky za veľkým kombajnom je to aj na 1/I rýchle, dokonca aj pri stiahnutom násobiči.

poulm
Příspěvky: 4458
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: fortschritt ZT 303

#5546 Nový příspěvek od poulm »

Na origo kolech je ZT dost nízko, to je pravda, jak se ale dají vyšší kola, tak je to OK.
Každý stroj se na něco hodí líp a na něco hůř, to záleží na každém kdo co potřebuje.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“