Přivesy za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 8074
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Přivesy za auto

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Resim dilema jestli po 20 letech opravovat neopravovat stavajici vlecku. Nasposledy sjela kamosoj z kopce k sousedoj a zastavila se o svestku zadnim celem. Poterbuju i o neco sirsi, tahle ma vnitrkem nejakych 110cm, hodilo by se 130 i vic. Na druhou stranu si rikam, ze tahle vydrzela nesmysl i nekolik sezon navazeni uhli na celou sezonu, sterk, prevozy TJcka atd atd-. V hlave mam nejak z minulosti firmy Privesy HK a Agados, presne nevim co za vyrobce je tohle. Mate treba dobry zkusenosti s polakama? Nebranil bych se tomu. Nemam srovnani plech bocnice, ta moje ma ram z pozinku a preklizku. Par let dozadu jsem na tom vez nekde od Svitav vlecku za PFku, ram z tramku polozenej na bocnicich a na tom vlecka. Kdyby se me ted prave nehodila sirsi, tak bych o novy ani nepremejslel. Tahle ma konstrukci na plachtu, co jsem koukal na par ruznych vyrobcu, tak takova konstrukce s plachtou je treba desitka navic.

Tomas6
Příspěvky: 5856
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Přivesy za auto

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ja mám agados brzděný 250x150, překližka v pozink rámu a nemůžu říct půl slova. Akorát teda cena no. Už tehdá stál 40. Nechal jsem na něj udělat plachtu, jen bez konstrukce přes bočnice natáhlá lanem a spokojenost.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mastnacek
Příspěvky: 8074
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Přivesy za auto

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Plachta jen prez bocnice me bohuzel nestaci, to bych si poradil podobne. Ale treba tred potrebuju jet prez pul republiky pro stul a zidle a v tomhle pocasi, kdyz nevis, kde potkas kroupy, prutrz nebo kerou slotu, to musim zakryt. Driv jsem hodne lital s ovcema at kupoval nebo prodaval a to se plachta taky sikla. Ram u stary kary je zdravej, myslim zaklad, bocnice jak to po letech sem tam prasklo, tak je to nacaty. Kdyby se vyskytnul polak kolem 30 s dobrejma parametrama. Ale to bych asi nesmel nakupovat u nas, tady si prekupnici ceny srovnaj.

Juke
Příspěvky: 128
Registrován: pon pro 05, 2011 6:40 pm
Bydliště: OL-PV

Re: Přivesy za auto

#4 Nový příspěvek od Juke »

Před lety jsem měl stejné dilema, rozestavěný barák, vozík neprošel technickou a nebyl čas ho opravit. Koupil jsem Zaslaw 205SU a dneska bych neměl problém si ho koupit znovu pokud by ten stávající dosloužil. Jen bych možná šel do většího (235SU). Jediný problém za těch cca 11 let byl elektrikou, a na poslední technickou jsem musel vyměnit vychozenou "tlamu"

mastnacek
Příspěvky: 8074
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Přivesy za auto

#5 Nový příspěvek od mastnacek »

Juke, na tuhle znacku jsem uz narazil taky, treba tohle bych vyuzil i na svoz sena okolo baraku .) Ale plachta na to je darda.
https://www.provleky.cz/katalog/privesy ... 0x35-750kg

Tomas6
Příspěvky: 5856
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Přivesy za auto

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Už tady někde téma na vozíky je. No podle.mne ty dvounápravové nebrzděné jsou na nic.... Po silnici na tom můžeš vézt prd. U toho konkrétního 400kg a je těžší jak ten co mám. Já mám nosnost 1000kg, samotný vozík váží nějakých 300kg a úplně v pohodě ho můžu tahat za oktávkou. Na to abych něco vozil na poli mám traktor a vlečku.
Edit: tak ne, kecám, mám váhu vozíku 330 kg, papírově nosnost 970kg. Teď stojí 56000. Je to vezeko Vario b 13.2.
Můžu vřele doporučit.
Naposledy upravil(a) Tomas6 dne pát čer 28, 2024 2:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Juke
Příspěvky: 128
Registrován: pon pro 05, 2011 6:40 pm
Bydliště: OL-PV

Re: Přivesy za auto

#7 Nový příspěvek od Juke »

S velkou plachtou prakticky vůbec nejezdím, obrovský jízdní odpor a vysoká spotřeba.
Dá se koupit i malá plachta jen na překrytí ložné plochy, ale nevidím ji samostatně v nabídce.
https://www.privesymorava.cz/cz/2/katal ... odpruzenim

Dvě nápravy na nebržděný vozík o hmotnosti 750kg mi naprosto nedávají smysl. K čemu je to dobré?

Sadra17
Příspěvky: 6291
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Přivesy za auto

#8 Nový příspěvek od Sadra17 »

Juke píše: pát čer 28, 2024 2:30 pm Dvě nápravy na nebržděný vozík o hmotnosti 750kg mi naprosto nedávají smysl. K čemu je to dobré?
k tomu aby ho lidi mohli překládat :-/ tyhle vozíky si o to přímo říkaji, jenže když se pak rozhoupe a začne cvičit i s autem tak je to na výměnu prádla :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

other-side II
Příspěvky: 1714
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Přivesy za auto

#9 Nový příspěvek od other-side II »

proto se v inzerátech chlubí, že to má dvě nápravy knott po 750kg nosnosti

jediná výhoda toho je, že to neskáče, jinak 400kg nákladu je tak akorát na vatu nebo polyš
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 337
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Přivesy za auto

