Vrtak za traktor

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Vrtak za traktor

#61 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj chlapi,
chtěl bych si udělat zemní vrták. Chci ale pohon hydromotorem. Chci to proto,že nechci na převodovku traktoru přenášet rázy z vrtáku od kamení a navíc hydromotor může mít i obrácený chod. Na kardanu možnost reverzu nemám.
A teď k dotazu. Potřeboval bych pomoct s návrhem hydromotoru. Parametry čerpadla jsou cca. 25l/míň a maximální tlak 140bar. V hydraulice jsem úplně amatér a zatím jsem se dočetl na stránkách Terablixe,že šoupátkový rozvaděč kterým to chci pohánět není vhodný. Na druhou stranu si říkám že vrták nebude točit několik hodin v kuse, mám to jen pro sebe. Oplotit pozemek, pole atd. Řešili jste to někdo takhle?
Díky, Honza
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vrtak za traktor

#62 Nový příspěvek od pepego »

Ahoj, niekde tu je presne o tomto téma. Pohon cez kardan verzus hydropohon . Pri hydre je potrebné brať do úvahy možnosti čerpadla. Pri kardane je riešenie jednoduchšie, rázy do prevodovky sú oveľa väčšie napr aj pri rotavátore. Toto sa dá eliminovať momentovou spojkov na kardane, bez reverzu to funguje veď vrták aj tak priebežne vytahuješ na odstránenie zeminy, tak keď sa to náhodou zahryzne zdvihneš vrták a ideš dole bez záťaže.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“