Řezačka na kukuřici KEMPER MS

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#1 Nový příspěvek od Antony30011 »

Otec od přítelkyně dnes koupil za šrotovku pozůstatek čehosi co kdysi byla jednořádková řezačka na kukuřici. Pověřil mě, abych se pokusil sehnat nějaký info popř prospekty od tohoto dílu. Koupil to v záměru předělat to na štěpkovač. Hodím sem pár fotek pro představu, něco na tom chybí, ještě se to pojede pokusit najít u prodejce ve stodole, ale každá rada by se hodila :) díky za každou pomoc :friends:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#2 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Mám doma tuhle řezačku kompletní a funkční, dělal jsem sní několik let kukuřici, asi 4 ha ročně. ale koukám že ti toho na ní chybí dost, ale na štěpkovač toho mnoho nepotřebuješ, hlavně aby byla funkční celá ta hliniková převodovka a to spodní řezací kolo s nožema. Co se mé skušenosti týče, tak na štěpkovač nebude moc ideální, leda tak na slabí větvičky, tak asi do 4 cm. aby to ta hliniková skříň vydržela. Ale kukuřice s ní jde suprově. škoda že ji teď nepořídím nafotit protože je zarovnaná strojema, zabalená v plachtě a zarostlá momentálně v kopřivách.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#3 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nějakej prospekt dílů k ní asi nemáš, co?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#4 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Antony30011 píše:Nějakej prospekt dílů k ní asi nemáš, co?
ne ne, kdysi jsem ji koupil v agrobazaru a taky jsem k ní žádný písemnosti nesehnal.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#5 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mám pár otázek.
1 - co chybí vzadu u řezačky? Přepokládáme že něco co bere řádek, nějaká lištovka? To ovšem není potřeba. Pak je to asi nějak okrytovaný, že? A nějaká řezací hlava.
2 - náhon - ono to má na jedný straně kardan, ale na druhý taky vývod... to se nějak dávalo před za traktor?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#6 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ta řezačka se nosí vzadu v ramenech, a vedle traktoru jsou dva šneky co tam jeden máš a na nich chyběj takoví plechoví špise které jdou mezi řádkama a naváděj kukuřici mezi ty šneky, pod šnekama je řezací kolo na kterým jsou asi čtyří nože ktere o protiostří řežou kukuřici a pod nožema je takové vybrání které přenáší řezanku do ventilátoru který to fouká na vlek. Useknutí stonku kukuřice je nožema které jsou po obvodu toho řezacího kola, jakoby rotačka. A ten prodloužený vývod náhonu je pro pohánění náhonu na připojeném voze , třeba krmák. Já za ní měl připojenou RUR5 a po nasazení náhonu jsem zapnul náhon a z řezačkou se mi točila i RUR5 a tím ji na jámě vyprázdnil a nemusel nic přepřahat.
Před traktorem by se asi nosit nedala, protože za prvé na ní nejsou uchyty na ramana, což by nebyl takoví problém, za druhé přední vývody na zetorech maj 1000 otáček a to by řezačka asi vzlítla jak helikoptéra.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#7 Nový příspěvek od Antony30011 »

Díky za vysvětlení :) to s tím RUR5 nás nenapadlo, je to chytrý 8)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#8 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nemá tenhle stroj ještě někdo? Potřeboval bych foto nebo něco jak vypadá to spodní kolo co řeže a drtí kukuřici. Díky :)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#9 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Pokusím se ti ji nějak nafotit, ale to řezací kolo není moc vydět, leze ho jen kousek v místě kde řeže kukuřici, jinak je celí skovaný v krytu toho kola.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#10 Nový příspěvek od Antony30011 »

Budeš moc hodnej :) díky !

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#11 Nový příspěvek od zetorak jirka »

http://zetorak.rajce.net/2014-01-20_001 pokusil jsem to trochu nafotit, ale nevím, nevím , moc toho na tom kole vidět není.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#12 Nový příspěvek od Antony30011 »

Díky moc, super fotky :)

a ještě jestli to chápeme správně, to kolo vlastně seká od země a zároveň drtí, ty válce to pak jen žerou do komína a fučí to na vlek. Nebo to drcení probíhá ještě někde?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#13 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Antony30011 píše:Díky moc, super fotky :)

a ještě jestli to chápeme správně, to kolo vlastně seká od země a zároveň drtí, ty válce to pak jen žerou do komína a fučí to na vlek. Nebo to drcení probíhá ještě někde?
Ne né, tam žadný válce nejsou, v těch špicích jsou šneky na konci se řebenama, které to posouváj po useknutí dolu do řezacího kola. To řezací kolo má na obvodu tři nože, jeden je na fotce vidět, ty stonek useknou jako rotačka, a na kole jsou řezací nože , taky jeden je vidětna fotce, který tu kukuřici řežou, řeže to dost na krátko, tak že jsou i zrna pořezaný. Pod každým nožem je malí prostor, v kterým se ta řezanka přenáší setrváčností vylétává v zadu do ventilátoru, který to pak fouká komínem na vůz.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#14 Nový příspěvek od Antony30011 »

No válcema sem myslel šneky, už si rozumíme :)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Řezačka na kukuřici KEMPER MS

#15 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Antony30011 píše:No válcema sem myslel šneky, už si rozumíme :)
JO rozumím, ale ty šneky jen pomáhaj stojatou kukuřici nasměrovat a poslat do řezacího kola.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“