Jawa Pionýr - diskuze

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1876
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#271 Nový příspěvek od filip »

Byl jsem minulý týden na STK s mustangem,asi po deseti letech. Dobrý. Čísla, světla, tachometr, troubítko, brzdy a zamlít předním kolem, kde nic není není co kontrolovat. Jak jde ten benzín nahoru budu asi po okolí prohánět fichtla jako za mlada. :)
4011, 25 A, Zebra, Prcek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2444
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#272 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Kolega z práce projevil zájem o mého starého pionýra. Je to rok výroby 1980 (asi poslední, co se vyráběly), modrý, se šusplechy, už bohužel s potiskem na boku místo dřívějších lištiček. Dostal jsem ho tehdá k patnáctinám. Pár let jsem s ním coby mlaďoch jezdil, ale teď už přes 30 let stojí ve stodole. Před 30-ti lety byl pojízdný, dnes asi to bude chtít nějak resuscitovat. Trochu poškrábanej je, ale nic snad tragickýho. Někdy o víkendu ho vyhrabu a nafotím.
Origo techničák (malou papírovou knížečku) jsem bohužel asi ztratil či někam založil při stěhování. Ale registrovanej na mne (spíš omylem) zůstal, takže by neměl být problém vystavit duplikát - nyní už bohužel v kartičkové podobě.

A obvyklá otázka - jak se teď pohybujou ceny? Chci mu ho dát za "přátelskou" cenu, ale ne zase za hubičku, aby ho třeba nenapadlo to přeprodávat.

bratrH
Příspěvky: 894
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#273 Nový příspěvek od bratrH »

Jestliže má platný techničák za 25 tis.

zetör
Příspěvky: 1571
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#274 Nový příspěvek od zetör »

Pokud má živý papíry tak od třiceti výše podle stavu.
I za padesát není problém pokud je pěknej původní lak.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2444
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#275 Nový příspěvek od StaPo3011 »

lak je původní, vcelku dobrý, jen vzadu na jednom boku byl trochu odřený - v zimě na mírném náledí jsem kdysi v zatáčce udělal nedobrovolnou otočku o stoosmdesát stupňů. Předek se točil na šusplechu vcelku bez problému. Zadní odřeninu jsem tehdy modrou barvou zatřel. Jestli bude o víkendu pěkně, tak ho vyhrabu a raději nafotím.
Ale abych dodal historku a la Ota - tehdy mne z incidentu víc mrzely na boku odřené zánovní džíny - nj, bylo mi asi šestnáct tehdy :)

zetör
Příspěvky: 1571
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#276 Nový příspěvek od zetör »

Tak uvidíš pokud nejezdí spíš k tý dolní hranici.Tam mají pak větší cenu ty papíry

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8004
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#277 Nový příspěvek od Chose11 »

Já mám Pionýra po tátovi, ale udělal jsem v osmnácti blbost a nastříkla ho syntetikou na modro, dala by se se ta barva nějak sundat, aby se obnovil původní lak? Jinak má taky papíry.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Sadra17
Příspěvky: 6178
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#278 Nový příspěvek od Sadra17 »

Pionýr s doklady je dneska 30+ oni ty doklady mají hlavní hodnotu :-/
malej traktorista v malým traktoru

Sadra17
Příspěvky: 6178
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#279 Nový příspěvek od Sadra17 »

Chose11 píše: pon led 29, 2024 7:05 pm Já mám Pionýra po tátovi, ale udělal jsem v osmnácti blbost a nastříkla ho syntetikou na modro, dala by se se ta barva nějak sundat, aby se obnovil původní lak? Jinak má taky papíry.
zkusit umýt ředidlem, některý barvy jdou pak dolu 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2444
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#280 Nový příspěvek od StaPo3011 »

jj, radši to někdy o víkendu vytáhnu, trochu očistím a nafotím. Naposledy jsem pincka viděl ve stodole asi před 5-ti lety, tak kdoví jestli si nedělám o stavu nějaké iluze...
Kolega mne odchytil dneska v práci, s tím dotazem. Kdyby se ozval v pátek, mohl jsem to o víkendu vytáhnout a nafotit, když bylo tak krásně. Ale jestli ho potkám zítra a bude se zase připomínat, tak mu nastřelím předběžnou cenu mezi 25-30 tis., třeba ho zájem rovnou přejde...

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1255
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#281 Nový příspěvek od kaja.h »

Taky mám 555 taky jsem ho v 15 prestrikal. Rok asi 59.
Řidítka jsou z 250 s hrazdičkou, a páčky na konci s kuličkami no nádhera. :friends:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21062
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#282 Nový příspěvek od ota »

Taky mám pionýra už 21. Byla to 20, ale předělal jsem ho. Tsnkrát to frčelo ty přestavby. Šusplechy vyhodit a pěkně vaničku jen. Dopředu blatnik z Mustanga. Taky řidítka s hrazdou a kuličky na koncích páček. Ale ne šroubované, takové ty už v jednom kuse páčka výlisek. Taky byl odřenej. Kolega z práce že rozeber to já to opískuju. Měli jsme takovej menší pískovač s korundem. Pak jsem ho vzal aviáckou základovkou a syntetikou vrchní. Nic jiného tehdá nefrčelo. No v papírech mám už Jawa 21. Měl jsem jen ten mrňavej techničák. Brácha vyšacoval výfuk a lítal s tím po vsi. Chytil ho policajt a ten techničák mu tenkrát sebral. Za pár roků mi ho známej z té dopravky tenkrát přinesl. Ale už jsem pak šel na technickou a nebylo kam dát razítka, byl plnej, tak mě napsal ,,nutná výměna technického osvědčení". Došel jsem na uřad a při přepisu jsem té paní řekl, že to mám přestavěný na Jawa 21 a ona hm, tak já to tam mapíšu.
Samozřejmě historek pár. Ale nebudu tady zacpávat vlákno tím. Abych nedostal držkovou zase.

Pavel
Příspěvky: 8317
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#283 Nový příspěvek od Pavel »

Já tam mám origo mustose na papírech má i STK a pak krosku z druhýho mustose taky pojízdnou mne zas mrzí že sem prodal jáwu 90 co se vyráběla zároveň s pinckem mnel sem 3 kousky na papírech teď lituju že sem je dál příč v tu dobu to byl stroj

zetör
Příspěvky: 1571
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#284 Nový příspěvek od zetör »

Devadesátky jsou teď taky ceněný kort s papírama.Celkem to lítalo na tak malej motor i do Ameriky se dost vyvážely.K těm páčkám ještě.Největší machrovina kromě kuliček na konci byly ještě na páčkách navlečený rukojetě z kombinaček😀

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21062
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jawa Pionýr - diskuze

#285 Nový příspěvek od ota »

Jo tak to pamatuju! Táta měl takový s červenejma duhovejma návlekama kombinačky. To se ví, že jsem je už tenkrát zkoušel, jak to stahnout dolů! Ale tatík by mě asi zmastil, kdybych to z nich stáhnul! Byly to památeční kombinačky s příběhem! Nakonec jsem od toho upustil. Jo a ty kombinačky jsem si teď nedávno dovezl domů. Tatík zemřel a já jsem vzal tu plechovou basu s nářadím a ty kombinačky tam jsou!
Těch ,,vylepšení" byla celá řada! Co třeba vzadu za sedačkou opěradlo pro spolujezdce! Taky jsem ho měl. Než mi tenkrát na technický řekl ,,no tak tohle nééé. To musí dolu! :D

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“