Sněhová freza

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lolek77
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 28, 2011 10:53 pm
Bydliště: zilina

Sněhová freza

#1 Nový příspěvek od lolek77 »

Zdravim, zakladam temu na snehove frezy - udrzbu a vsetko okolo nich. Mam dvojstupnovu snehovu frezu Ariens 7524, motor Tecumseh. Chcem sa opytat, menili ste alebo doplnovali olej do prednej prevodky - kde su podavacie noze? Ja ano, v mountfielde mi technik povedal ze nech tam dam ten co je do motora SAE 30, neposluchol som, dal som tam prevodovy PP90, ale nemal by tam byt ten do hypoidnych prevodoviek?

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Snehová freza

#2 Nový příspěvek od tibik »

Neboj nič si nepokazil , mám takú istú , kolko rokov ju už máš?
Do motora daj polo sint. 10W40 .
A čo sa týka servisakov v Mauf. mam na to svoj názor. Niekedy ma doviedli pomali k :pistol: tak tam ani nechodím račej zajdem do Husquarny a tam mi servisak bud pomôže alebo poradí ale aspon nečakám na sučiastku 3r. a stále je nie dodaná :cert: .

Uživatelský avatar
lolek77
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 28, 2011 10:53 pm
Bydliště: zilina

Re: Snehová freza

#3 Nový příspěvek od lolek77 »

Mam ju od februara 2009 cize frezuje uz 5tu zimu. Mne pri kupe dali v Mount... do motora Madit Garden Prima 5w40, ja som tam pri vymenach daval: Esso Ultron 5w40, a teraz tam mam Valvoline synpower 5w40. Ved to nieje taka strasna polozka a ked si vezmes ze ten motor ide stale v otackach a nema ani ol. filter /asi ani cerpadlo ako vsetky taketo motory/ tak je lepsia ta zimna viskozita 5w.. . ( podla prirucky k motoru by tam mala byt 5w30). Ale ja som sa hlavne pytal, ci si kontroloval, prip. nieco doplnal do tej malickej prevodovecky vpredu. Dnes mi uz riadne smykala spojka, tak som to pozrel, a kolecko bolo akesi mastne, odmastil som a zda sa ze to ide ako zamlada...

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Snehová freza

#4 Nový příspěvek od tibik »

Ano daval som tam - menil som a dal som PP90 , to s tou spojkou blblo aj mne a ked som sa na to pítal v BB tak my povedali ,že tam treba meniť to gumové koliesko (čo bola ale blbosť) tak som ho objednal priamo u ních v Mauntfilde a čuduj sa svete za 3r. sú nie schopný ho dodať vraj je ale v sklade v Kanade , nakoniec som šiel do Husqarny bo tý predavajú TORO čo je tiež amerika pozreli sme to na nej a ejhla tá medzierka nema byť večšia ako 2mm. čiže som prišiel na to ,že na Ariense to asi nastavili v servise pri skladaní zámerne na večšiu medzeru ako má byť - ide asi o to aby sa segment čím skôr zodral , bo pri takom nastavení to zacínalo šmíkať už po cca20min. frezovania nakolko sa trením zahrial ten hliníkový spodný tanier a tým pádom dochadzalo až skoro k trhaniu gumeneho taniera a vypadavali z frezy také čierne gumené gulvočky , nepomohlo ani odmastenie treba to fakt nastaviť na menšiu medzerua nie ako tvrdia mechanici z M. že 5mm( je to blbosť).
A to nie je všetko na pravej strane je namiesto ložiska len mosadzné púzdro na to si treba dať pozor a často mazať , je v nom osadená hriadelka na ktorej je aj to gumené koliesko , mne sa púzdro po cca2r. rozpadlo a nevedia ho zohnať uz 3r. od vtedy , Tak som tam implantoval ložisko ako je na lavej str. a plná spokojnosť až na to ,že cenový rozdiel v cene púzdra a ložiska je obrovskí a tak isto aj v cene gumeneho kolieska z H.(len vyžaduje trochu malej upravy) a cena v M skoro sa my zatočila hlava a to nevravím aký maju zisk ked v USA stojí taká freza 750 dolarov a tu som dal za nu okolo 2000ečiek po prepočte z SK korún.
Inak posledne sa my odtrhlo lanko na pohon po telefonate do BB odpoved - nemame ale je v sklade v Prahe , som kúpil v Husqarne prestne take isté zakoncenie (myslím to očko na lanku kt. je na páčke ) za cca2 ečka a cena lanka okolo 15-20eur potom stačilo len vsunuť lanko dnu a z boku zaťiahúť šrovbík
DSC00596.JPG

