čím hrnete sníh ?

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím hrnete sníh ?

#661 Nový příspěvek od ota »

Hanzi sice máš jinou čtyřkolku bytelnou. Ale kámoš tady z vesnice udělal dopředu radličku na sníh. Naklápěci a zvedací navijákem. Paráda, hrnulo to jedna báseň! I u mě to vždycky vyhrnul. Vydrželo mu to myslím jednu sezonu. I když ta čtyřkolka je nějaká bytelná, nevím název, Kodiak? Z jara mu v ní ve variátoru zabouchalo. Rozebral to a uvnitř se to zjebalo. Nákup dílů jen těch opravdu zjebaných vyšlo na 20 000 Kč. Zbytek nějak opravil. Já mu dělal takové čudlíčky tvar hříbku z poloosy. Neobjednatelnej samostatně díl. Dal to dohromady a jezdí to. Ale radličku už nepřipojil od té doby. Vyškolilo ho to.
To jen z mojí zkušenosti známejch hrnout čtyřkolkou radlicej sníh.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: čím hrnete sníh ?

#662 Nový příspěvek od vitex »

Já mám takovou krásnou plastovou ruční velikánskou lopatu.Protože než bych nastartoval bagr,tak sníh sleze.

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: čím hrnete sníh ?

#663 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Tohle je zadní radlice. Syn má Zim350 což je zemědělská čtyřkolka za kterou existuje řada nářadí, např. sekačka pluh a pod. My to nemáme ale je stavěná na takou tvrdou práci. Má to redukci, uzávěrku a pod. Až to bude po renovaci hotový dám foto. Váží 350 kg a na ramenou zdvihne 150 kg, má i vývodový hřídel.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: čím hrnete sníh ?

#664 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím hrnete sníh ?

#665 Nový příspěvek od ota »

Víťo tu plastovou ruční lopatu u nás ,,hrňák" mám taky. Ale někteří z nás mají ty prostory krapet větší. U mě by zase minibagr jen dát baterku a 3x nažhavim a chytne na brk hned. Ale raději traktor s radlicí. Než bych od garáže vyházel vjezd k silnici vyflusnul bych ten zbytek duše co ve mě zbyl. Tou lopatou házím jen ,,vedlejší tahy". Kůlna se dřevem, cesta do fabryky, nebo cesta k vrátkům. Ostatní když spadne sněhu jak tuhle jedině traktor. A silnici tady občas zapomenou taky prohrnout. Tak kdo má nasazenou radlici, tak ji projede. Teď poslední sněžení jel cestář s radlicí okolo mojí dílny a hrnul jen dolů. Nahoru ne. Takže kupodivu silnice je o metr užší a nikomu to nevadí. Na straně k mojí dílny zůstal metr sněhu neodhrnutej a zarím v něm není jetá kolej. Jinak když to odhrne jezdějí mi skoro u dílny.

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: čím hrnete sníh ?

#666 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Tady je tažný prostředek na tu malou radlici na sníh v rekonstrukci.
Obrázek Obrázek Obrázek
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: čím hrnete sníh ?

#667 Nový příspěvek od vitex »

ota píše: ned led 14, 2024 12:50 pm Víťo tu plastovou ruční lopatu u nás ,,hrňák" mám taky. Ale někteří z nás mají ty prostory krapet větší. U mě by zase minibagr jen dát baterku a 3x nažhavim a chytne na brk hned. Ale raději traktor s radlicí. Než bych od garáže vyházel vjezd k silnici vyflusnul bych ten zbytek duše co ve mě zbyl. Tou lopatou házím jen ,,vedlejší tahy". Kůlna se dřevem, cesta do fabryky, nebo cesta k vrátkům. Ostatní když spadne sněhu jak tuhle jedině traktor. A silnici tady občas zapomenou taky prohrnout. Tak kdo má nasazenou radlici, tak ji projede. Teď poslední sněžení jel cestář s radlicí okolo mojí dílny a hrnul jen dolů. Nahoru ne. Takže kupodivu silnice je o metr užší a nikomu to nevadí. Na straně k mojí dílny zůstal metr sněhu neodhrnutej a zarím v něm není jetá kolej. Jinak když to odhrne jezdějí mi skoro u dílny.
Voni mě s obecními mašinami přihrnou vjezd k baráku.Jenže já na ně seru,auto nechám stát uprostřed silnice a a jdu to odházet uhelkou.A může si na mě troubit kdo chce.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím hrnete sníh ?

#668 Nový příspěvek od ota »

A co to je ,,obecní mašina"? To mi tady neznáme. Bo tady obec má myslím v kulně Z 3011 a pak ještě nějakou novější červenou traktor. Ale ten když je sníh nejezdí. Asi ho ten traktor nemá rád. Tady tuhle vymoženoest nevedeme. Chcešli sněhu nemíti, musíš si ho odkliditi. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: čím hrnete sníh ?

#669 Nový příspěvek od vitex »

Tady mají služby města posypové náklaďáky a traktory s radlicemi.

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: čím hrnete sníh ?

#670 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Malý:
Obrázek Obrázek Obrázek
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: čím hrnete sníh ?

#671 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Velký:
Obrázek
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: čím hrnete sníh ?

#672 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten sneh prestava byt posledne roky v kurze. Ak to takto pojde dalej, tak za 8-10 rokov budu kovosroty plne snehovych radlic, fréz :smich: :smich: :smich: A Poliaci zase budu posypovu soľ predavat ako kuchynsku jodidovanu :D :D :D

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: čím hrnete sníh ?

#673 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Máš pravdu, my jsme už dva roky sníh neplužili.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: čím hrnete sníh ?

#674 Nový příspěvek od thovt »

Mám sešroubovaný dřevěný pluh s trámků a prken které jsou namazané voskem na lyže.

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: čím hrnete sníh ?

#675 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Dřevěným jsem kdysi začínal a tahal jsem to za AREM a později za jinými ofroudy. Byl to takový klín s bočnicemi aby to jelo rovně. Taková zmenčená kopie co se kdysi tahal za traktory.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“