Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#976 Nový příspěvek od Ondras83 »

jeste jsem chtel napsat k ty sirce 150cm - porad jsem se toho bal, vetsi vlek a zejmena brzdeny byl v planu hlavne kvuli prevozu traktoru, nakladce palety a vetsi tonazi a bezpecnosti jizdy (a pohodli pri jizde) s vlekem s brdzou a vetsi tonazi...porad jsem koukal po 125-130cm (ty 125 jsou standart skoro vsude, humbaur mel 130cm), porad jsem se bal, ze tech 150cm bude moc sirokych proti taznemu vozidlu (nejvic oktavky, potom transit)...aby to nebylo, jak kdyz clovek tahne podval za oktavii, to je opruz a nez si clovek zvykne, nekolik km, zatacek a obrubniku to trva, ale tech 150cm je uplne v pohode, jsou krasne v zrcatkach videt kola, pozicky a blatniky, takze presne vim, kde vlek jede, na couvani uplne bomba (cely zivot couvu podle zrcatek) a navic uzitna hodnota ty korby 150cm je uplne jinde...ukecal nas do toho otec a ted jsem rad, ze to tak je.

takze pro ty, co by se bali, ze je to moc siroke - neni, v blate, snehu atd bude tedy vozik delat svoji kolej hned vedle koleje auta, ale pri jizde je to prirozeny a vubec to neotravuje

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vozík za auto

#977 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já to měl podobně když jsem vozík vybíral, dokonce jsem chtěl koupit s kolama pod korbou, nakonec vyhrál tento. Mám ho 3 roky a neměnil bych. Je teda sice těžší, oktávka už o něm ví, i o prázdném, nicméně už jsem na něm vezli i větší a těžší věci a spokojenost.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vozík za auto

#978 Nový příspěvek od vitex »

Vono se taky blbě couvá s kolama pod korbou,protože na ně není vidět.Já jsem si myslím vybral dobře.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#979 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak jasne, ze kdyz to zaprahnes za auto, uz o tom vi, ale i tak se s tim jede pekne :) 2napr. nebrzdene vezeko, na kterem jsem vozil traktor (vlek z pujcovny) na tom byl ale hur a jeste to nebrzdilo

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#980 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak jasne, ze kdyz to zaprahnes za auto, uz o tom vi, ale i tak se s tim jede pekne :) 2napr. nebrzdene vezeko, na kterem jsem vozil traktor (vlek z pujcovny) na tom byl ale hur a jeste to nebrzdilo

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vozík za auto

#981 Nový příspěvek od Tomas6 »

Měl jsem kdysi půjčený vozík, byl zhruba tak stejně velký a těžký jak ten agados a normálně jsem se musel občas podívat, jestli jsem ho neztratil. Ten šel za tím autem tak lehce, že o něm nebylo vědět. Ale to vezeko je taky dobrý. Tady v práci máme agados, nějaký fakt starý vozík, brzděný celková hmotnost 750kg,nehledě na to že je to rozvrzaný plecháč, ten jde těžko jak kráva. Já ho kdysi táhl za feldou 250km tam a 250 zpět, vezl jsem na něm kdyby 200 kg a nadřený jsem byl víc jak ta felda.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vozík za auto

#982 Nový příspěvek od vitex »

Dnes jsem byl v Agadosu na první garančce s vozíkem.Parádní přístup.Koupil jsem další čtyři úchyty na kurtování.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozík za auto

#983 Nový příspěvek od Ondras83 »

A tuhle jsem jel přetíženej...jednoho dzonka a jednoho terenaka!
Aspoň domů jsem vzal kus plechu, když už jsem jel s vlekem :D
Obrázek

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vozík za auto

#984 Nový příspěvek od filo »

Nevíte někdo, co pudí kohosi v dražbě koupit 10 let starý vozík https://www.okdrazby.cz/drazba/49632-dr ... tbit-st08c po zřejmě stavební firmě v insolvenci za 26500 když nový zdá se stojí 32 kKč vč. DPH https://www.vezeko.cz/cs/privesy-a-nast ... na-naprava To mi hlava fakt nějak nebere... To vážně ty ušetřený 4 litry stojí za to koupit utahanej obouchanej kus? jak chápal bych možná 15 ale jen o tak málo levněji než funglovka s technickou na 6 let...

H.

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vozík za auto

#985 Nový příspěvek od Sadra17 »

úspora nikde, žehlička bude mít vůli, náprava může být stržená, gumy spuchřelý :'(
malej traktorista v malým traktoru

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vozík za auto

#986 Nový příspěvek od filo »

No právě... to je snad nějaká davová psychóza těch dražeb, sem tam na nějaký kouknu a prostě bazarový vleky se prodávají za úplně nesmyslný peníze, vzhledem k tomu, kolik stojí nový a jak se k tomu obvykle lidi při používání chovají. Ale platí to i pro jiný dražby, koukal jsem na nějaký elektrický nářadí a podobně... wapka šla snad o 200 levněji, než stojí stejné nová na Mallu... já to nechápu.

Jsme se kdysi šel podívat na kamennou dražbu nějakýho postaršího Kobras vozíku. Stál v garážích FÚ na Praze 10, kolem hlouček lidí.. obešel jsem to, zkonstatoval, že výdřeva korby poničená, rám na dvou místech viditelně prasklý a pohled pod vozík ukázal zlomenou nápravu. Tak jsem zas šel. Vyvolávačka byla 3000 a prodal se, za kolik nevím. A přitom do byl vrak, v tom stavu nepoužitelný a nezpůsobilý projít technickou a oprava by stála víc než nový vlek... Byl jsem na jiný kamenný, nebržděný vozík s větší korbou (něco jako 125x250 nebo 300 už nevím), stav pohledem relativně ucházející. Šel nakonec asi za 12 tKč ale nový podobný by byl stál při troše hledání něco jako 15.

No nic, o nic nejde, jen že mi myšlenkový pochody kupujících fakt nejsou jasný. To prostě radši koupí blbě, než by nechali koupit někoho jinýho?

H.

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Vozík za auto

#987 Nový příspěvek od fikejz »

Nestojí ani za těch 15. Je bez papírů a STK. Fakt mě nenapadá co koho vede takhle vyhodit peníze komínem!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vozík za auto

#988 Nový příspěvek od filo »

Doklady nejsou k dispozici ale značky to má. Exekutor vystaví potvrzení s tím, že na vydražitele přechází vlastnické právo a s tím na registru vystaví nový noty a s nima pak na technickou. To problém není... ale za ušetřený 4 litry to fakt nestojí.

Honza

dragonfly
Příspěvky: 278
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: Vozík za auto

#989 Nový příspěvek od dragonfly »

Na OK dražby je to klasika, obecně nováčci všechno přepalujou, a jelikož je to server dost provařenej, je jich tam dost. Jednou vylezl tuším že to byl bržděný Titbit i přez cenu nového :-). Ještě před pár lety se tam ale nakupovalo dobře.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vozík za auto

#990 Nový příspěvek od bourač »

filo píše: čtv črc 01, 2021 3:12 pm myšlenkový pochody kupujících fakt nejsou jasný. To prostě radši koupí blbě, než by nechali koupit někoho jinýho?

H.
přesně tak, stejný to maj gembleři, prostě hraje dokud má za co. Pak jde domů pěšky a bez kalhot. :smich:
Jmenuje se to patologické hráčství a má to diagnózu.
Kdysi jsem tím sám trpěl.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“