Led světlo na babetu

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Led světlo na babetu

#1 Nový příspěvek od doca »

Zdravím, mám dotaz k manetu korádo pro elektricky znalé.
jelikož manet bídně svítí, tak mě napadlo přidat tam jedno led světlo do 20 W max - mám 12V - 40W výkon dynama, nebo alternátoru, nevím jak to nazvat.
přední světlo je 12V - 15 W a zadní je 12V - 5 W.
jde mi spíš o to co bude říkat led světlo tomu kolísání výkonu, při přidávání plynu, jestli se vůbec rozsvítí.
píšu jen informativně, jestli to už někdo zkoušel, že bych si eventuelně ušetřil ztracený čas pokud je to hloupost a vůbec se do toho nepouštěl :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9068
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Led světlo na babetu

#2 Nový příspěvek od Sniper »

Není to sice Manet, ale sněžná fréza Cub Cadet.
Bylo tam halogenové pracovní světlo 12V o výkonu asi 55W, nevím přesně, prostě běžná žárovka a svítilo to super jen, když jel motor naplno, čím nižší otáčky, tím ta žárovka svítila méně, ale já ne vždy valím naplno.
Dal jsem tam pracovní ledkové světlo 18W a svítí to od zvýšeného volnoběhu naplno v celém spektru otáček 8)
Snad ti to pomůže ;-) 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Led světlo na babetu

#3 Nový příspěvek od doca »

Děkuji za zkušenost 😁
Asi to zkusím jen na prudko, jak se to bude chovat, sundám jednu ledku z traktoru a na prasáka nadratuji , jestli se rozsvítí a jak.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9068
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Led světlo na babetu

#4 Nový příspěvek od Sniper »

Důležité je nepřekročit daný příkon.
Samozřejmě pracovní led světlo má jiný rozptyl jako světlo potkávácí/dálkové.
Led má velký rozsah napětí, běžně 10-30V ve kterém pracuje naplno.
Ale jsou tu kapacity, které Ti to vysvětlí fundovaně 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Led světlo na babetu

#5 Nový příspěvek od thovt »

Střídavý proud se nebude líbit led .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Led světlo na babetu

#6 Nový příspěvek od Čárls »

Hlavně bacha na policajty pokud není homologovaný vyfasuješ flastr na to dojela už spousta lidí co si mysleli Hlavně na auťákách
Jinak co se týká střídavý a stejnosměrný stačí dát diodový mustek a za něj kondenzator + stabilizátor napětí třeba 6V a použít žárovku led 6V ale je otázka zda ji seženeš a zda se to vyplatí
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Vedra
Příspěvky: 1382
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Led světlo na babetu

#7 Nový příspěvek od Vedra »

Hlavní je otázka jestli chceš být jenom vidět přes den nebo i vidět v noci. LED náhrady žárovek v 99% fungují na prd, protože světlomet byl vyroben s ohledem na vlákno svítící do všech stran.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Led světlo na babetu

#8 Nový příspěvek od thovt »

Já bych tam mrsknul https://www.birdgarage.cz/zarovka-6v-15w-p26s nebo https://www.motokrnov.cz/12497-zarovky/ ... pg=11&tb=1 usměrňovač a regulátor. Bude svítit jak auto.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Led světlo na babetu

#9 Nový příspěvek od doca »

Děkuji za příspěvky 😀
Trochu to upřesním což jsem měl udělat hned asi na začátku.
Nechci odstraňovat původní světla, ty tam zůstanou a budou nadále funkční, takže v nich ani nebudu měnit žárovky, zůstanou v nich ty co tam mají být, zadní nechám tak jak je, jde mi jen o přední, to origo světlo dělá jen takový kolečko před moto, tak tam chci přidat jen nějaký menší decentní světlo aby mi nasvetlovalo prostor před a hlavně vedle moto, něco na způsob mlhovek u auta, jezdím pět km lesem, tak chci vidět i trochu do strany, samozřejmě tam bude vypínač a pri cestě na hlavní to vypnu a jak jsem psal výše, nebude tam nějaká mega rampa, ale něco malého ne moc nápadného, ono i při možnosti do 20 w to bude prcek

jean
Příspěvky: 3065
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Led světlo na babetu

#10 Nový příspěvek od jean »

Na ziarovky z toho odkazu sa vyprdni, to by svietilo rovnako nahovno, ako doteraz. Normalne na prasaka skus tu led - dnes to stoji prd, bud to vydrzi, alebo nie. Striedavy prud neries, ono to ma v sebe menic, ten si poradi. Osobne by som si na babettu pridal bicyklove svetlo, dnes s 18650 aku to svieti ako jeble

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“