Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
davidof
Příspěvky: 353
Registrován: stř led 13, 2010 9:37 pm
Bydliště: Přerov

Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#1 Nový příspěvek od davidof »




frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#4 Nový příspěvek od frturek1 »

kdyz za traktor, tak urcite aby sla nakladat unikem nebo tak necim a ne lopatou

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#5 Nový příspěvek od honzauta »



Pořídil jsem si na stavbu a jsem max. spokojen

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#6 Nový příspěvek od chobotek »

No, řeči o kvalitě jako z betonárky jsou trochu zavádějící, ale budiž...
Amíci to řeší takto, stačí jeden stroj: http://www.starindustries.com/scoopNMix.htm (výrobců je samo víc)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#7 Nový příspěvek od honzasl »

Nejenom amíci, míchačka na UNC je docela dostupná věc i u nás.

http://nakladni.tiptrucker.cz/ostatni/m ... j-19131281

zefram.c
Příspěvky: 16
Registrován: úte lis 09, 2010 12:04 pm

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#8 Nový příspěvek od zefram.c »

Já to udělal takhle.
Spodek je ze starýho boileru :-)
Přílohy
IMG_1961.JPG
IMG_1959.JPG
IMG_1956.JPG
Img_1953.jpg

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#9 Nový příspěvek od honzauta »

chobotek píše:No, řeči o kvalitě jako z betonárky jsou trochu zavádějící, ale budiž...
Amíci to řeší takto, stačí jeden stroj: http://www.starindustries.com/scoopNMix.htm (výrobců je samo víc)
Teď jsem sekal pár zapomenutých průchodů přes základy, tak jen vyjádření ke kvalitě betonu. Myslím doopravdy, že se dá dosáhnout stejná kvalita ne -li lepší jak na betonárce.
Vše záleží na použité receptuře a přesnosti dávkování a kvalitě materiálů. Tu jsem ve svém případě zajistil, že jsem podle receptury v kg navážil do kontrolní nádoby abych dokázal stanovit objemový poměr. Ve finále jsem věděl, že pro beton B 20 co jsem dával do základů dávkoval x pytlů cementu, x lžic svahovek písku 0-4, x lžic drtě 5-20, vodu jdem pravda dával podle oka, ale vědom so toho, že s přibývající vodou dochází k vyplavování zrn betonu. Beton byl uložen a uvibrován.

Technologie míchaček jsou také lopatkové.

A teď k výsledku - to jsem si dal - prostupy jsem nemohl za boha vybouchat, pevností zkoušky jsem samozřejmě nedělal, ale když porovnán vedlejší stavbu s betonem B20 z betonárky, tak ten můj určitě není horší, ba právě naopak

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#10 Nový příspěvek od hugo »

a pokud by někdo chtěl to už hotové, tak dabaki nabízí mix 250 ltr, do trojbodu za traktor. nutná hydraulika pro vyprazdňování. předpokládaná cena 15500 korun vč. daně.
viz třeba http://www.dabaki.cz/nabidka/ostatni2/mx-250/

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#11 Nový příspěvek od ceratio1 »

honzauta píše:
chobotek píše:No, řeči o kvalitě jako z betonárky jsou trochu zavádějící, ale budiž...
Amíci to řeší takto, stačí jeden stroj: http://www.starindustries.com/scoopNMix.htm (výrobců je samo víc)
Teď jsem sekal pár zapomenutých průchodů přes základy, tak jen vyjádření ke kvalitě betonu. Myslím doopravdy, že se dá dosáhnout stejná kvalita ne -li lepší jak na betonárce.
Vše záleží na použité receptuře a přesnosti dávkování a kvalitě materiálů. Tu jsem ve svém případě zajistil, že jsem podle receptury v kg navážil do kontrolní nádoby abych dokázal stanovit objemový poměr. Ve finále jsem věděl, že pro beton B 20 co jsem dával do základů dávkoval x pytlů cementu, x lžic svahovek písku 0-4, x lžic drtě 5-20, vodu jdem pravda dával podle oka, ale vědom so toho, že s přibývající vodou dochází k vyplavování zrn betonu. Beton byl uložen a uvibrován.

Technologie míchaček jsou také lopatkové.

A teď k výsledku - to jsem si dal - prostupy jsem nemohl za boha vybouchat, pevností zkoušky jsem samozřejmě nedělal, ale když porovnán vedlejší stavbu s betonem B20 z betonárky, tak ten můj určitě není horší, ba právě naopak
no... kvalita je diskutabilní... dokud ho nedáš otestovat tak nevíš. jinak k ceně, o kolik bude ten z betonárky dražší? na kubík betonu potřebuješ skoro 2t štěrku (cca900kč) 300kg? cementu (cca 900kč) plastifikátor2-3litry (cca 200kč) takže jsme na 2000kč tak jak z betonárky...

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#12 Nový příspěvek od frturek1 »

nevite jakej je prevod na ty michace s tema michacima perama?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

zefram.c píše:Já to udělal takhle.
Spodek je ze starýho boileru :-)
a z ceho je ten snek?

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Míchačka na beton za traktor-inspirace

#14 Nový příspěvek od Jan_2 »

ceratio1 píše: no... kvalita je diskutabilní... dokud ho nedáš otestovat tak nevíš. jinak k ceně, o kolik bude ten z betonárky dražší? na kubík betonu potřebuješ skoro 2t štěrku (cca900kč) 300kg? cementu (cca 900kč) plastifikátor2-3litry (cca 200kč) takže jsme na 2000kč tak jak z betonárky...
No nevim, ale sterk jsem jeste nekupoval a lomy jsou daleko, ale tuna pisku cca 150 kc v piskovne , koupil jsem kvuli nemu 7 tunu, takze 12 km je asi hodina cesty i s nakladkou a vetsinou ssebou beru i nejakej vykopovej material, cena cca stejne, nemluve o tom, ze nekoho bavi jezdit na motorce a me v traktoru, takze cas a naftu by slo nepocitat , pytel cementu stoji asi 60 kc a pokud by se braly palety, urcite by s tim slo hnout, plastifikator se dava na pytel asi panak, a vim, co tam je.
Pokud pouziju cement 42,5 bude cene vyssi, ale pevnost taky. Nerad bych nekomu bral iluze, ale videl jsem na vlastni oci betonarku,
kdy zamestnanci kseftovali s cementem a hadejte, kde pak chybel.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchačka na beton za traktor

#15 Nový příspěvek od frturek1 »

tak sem jeste hledal a narazil sem na tema o tech lopatach na bagry.cz http://bagry.cz/cze/forum/pridavna_zari ... a_na_beton je tam odkaz na lopatu ktera nema ten snek, ale jen lopatky navareny na hridel coz by na vyrobu bylo podstatne jednodusi, tak nevim jestli se do toho dat, nebo schanet origos, nebo tu kulatou do zadnich ramen

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“