Karavan

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Karavan

#46 Nový příspěvek od Ondras83 »

4250kg musí být řidičák B96

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Karavan

#47 Nový příspěvek od vitex »

*123 píše: úte úno 09, 2021 4:04 pm Ano, ale vlek můžeš se sk.B táhnout hmotnost legálně klidně půldruhé tuny
http://www.autoskolarv.cz/index.php/rid ... avneni-b96
Jak uvádíš a píše Ondra,s rozšířením na B96.Ale řeč byla o skupině "B".Proč si myslíš,že jsem je nedávno dělal?

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Karavan

#48 Nový příspěvek od JARDY »

Při poslední výměně řidičáku ,jsem platil nějaký poplatek tak jsem byl asi otrávený. Paní za přepážkou se málem rozbrečela a tak mi dala nějaké lejstro podepsat jako bonus ,že ten řidičák mám i na ty vleky.
Za bolzána nebylo všechno za iču. Tři roky jsem jezdil s Avií jednoduše upravenou po republice i k moři.
Bylo to super. Od té doby mám třetího "Poláka". Je to už ten větší celkem originál vybavený, no hlavně těžký. K tomu velkou nafukovací předsíň ,větší než přívěs. Když dám ještě jízdní kola nějaký babský proviant tak se s tím už blbě jede. Připadám si jako cikán s dvoukolákem ,když jede do šrotu.
Možná to chce spíš nějakou střední velikost třeba horší vzhled ,ale je to lépe vymyšlené. Tak to až v tom příštím životě. Obrázek
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Karavan

#49 Nový příspěvek od Ondras83 »

Vychytávky jsem zatím odložil a karavan je ve skladovaku u známého. Z jara se udělá doma kryté stání a uvidíme po prvních dovolených, co a jak dál :)

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Karavan

#50 Nový příspěvek od elbarto »

Posledni výměna řidičáku ... C už platnost jen na 5 roků a potom zase výměna. Co k tomu nějakou "cyhtrou hlavu" na ministerstvu vedlo netuším ?

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Karavan

#51 Nový příspěvek od *123 »

vitex: Proč jsi to nedávno dělal netuším ale na skupinu B samotnou lze legálně řídit soupravu do 3500kg celkové

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Karavan

#52 Nový příspěvek od *123 »

Hele, syn má pouze B a motorku a za ochcávkou 2.0tdi naprosto legálně tahá vlek co má celkovou 1500kg a zjišťoval si to pečlivě, aby se náhodou nedostal do maléru

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Karavan

#53 Nový příspěvek od Leo »

Nejkrásnější český karavan je dnes opravdová rarita
https://www.idnes.cz/auto/historie/kara ... jetiny_erp
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Karavan

#54 Nový příspěvek od vitex »

*123 píše: čtv úno 11, 2021 10:59 pm vitex: Proč jsi to nedávno dělal netuším ale na skupinu B samotnou lze legálně řídit soupravu do 3500kg celkové
Nevím,zda má syn správné informace:
https://www.autoskola-abc.cz/ridicsky-p ... -skupinu-b
Nikde není psáno "řídit soupravu do 3500kg celkové" ale pouze vozidlo.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Karavan

#55 Nový příspěvek od ITS »

Pokud by vitexův odkaz byl správný, pak z něj jasně vyplývá, že na vozíky nad 750 musí být E.
Ale on správný není.
Rozšířené B je určeno pro tažení těžšího vozíku za dodávkou, která je většinou o celkové 3500.
U běžných osobáků stačí B, protože hmotnost automobilu musí být větší, než vozíku, takže při hmotnosti běžného osobáku je hmotnost vozíku "tak malá", že se souprava do 3500 vejde.

Tato nařízení se mnohokrát měnila, aby vyhověla harmonizaci s EU. Proto se nedivím, že se na internetu mohou vyskytovat nejrůznější výklady. Už jenom ustoupení od celkové maximální hmotnosti k okamžité hmotnosti, je velmi dobré opatření. Pokud potřebuji převézt dlouhé a lehčí věci, pak si klidně půjčím vozík, který papírově překročí soupravu 3500, ale okamžitou hmotností se vleze. Nalézt někde výklady se všemi EU harmonizacemi je někdy problém.

Bohužel je také problém vymáhat na Orgánech znalost harmonizací. Jeden zdejší automechanik nyní bojuje s Orgány ohledně prošvihlé technické ve lhůtě dané EU v souvislosti s Covidem. Že oni nic takového nevědí.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Karavan

#56 Nový příspěvek od *123 »

Vitex
hádat se nebudu a nechci ale psáno je to přímo v zákoně, paragraf 80 odstavec f bod 2 citace:
převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg
ověř si třeba tady:
https://www.kurzy.cz/zakony/361-2000-za ... agraf-80a/

ITS:
vitexův odkaz - oni to tam mají napsáno podle mě dobře, akorát tam asi vitex nedočetl že rozšíření je potřeba když:
pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg a nepřevyšuje 4 250 kg

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Karavan

#57 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj,také se nechci hádat,takhle mě byla informace podána.Akorád mě trošku štvou ty zavádějící informace na stránkách autoškol.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Karavan

#58 Nový příspěvek od Leo »

V této fb skupině https://www.facebook.com/groups/1702558 ... ouncements se řidičák tisíckrát řešil.

Obrázek Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Karavan

#59 Nový příspěvek od vitex »

*123 píše: pát úno 12, 2021 10:20 am Vitex
hádat se nebudu a nechci ale psáno je to přímo v zákoně, paragraf 80 odstavec f bod 2 citace:
převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg
ověř si třeba tady:
https://www.kurzy.cz/zakony/361-2000-za ... agraf-80a/

ITS:
vitexův odkaz - oni to tam mají napsáno podle mě dobře, akorát tam asi vitex nedočetl že rozšíření je potřeba když:
pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg a nepřevyšuje 4 250 kg
Ale četl jsem to dobře,ale opět podle odkazu se nejedná o celkovou hmotnost soupravy,ale pouze hmotnost vozidla.Samozřejmě souhlasím s Vámi,pro mě to bylo zavádějící.Beru v potaz nové znění zákona o kterém jsem ani netušil.Ale zase je z odkazu a sbírku zákonů si kvůli takové prkotině pořizovat nebudu.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Karavan

#60 Nový příspěvek od *123 »

vitex:
Ahoj,také se nechci hádat,takhle mě byla informace podána.Akorád mě trošku štvou ty zavádějící informace na stránkách autoškol.

Vem to rozumně: kdyby ti to vysvětlili srozumitelně a na rovinu, tak přijdou o kšeft, prostě je to tak.
A není to fakt žádná novinka, v ČR nám tohleto totiž platí od r.2004, od vstupu do úúúúnyje ale lidi si to doteď pletou koukám

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“