Karavan ponorka

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Karavan ponorka

#1 Nový příspěvek od Šéďa »

Vím, že to sem nepatří, ale kdyby jste náhodou někdo věděl o tomto typu karavanu na prodej, dejte prosím info. Sháním ho na veterán srazy.
Bazoš a ostatní servry mapuju, spíš, kdyby jste věděli o nějakém z vašeho okolí, který je odstavený a nevyužívaný.
Díky

Zde fotky, co sháním.
https://www.google.cz/search?q=Karavan+ ... 28&bih=814

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Karavan ponorka

#2 Nový příspěvek od zetor6340 »

Jo ponorku, tak to přeju hodně štěstí :).

Mám dva kousky, dokonce jsou i v tom odkazu :). Máme účet na FB kde je nás pár nadšenců co s ponorkama ještě jezdí.

Jinak to chce upřesnit, prvně byl Wenzl I (pro cca 3 osoby), pak Wenzl II (pro 4 osoby) a ten se pak inovoval a dostal novější tvar a celkově jinou konstrukci, lehčí a dle mne i lepší (mohu porovnávat mám obě verze), pak byl i Wenzl III (pro 2 osoby).

Nedávno byl slušnej Wenzl II první generace zde v Třebíči, měl doklady a nevypadal zle, musel bych pohledat, ale je to docela daleko. No ikdyž zase koupit holej šrot, tak stejně se do toho kupa narve. Do první co jsem koupi za desítku jsem narval dalších 15 až 20. Druhej jsem kupoval bez dokladů na zahradu či občas k rybníku za 5 a dalších 10 spolknul.

Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Karavan ponorka

#3 Nový příspěvek od Hannes »


Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Karavan ponorka

#4 Nový příspěvek od Fidlla »

S ponorkou s travil jako decko nekolik dovolenych na slovensku,jeden i vlastnily ale pred 20lety ho stryc prodal.
Tyhle privesy staveli v Brne na letisti,peli tam udelane i kopita na laminatovani,jinak stryc postavil za svuj zivot 3 pro sebe (stale je modernizoval) a co vim tak jich tam udelali kolem 40ks...
Jezdily s nima od svazarmu po letistich...
Mozna nekde budou i doma fotky...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Karavan ponorka

#5 Nový příspěvek od Šéďa »

Tak najdi fotky Toníku, dneska už je to historie. Ty karavany jsou tak ošklivý, až jsou krásný. Jinak už o jedný jednám, tak snad budu úspěšný.

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Karavan ponorka

#6 Nový příspěvek od zetor6340 »

No nevím, ale nechápu co by na ponorce laminovali :). Ponorka má kostru z jeklů a plechových profilů a opláětění je z AL plechů.

Jinak to postavil a patentoval ing. Leo Wenzel z Rosic u Brna, potom vyšli plány v nějakém tehdejším časáku a každej si stavěl samodomo, proto je každá ponorka unikát, jak již okny, použitým materiálem či náboji s koly.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Karavan ponorka

#7 Nový příspěvek od Leo »

Jednu ponorku měli známí. Měla malý kolečka jako ty malý přívěsy sport yacht, byli na vlečných ramenech. Ten vozík neměl tradiční nápravu, jen ty ramena na boku. Nevím přesně, jak to tam ještě bylo, je to spoustu let, ale když to stálo v kempu, tak se podlaha spustila na zem a stálo to tak napevno. Asi ty ramena se nějak sklopila či co. Vevnitř bylo celkem dost místa, ale jak to bylo na těch malých kolech, tak to mělo šílený valivý odpor, jen ručně to posunout, to nás muselo být víc lidí, když jsme to táhli ze zahrady k autu. A jak říkal známí, i za autem to bylo cítit ty malý kola, jaký mají odpor.

K tý podlaze jsem našel:
Autorem obytného přívěsu Wenzel, který okamžitě dostal přezdívku "ponorka" pro svoji spouštěcí podlahu pomocí lanek až na terén, byl (nebo je) Leo Wenzel. První verze byla na kolech 4 x 8", to jsou tzv. bantamy, hojně používané na lehké nákladní vozíky. Později se objevila verze i s koly 13".
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Karavan ponorka

#8 Nový příspěvek od zetor6340 »

Tak chyba :). První verze tzn. wenzl I byl na kolech kde kdo co našel, nejvíc jich je na škodováckejch, pak přišel wenzl II (je delší a malinko i širší) také nejprve povětšinou škodovky, ale potkal jsem i žigul, dácii, wartburg, ty malé kola ze sport jachtů měla nejsprve vlečná ramena z obouch stran kola jako vidlice na motorce, později teprve začala ´éra těch náprav jak na sport jachtech. Mám jak wenzla II tu starší variantu ze 70 let se škodováckejma kolama tak wenzla II z poslední doby 84 rok a ten už má kola ze sport jachtu.

Nepociťuji žádnej větší odpor, ba dokonce po zahradě či dvorku tlačím či táhnu karavan sám. Je o mnoho lehčí a vyváženější než první verze.

Uživatelský avatar
StenliH
Příspěvky: 408
Registrován: pon črc 05, 2010 6:48 pm
Bydliště: Prdel světa

Re: Karavan ponorka

#9 Nový příspěvek od StenliH »

Popravdě jsem klikl na bazos co tady dal Hannes a hned jsem jednu ponorku koupil 8) To se mě bude dobře tahat za focusem . Mám v plánu renovaci do pěkného moderního stavu vně .

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Karavan ponorka

#10 Nový příspěvek od Šéďa »

A jakou jsi koupil? Můžeš dát foto? Tu z toho Nymburka za 12 tisíc nebo tu z Olomouce za 15 tisíc? Ta je teď na aukru za 8 tisíc.
http://aukro.cz/karavan-wenzel-ponorka-i4983072494.html
Naposledy upravil(a) Šéďa dne pon led 12, 2015 4:14 pm, celkem upraveno 1 x.

Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Karavan ponorka

#11 Nový příspěvek od Hannes »

StenliH: Tak se pak pochlub galerkou od koupě po konečnou úpravu ... Ať slouží 8)

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Karavan ponorka

#12 Nový příspěvek od other-side »

Doufám že se všechny rychle prodaj, nebo tomu kouzlu taky podlehnu!

8)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Karavan ponorka

#13 Nový příspěvek od Šéďa »

Já zítra jedu pro tu za 25 do hradce.
A až přeházím bagáž tak prodám svůj camptourist, kdyby měl někdo zájem.

Uživatelský avatar
StenliH
Příspěvky: 408
Registrován: pon črc 05, 2010 6:48 pm
Bydliště: Prdel světa

Re: Karavan ponorka

#14 Nový příspěvek od StenliH »

Koupil jsem ten za 15 respektive 12 jak je tady v odkazech . Práce na tom bude mrtě to je jasné sotva jsem se na to kouknul . Ale všechno se bude dát udělat . Ty bereš ten za 25 hotový což je zlatý já do toho lehko taky utopím 15ku :-) ale bude mě to bavit no v poho.
8)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Karavan ponorka

#15 Nový příspěvek od Šéďa »

Na tom mě odradilo, že je ode mne moc daleko, přes 400km, a že nemá spouštěcí podlahu. Při mých 185cm nic moc a prý se to celkem houpe s tou pevnou podlahou. Ale záleží, jaká tam bude náprava, dala by se spouštěcí podlaha udělat. Podle fotek to vypadalo na kola z moskviče, i zadní světla jsou z moskviče.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“