Uživatelský avatar
lolek77
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 28, 2011 10:53 pm
Bydliště: zilina

Re: Snehová freza

#5 Nový příspěvek od lolek77 »

Po zime nejaká tá údržba, vymenil som motorový olej - nový 5W-40 a vymenil som aj prevodovy v tej malej prevodovečke vpredu, dal som hypoidny GL5 čo mi zostal od auta 75W-90, časom keď už nebude dam PP90H.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9163
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#6 Nový příspěvek od Sniper »

Uvažuji, že letos nechám lopatu tam kde je a pořídím si frézu. Jenže jakou????

Vím, že bych rád kolový podvozek, záběr 60-70cm, technologi a zpracování na profesionální úrovni s poloprofi nasazením.

No a jelikož jsem v tomhle laik, absolutně nevím na co si dát pozor, jaké jsou druhy pohonu atd, tak ocením každou radu a předpokládám, že nejen já. 8)

Co tak brouzdám po netu, zatím jsou mými favority

Stiga Snow Blizzard http://www.stiga.cz/Snow-Blizzard

Partner-PSB 300 http://www.korunka.cz/benzinove-snehove ... 0?v=497842

Rozpočet kolem 30.000,- Kč. Nemusí být nová.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Snehová freza

#7 Nový příspěvek od Jarda-k »

Taky jsem se rozhod, že letos budu frézovat.... :) Když vidím ty ceny.... koukám, že jsem dost ušetřil.... :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9163
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#8 Nový příspěvek od Sniper »

Jarda-k: hehe, tak to je mazec 8)

Já potřebuji malou samochodnou, ať se dostanu všude. Tahle by se mi líbila k Multicar 25 ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Snehová freza

#9 Nový příspěvek od Mirek LKT »

4 rokem mám tuhle. Max spokojenost , šlape bez závad 8) kupoval jsem jí tehdy v akci a ještě tu akční cenu mi prodejce poupravil. Vyšla na nějakejch 21 tis.

http://snehove-frezy.heureka.cz/jonsered-st-2106/
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: Snehová freza

#10 Nový příspěvek od kůrovec »

Já mám už 7 let Jonsered ST2109E. Největší prdel byla tenkrát když jsem ji po strašně dlouhý čekací době konečně dostal,tak dva roky nebyla kalá zima... Všem jsem byl tenkrát pro prdel.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9163
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#11 Nový příspěvek od Sniper »

Mirek LKT: Nevypadá zle, jen se mi na ty parametry zdá slabší motor. Převodovku to má hydro?

Mě zatím láká ten Partner asi nejvíce. Zdá se mi to jako vyvážená sestava a např. ovládání otoče komínu bezkonkurečně nejrychlejší...

Pokud nebude sníh, tak na čumák přijde naviják a hurá do lesa :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Snehová freza

#12 Nový příspěvek od DYK »

Myslím si, že Elektrolux to má rozdělený takto. Na prvním místě je HQ na druhém JS a pak Partner.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9163
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#13 Nový příspěvek od Sniper »

V čem? V kvalitě?

Nevím, jestli to platí všeobecně, ale např. u JMP to bylo všechno z jedné fabriky pouze s jinou orientací na trh. Co se kvality týče, velice vyvážené.
Nehledě na fakt, že konkrétně tato fréza má motor stejně BS a převodovku nejspíš taky nějakého renomovaného výrobce.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Snehová freza

#14 Nový příspěvek od DYK »

Ano myslel jsem to v celkové kvalitě. Třeba motory a převodovky můžou být stejné, ale tam, kde je u HQ ložisko, může být futro, tedy kluzné ložisko, může být i prostě tenčí plech, s nedostatečnými výztužnými prolisy, horší povrchová úprava ve vrstvách apod. Chápeš, řekl bych, že to bude "lagricovější".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9163
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#15 Nový příspěvek od Sniper »

Hmm..zase na druhou stranu 78 cm záběr, motor 11 koní, el. start atd az 30 tis... To by Husqvarna stála nejmíň 50 tis nehledě an fakt, že s kvalitou to taky není žádná výhra. Stačí mi ty laciné plasty na 560-ce.

No uvidíme ještě mám na to měsíc...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“