Subaru Libero

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

SUBARU LIBERO

#31 Nový příspěvek od pavoucek »

Zdravím všechny konstruktéry a prosím o radu, protože jsem „traktorista“ nováček. Rozhodl jsem se postavit traktůrek z jednoho důvodu a to: tchán je vlastníkem 1600m čtverečních pole a sází tam brambory. Oraní a vláčení mu dělá soukromník velkým traktorem a zbytek MOUNTFIELDEM ms 16. Protože mu je 76 let a zbývá to na mně (řádkování, oborávání a vyorávání), a já mám po operaci L aj P kolene tak s tým MOUNTFIELDEM je to práce na om….. Koupil jsem traktůrek za šrotovou cenu od jednoho starého pána za 2 000 Kč (o tom ale někdy později) a kromě traktůrku tam má dva „plaváčky“ SUBARU LIBERO. Chce za každej 2 000 Kč. Chtěl by sem z toho udělat něco takovýho. Pude to?
SUBARU LIBERO.JPG
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: SUBARU LIBERO

#32 Nový příspěvek od Peetan »

Libero má rám, takže vpohodě z něj valníček uděláš aniž by se ti sklopilo. 8) Jen by to chtělo nějakej převod víc do pomala. Nemá moc sílu. Na 13kách šípech by to byl dobrej dělník.
Pokud ho neprodám, tak já z něj udělám zase parodii na off-road. :smich:
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU LIBERO

#33 Nový příspěvek od pavoucek »

Protože jsem se o takovéto věci před tímto nezabíval, jde my o to,že je tam psaná nosnost 600 kg. já mám představu aby to uvezlo kolem 1000 kg. Jde to nějak zesílit? a dají se na to sehnat šípáky? Mam chalupu v kopcích (horskéj terén). Chci to na tu chalupu. Děkuji.
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU LIBERO

#34 Nový příspěvek od pavoucek »

Jo a ten pán má ještě dvě skříňové AVIE které chce odvést do šrotu. Co by bylo vhodné z nich sundat na traktůrek? Byli taky obě dvě zaplavené.
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: SUBARU LIBERO

#35 Nový příspěvek od Peetan »

Tak šípáky seženeš vpohodě u kdejakýho prodejce pneu, nebo na netu. Nosnost je psaná v TP 515 kg, ale vpohodě zvládne víc. Jezdívali jsme v 8mi lidech, takže třeba 650kg. Ale Hořejí u toho originál péra a jsou drahý. já mám zvednuto a předěláno na škodovácký a ty držej. Zesílit to určitě půjde, ale zesílíš tak leda rám. ale poloosy a zavěšení bude pořád stejný. Jestli to máš na brambory, tak těch 12-15 pytlů to snese. 8) Popřípadě za to káru, ale na to vážně ten motor nemá se současným odtupňováním kvaltů.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU LIBERO

#36 Nový příspěvek od pavoucek »

Mně de o přístup do zahrady za chalupou. Je tam dost strméj břeh a kvůli tomu šípaky. A za to zesílení pér dík. Mám možnost sehnat péra ze staré oktávky a taky z ÁRA. Šlo by to tam? Já vůbec totiž nevím jak to vypadá (konstrukce). Nemám to ještě doma a mám neschopenku, protože jsem byl na operaci s tím kolenem, no a jsem teda imobilní.
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: SUBARU LIBERO

#37 Nový příspěvek od Mako4991 »

pavoucek píše:Jo a ten pán má ještě dvě skříňové AVIE které chce odvést do šrotu. Co by bylo vhodné z nich sundat na traktůrek? Byli taky obě dvě zaplavené.
Myslím že prevodovky a nápravy ak sú funkčné,prípadne celé šasi a použiť na hnaný príves. Čo by niekto za takú možnosť dal.

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU LIBERO

#38 Nový příspěvek od pavoucek »

Já se v autech moc nevyznám a ani sem to nějak neprohlížel, bo nebyl čas. Myslíš že je to lepší nápad dát na to šasi nějakéj dízel a udělat tam sklopku, jak ten nápad ze SUBARU. Moje představa je, vozit na tom písek z nedalekého lomu na opravu chalupy. A potom nějaké to dřevo na přežití zimy. Dík. :rally: No a mají všechny Avie aj předek? já ho potřebuji kvůli svahu v zahradě.
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU LIBERO

#39 Nový příspěvek od pavoucek »

Kolik prosím může vážit skříňová AVIE?
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: SUBARU LIBERO

#40 Nový příspěvek od Mako4991 »

Neviem ale myslím že na vozenie materiálu bude lepšie zobrať Aviu. Avie predný náhon nemávali. To je dosť nevýhoda. Teraz ma tak napadá. Čo tak skúsiť zobrať celú Aviu,za prevodovku dať prídavnú z V3S a zohnať nejakú prednú hnanú náparvu? Bol by to taký polonáklaďák a polotraktor.
Neviem koľko váži ale myslím že 3-3,5 tony.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: SUBARU LIBERO

#41 Nový příspěvek od Peetan »

Nevím jaký má péra oktávka nebo ARO, ale asi listový. Já tam mám klasický ze 100vky. Jen se musej snížit. Na to co píšeš si radši kup multíkáru.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU LIBERO

#42 Nový příspěvek od pavoucek »

Tak to mám ze žiguliku anebo s trabanta, které jsou pevnější? :'(
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: SUBARU LIBERO

#43 Nový příspěvek od artemio »

Subaru Libero má vinutý pružiny, taže lisťáky z žigula, ani z trabanta ti nepomůžou. Motor tam asi jinej jen tak nedostaneš, protože je vzadní části vozu a místa tam moc není. Sklopku Libero jsem potkal jednu a kupodivu to měl na papírech, že prý je to origoš :shock: Škoda, že jsem neměl foťák :'( Takže pokud ten motor jede, tak ho tam nech, zase s ním toho asi tolik nenajezdíš, aby se vyplatilo, to předělávat. Vinutý pružiny seženeš kdekoli na šroťáku, nebo tam udělej gumový dorazy. A sklopka je nejmenší problém. Klidně na ruční pumpu ze zvedání kabiny.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: SUBARU LIBERO

#44 Nový příspěvek od Peetan »

Do subaru libero jde nacpat tříhrnec warburg, nebo daihatsu 1,0 D. :smich:
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: SUBARU LIBERO

#45 Nový příspěvek od artemio »

S tím waranem by si pomohl :smich: :smich: , a sehnat daihatsu 1,0D :pistol: :penize:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“