#10 Nový příspěvek od jhamos »

Já osobně najezdím s přívěsem docela dost. Smysl dvounápravových nebrzděných absolutně nechápu,akorát to každej překládá a je to o průser.
Dvounápravový mam od firmy Holoubek,ale to je sklopka a tam je to darda,ale oproti jiným bych řekl zpracování za 1,jsem spokojen.
Jednonápravový mam Agados 1 500kg a spokojenost také.
Nebál bych se poláka,ale co výrobce to dost rozdíly,řekl bych,že to tlačí cenou dolů a ta konstrukce někdy bejvá dost ošizená. Co vím,ale jistě,už bych nikdy nešel do nebržděného,jízdní vlastnosti jsou úplně jinde. Sám sem nebržděný odstavil a jede se sním mazimálně do sběráku,když se naplní.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1166
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přivesy za auto

#11 Nový příspěvek od Dáva »

Sadra17 píše:

"Dvě nápravy na nebržděný vozík o hmotnosti 750kg mi naprosto nedávají smysl. K čemu je to dobré?"

Třeba k tomu že to na tajňačku odveze v pohodě tunu , váha leží na nápravách vozíku a nezatěžuje tolik auto , dělají i hydr. sklopný , nemusíš mít v papírech skupinu E a když máš pořádnýho mastodonta tak ten vozík ani necítí fršten?
Obrázek

Fizz
Příspěvky: 8427
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Přivesy za auto

#12 Nový příspěvek od Fizz »

Jasně dokud tě nezvážili nebo neuděláš průser.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21785
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Přivesy za auto

#13 Nový příspěvek od ota »

Pár vozíků jsem už táhnul. Spíš za dodávkou. Od domáda po 2 nápravovej plaťák s nosností 2900 kg.
Ten dvounápravový je o hodně klidnější na jízdu. Řekl bych to jednoduše ,,nevíš že ho táhneš". Oproti jednonápravovému. Uplně luxusní vozík byl plaťák Pongracz dvounápravák malá kolečka nosnost 2900 kg. Super vozík. Vezl jsem na něm jak lehké věci, tak i 2500 kg náklad. Bez problému. To byl vozík z půjčovny.
Na vozíku s dvěma nápravama s 750 kg celkovou jsem vezl frézku asi 40 km daleko. Frézka 1900 kg. Jo bylo to znát za autem, však jsem jel jen do 60 km/h. To se lehce pozná, kdy je to už moc. Kámoš vezl na Agadosu jednonápravovém 1500 kg paletu plechu. To je taky už na hraně. Ale byla tam ta pevnější náprava.
Doma jsem teď přišel jako slepej k houslím k vozíku Podlešák 750 kg. Jednonápravák. S prodlouženou ojí, přímo od výrobce. Zatím jsem vezl porfix 50 kostek a opět auto nějak nepostřehlo že tahne vozík. Jediný co tam je, tak maximálka 80 km/h. To je málo. Pongracz má 100 km/h a je to znát při delších jízdách.
U té přepravy vždy nejvíc záleží na rozložení nákladu. Pár opravdu zgarbáků neforemnejch jsem už převezl. Vždycky se snažím si náklad dát tak, že vezmu za oj a nadzvednu ji. A musím trošku zabrat. Nesmysl je ,,na auto". To jsem párkrát vezl, že mi ve firmě naložili vozík a jen to odjeď. Mám mimo autobusu řidičák na všechno. Tak často někam jedu s nákladem. No a občas mi to dovezou dom a já ráno brzo vyrazím. Kolikrát to kope do dodávky jak je to blbě naložený. Ideál je, naložit si sám. Kámoš jednou vezl na plaťáku 6m kulatiny průměr 130 mm. A dali mu je víc na zadek. No jasně na nájezdu u Ostravy to skočilo a čuba se vytrhla z koule. Vozík zaplul pod svodidla nájezdu. Vše dobře nakonec dopadlo policie byla velmi vstřícná a zastavili náklaďák sklopku a ten vytáhl vozík z podsvodidel a pomohli mu to znovu zapřáhnout. A řidič náklaďáku mu pak náraznikem posunul ty kulatiny co to šlo dopředu a hurá dom! Jako chce to s tím vozíkem opatrně. Můj šéf jednou roztřískal vozík na sračky. Přeložil ho. A po rozetí mu bouchly dvě kola na jedné straně vozíku a rozházel to po silnici jako sirky. Vozík na sračky, dodávka zadek zmaštěnej od toho. Viděl jsem i Trabanta v poli s vozíkem na střeše ležet. Pán převážel 6m dlouhé dubové fošny. Nic se mu nestalo naštěstí. Ale pořát kroutil hlavou, proč to ten Trabant neustál! :typek:

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1166
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přivesy za auto

#14 Nový příspěvek od Dáva »

Kolikrát ti vážili osobák a károu.
Přeložit můžeš i brzděný vozík . Odhadní to...

Fizz
Příspěvky: 8427
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Přivesy za auto

#15 Nový příspěvek od Fizz »

Mám s vozíkem najezdeno dost abych věděl proč mám brzděný.

Pokud si to někdo koupí aby nenusel dělat E, je to blbost. A vyjebava sam se sebou.

Mimochodem už to ze vozík se nedá sám o sobě zabrzdit považuji za značnou nevýhodu.

Je to reklamní finta na hlupáky. A pokud se neco posere jde to celé za tebou jako za šoférem. Protože to máš přeložený.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“