Čerpadlo Feka 3

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
matesH
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 27, 2010 7:57 pm
Bydliště: Jizni morava

feka 03

#1 Nový příspěvek od matesH »

Zdravim, nevite nekdo jak rozdelám hřídel mezi cerpadlem a motorem? potrebuju vymenit lozisko hned za přírubou motoru.
je tam zapuštěny sroubek ten jsem vytáhnul a dal stím nejde hnout, nemate nekdo zkusenost?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: feka 03

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Vůbec nevím jak vypadá to o čem mluvíš, ale pokud myslíš klasické čerpadlo na vodu, tak ten šroubek je jediné co to drží. Normálně srazit nebo stáhnout stahovákem ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Čerpadlo Feka 3

#3 Nový příspěvek od vasek775 »

nejak jse mi to nedaří rozchodit jaká má být sací hadice já mám kus hadici a pak trubku čerpadlo jsem zalil a nenasaje to
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#4 Nový příspěvek od honzauta »

Problémem může být ucpávka okolo hřídele - může unikat podtlak, to stejné je potřeba zkontrolovat u sací hadice. Mám taky feku, nevím jaký typ, bez problémů za 1 minutu nasaje 3 m savici a potom 1000l barel načerpá za 3 minuty. Předělal jsem ji na pohon kardanem od traktoru.

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#5 Nový příspěvek od vasek775 »

takže ona si i sama nasává to jsem nevěděl já to vyřešil tak že jsem na tu trubku navařil normální košík a zalil jsem to až na horu a pak to šlo kolem hřídelky to teče tak jsem to dotáhl ale ucpávku vyměním kolikátka je tam pruměr
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#6 Nový příspěvek od vasek775 »

dej foto jak to vypadá když si to předelal to máš ale větší otáčky ne
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#7 Nový příspěvek od honzauta »

průměr ucpávky jsem již zapomněl, až to rozebereš, tak uvidíš, vyfotím až někdy přes den, místo motoru jsem vložil ložisko s náhonovou hřídelí spojenou pružnou spojkou s čerpadlem, mám traktor co točí 1500 na náhonu a to bohatě stačí. Jinak čerpadlo, aby nasálo, tak potřebuje jen zalét vlatní těleso čerpadla.

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#8 Nový příspěvek od vasek775 »

to jsem právě zalil a nic pak jsem šel hledat rady na net nic jsem tu nenašel tak mě napadlo tam nyvařit košík co je klaicky do studny zalil jsem to a už to frčelo akorád mám prasklou hadici tak výkon byl nic moc
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

dr.kubo
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 24, 2012 11:21 am
Bydliště: brezno

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#9 Nový příspěvek od dr.kubo »

takze feka je takmer neznicitelne cerpadlo a este stale sa u nas vyraba v nezmenenej podobe. Ta lojova snura v upchavke by mala mat priemer 6mm a su tam 4 kusi. Ak s uz neda dotiahnut tak treba ich vsetky vytiahnut von a dat nove. Dalsia pricina moze byt nefunkcna spatna klapka na sani, taka guma s kuskom plechu. Je ju vidno ked sa pozries do sania. Posledna pricina ze ti chyta niekge vzduch na sani, zle dotiahmuta koncovka, vytahane gumicky na koncovke, po pripade zle dotiahnuty spoj medzi savicou a rurov. Inak to cerpadlo ked zalejes vodou, staci aby bolo ponorene kolisko-cca 5-6l vody tak to musi ist. Nam doma si natiahne za 30s z 3m hlbky. je to genialne cerpadlo. :)
Keď to nejde silou... tak to ide väčšou silou :)

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#10 Nový příspěvek od vasek775 »

hm praskla mi příruba jak jsou ucpavky a koupil jsem si kalovku az bude ces tak to zpravim a prodám
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

dr.kubo
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 24, 2012 11:21 am
Bydliště: brezno

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#11 Nový příspěvek od dr.kubo »

Myslis tu co dotlaca upchavku? Myslim ze by sa doma asi este jedna nasla. Ale ked to aj zvaris tak sa nic nedeje. :)
Keď to nejde silou... tak to ide väčšou silou :)

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#12 Nový příspěvek od vasek775 »

mám doma nějaké s dárlingu tak je tam zkusím ale nejde mi s toho sundat ten motor tak nenvím jak na to :vztek:
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

dr.kubo
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 24, 2012 11:21 am
Bydliště: brezno

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#13 Nový příspěvek od dr.kubo »

nie je tam nic specialneho. Motor drzia len tie 4 sroby a na hriadelke je perko na ktorom je koleso a to je zaistene bronzovou maticou. Mala by sa povolovat v smere otacania. A aky mas typ feky? Lebo sa robilo viac verzii. Jedna je motor priamo na cerpadle a druha je zo spojkou. A boli aj s benzinovym motorom. Ale nie je na nich nic zlozite, urcite na to prides ako to rozobrat.
Keď to nejde silou... tak to ide väčšou silou :)

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: jak se pracuje s čerpadlem Feka 3

#14 Nový příspěvek od gbelec petr »

nemá náhodou někdo plánek -řez tohoto čerpadla,
potřebuji vědět na kolika a jakých ložiskách je hřídel čerpadla uložena. v tom bočním krytu je pod víčkem jedno ale za tou ucpávkou je jedno kluzné nebo valivé? oběžné ložisko je na kuželu nebo jen na válcové díře a klínek?
jo a taky bych rád viděl tu fotku předělání za traktor. diky..

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“