TATRA 815 T2 Hara 60

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#16 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši díky :friends: moje nervy ráno, ale pak vše nabralo dobrý směr a je to 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#17 Nový příspěvek od Tomas6 »

Sniper píše: stř kvě 24, 2023 2:14 pm
A pak, že to nejde. JDE!!! Chce to jen.....


Che to jen trefit na technika který není blb a na úředníka, který nemá místo mozku z piva kostku.
Garantuju ti, že kdybys trefil na technika co tu kdysi byl na lince ve Zlíně a na tu nesmírnou krásku, nebo krávu, vyber si co chceš, co je na úřadě ve Vizovicích, tak bys neuspěl. A mohl bys mít žolíků po kapsách habaděj.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#18 Nový příspěvek od mihi »

Pavle, veľa štastných kilometrov 8) :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#19 Nový příspěvek od Sniper »

Díky Peter ;-)
No veľa jich nebude, je to taková přidružená výroba :smich: Teď se budu nějakou dobu hrabat na drevosklade a nakládat presilene kusy do Mega stipacky, tak uvidíme.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#20 Nový příspěvek od Pepa6911 »

S těma emisema- kamarád emisák říkal, že k nim na stk jezdila 815 co byla určena na vývoz ale po letech se vrátila do Čech- kouřivost pro západní trh tam tatra psala na 0,65.. to nedá ani nové auto s DPF a mocovinou..
Jinak u nás těch lesovozů jezdí dost a všechny jsou " traktory", jestli by nastalo za to ji přetypovat dokud to jde. Neznám tedy přesně podmínky ale..
A hodně bezproblemovych km;)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#21 Nový příspěvek od Sniper »

Pepa6911 píše: čtv kvě 25, 2023 9:32 am Jinak u nás těch lesovozů jezdí dost a všechny jsou " traktory", jestli by nastalo za to ji přetypovat dokud to jde.
Nestálo, protože ta "přestavba" vyjde na cca 120-150 tis, zaplombují ti 5° takže budeš zavazet ještě více na cestě, než teď a taky se mi nechce podporovat takový podvod, který doufám brzy skončí.
A jelikož Tatra není zdrojem příjmů, nechce se mi ty peníze dávat.
To raději ty peníze strčím do ní, udělám ji hezkou a vyřídím veteránskou testaci :-/
A na SS taky jít nemůže, což by bylo úplně nejlepší.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Suhlasim. Co sa tyka tych pretypovaní vozidiel ako je Tatra, uz na pohlad nakladiak od piki na niejaky "traktor" mne pride kus od veci. To je ako pretypovat Boeing 747 na ponorku triedy Akula :smich: Jas om b tom ze armada na Technicku nemusi vôbec a nie to este civilnu. U nas na SK som sa s tym nestretol :-/ zeby chodili na STK s kolesovou technikov. Ale to môze byt aj tym ze nasa aramda uz nic take nema. Naďonjov vsetko odpravil zadara Banderovcom na Ukradlinu.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#23 Nový příspěvek od pavel sk »

Aky mas typovy kod podvozku? Podla toho viem pozriet v schemach zapojenia. Lebo jednotlive podvozky sa dost lisia vzducharinov a jej zapojenim.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#24 Nový příspěvek od Sniper »

pavel sk píše: čtv kvě 25, 2023 5:47 pm Aky mas typovy kod podvozku?
Pavle, typ podvozku je P13 8)
Díky :friends:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#25 Nový příspěvek od pavel sk »

Podvozok P13 nebol urceny pre tahanie privesov. Podla schemy nema vôbec vzduch pre vlek. Takze bud to niekde v GO dorabali, alebo to este moze byt skladacka. Lebo ani ten maly vzduchojem neni origo. Obrázek Podvozky napr pre nadstavby UDS nemohli tahat prives a nemali vzducharinu pre vlek. Ja som to mal na Agrovke niejak takto Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#26 Nový příspěvek od Sniper »

Díky Pavle 8)
Každopádně v TP mám závěs na 20t,na autě na 30t
Takový klasický sklopný s čepem, co měla už T-148.
Jen ten vzduch tam nechápu.
Na T-148 je přitom úplně normální 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#27 Nový příspěvek od Sniper »

Taková trochu jiná štípačka :smich:
Tatra maká od rána :prace:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Posbírat ze země, naložit, převézt pár metrů a šup s tím na malý poloautomat :prace:


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#28 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady aspoň vidíš jaký ten automat máš shánět. Akorát teda nevím jestli ten malý nebo ten větší... :)
To už je hergot veliká sekyra. To je nějaká domácí výroba nebo tovární stroj? Myslím to žluté.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#29 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: pát kvě 26, 2023 10:14 amTo je nějaká domácí výroba nebo tovární stroj? Myslím to žluté.
To je taková drobná štípačka, kterou žene Fendt 930 o výkonu 320k :smich:
Známý je takový bláznivý konstruktér a tohle je na přesílenou hmotu.
Udělal jsem evidenci skladu a máme tady 970 prm.
Polovina z toho může jít rovnou na Hakky Pilke a zbytek přes tu velkou a pak taky na ni 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#30 Nový příspěvek od ota »

To Snipere proč to žene takovej velkej výkon? Stačil by poloviční. Ten Fendt musí sežrat i trávu kolem, za týden práce. :vysmech: Nebo Jsi vzal křoviňák a tu trávu posekal? :D Mám tedy oproti tomuhle malou doma dělanou štípačku jen asi 10 tun a ženu to 3 kW motorkem. Štípu na tom i metrový průměry kuláků v 100 cm délky. Když jsem ji honil traktorem, zblajzlo to za štípání 20l nafty a hlavně ten traktor u toho dělal hluk. Tady elektromotor si jen vrní a lze u toho mluvit bez zvýšení hlasu. Proč ty hadice vedou takhle blbě? Tam musejí překážet. Bylo by lepší to dát do trubek a hadice jen na připojení ke zdroji oleje.
Kámoš měl půjčenej automat a musel si v Deku půjčit elektrocentrálu. Padal mu 20A jistič. Ale ta centrála fičela a on na tom valil 4m klády na štěpinky dopravnikem rovnou k placu kde to babka rovnala. A tuším měl potřebu 10 kW centrály. Ten jistič spadnul vždycky když to zapnul. Bo to naběhlo všechno naráz. Měl tam směs dřeva. Od buku, břízy, borovice, atd. A já jsem byl pryč a on mi volal, pojď se podívat, jak to maká! No bohužel nejsem doma. Docela by mě to zajímalo. A on to za víkend poštípal a večer v neděli to vrátil. Tak prej příště. Jak to zkusil a šlo to, příště to prej jinak dělat už nebude. Akorát si půjčí prej mašinku na manipulaci s kládama. Mělo to podavač, ale když odebral hromadu, musel lopatkou nakulovat kuláky z dál.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“