Polska diskova sekacka

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Polska diskova sekacka

#1 Nový příspěvek od mazhor »

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s polskymi diskovymi sekackami? Nove jsou za slusnou cenu - podobnou jako znackove ojete. Dvaapulmetrovka se da sehnat okolo 100tis, ale jaka je kvalita? http://www.agroseznam.cz/cz/agrobazar/d ... 8411-.html

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polska diskova sekacka

#2 Nový příspěvek od Jozka »

Taky by mě zajímaly nějaké recenze. Do budoucna o ni taky uvažuji. Buď Kowalski, Samasz nebo nějakou čínskou.
http://www.vseprozemedelce.cz/sekacky.php
Jeden prodejce mi říkal, že sekačky Kowalski používají stejné převody jako český výrobce Rožmitál. Jestli to je pravda, nevím...

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Polska diskova sekacka

#3 Nový příspěvek od adam »

Teď jsem se o to trochu zajímal, prodejce mě tvrdil že samasz je stejně kvalitní jako německý značky, ale těžko říct. Na Rozmital jsem moc recenzí nesehnal, ale obracáky zrovna moc nechválej. Původně jsem chtěl Rozmital a o nic jinýho jsem se ani nezajímal, ale nakonec jsem do toho nešel. Když už kupuju novej stroj, tak dám radši 180 000 za jistou kvalitu, než dát 140 000 za něco co nevim, jak dlouho vydrží. Šel jsem do Kvernelandu.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Jiri Rakus
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 13, 2016 12:37 pm
Bydliště: Ostrava Stará Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Polska diskova sekacka

#4 Nový příspěvek od Jiri Rakus »

Ohledně této problematiky bych zde mohl psát romány. Co se týče sekaček Samasz, sice je neprodáváme, ale kvalita je opravdu na světové úrovní. Dokonce vyrábí spodní diskové lišty pro firmu Mac-Halle. Takže kvalita tam je a cena je příznivá. Já mám doma sekačku PRONAR PDT 260. Cena 140 000Kč, kvalita zatím super, nehlučí, je lehká. Nože, což mě překvapilo, tak vydrží opravdu hodně.¨

V Polsku sekačky vyrábí kde kdo. Je potřeba dát si OBROVSKÝ pozor na prodejce !!! jsou rúzní " Bazošovci" co naslibují servis a díly, a pak nic nic... znám takových dost při Polském příhraničí... To je asi vše.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polska diskova sekacka

#5 Nový příspěvek od Jozka »

Klidně zde romány o sekačkách můžeš napsat. Jsme vděčni za každý názor.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polska diskova sekacka

#6 Nový příspěvek od Jozka »

Další polský výrobce diskovek JAR-MET: http://jarmet.civ.pl/?p=107&lang=en
Nabízí se i prodejci v čr: http://stroje.bazos.cz/inzerat/59974122 ... 5-29-m.php
Zatím nejlevnější, co jsem našel.

Je lepší mít lichý nebo sudý počet disků? Nemám s tím zkušenost, ale nebude při lichém počtu poslední disk odhazovat trávu do neposečeného a při další jízdě tato tráva dělat problémy?

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Polska diskova sekacka

#7 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Nikam to trávu nehází. Při lichým počtu disků se dva krajní vedle sebe točí na stejnou stranu. Diskovky dělaj širokej řádek na prostředek posečenýho pásu.

Je lepší mít lichý nebo sudý počet disků? Nemám s tím zkušenost, ale nebude při lichém počtu poslední disk odhazovat trávu do neposečeného a při další jízdě tato tráva dělat problémy?[/quote]

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2967
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Polska diskova sekacka

#8 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Jestli chceš vidět jakej řádek dělá pětidisk tak najeď do traktorů TK, MT, na druhý straně je téma Prototyp MT6 030 a hned za začátku jsou fotky při sekání.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polska diskova sekacka

#9 Nový příspěvek od Jozka »

Takže krajní disky se točí vždy do středu sekačky. U sudého počtu disků je to jasné. Myslel jsem si, že sekačka s lichým počtem disků je vyráběna tak, že se dá sudý disk pryč. Proto jsem předpokládal, že se krajní disk točí směrem do neposečeného. Při lichém počtu disků musí být tedy u posledního disku přidáno ozubené kolo pro změnu otáček.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Polska diskova sekacka

#10 Nový příspěvek od trago105 »

Zdravím, obnovím toto téma a zeptám se jestli někdo máte koupenou polskou diskovku např. od výrobce Kowalski nebo jinou a jaké jsou vaše zkušenosti. Přemýšlím nad koupí.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polska diskova sekacka

#11 Nový příspěvek od Jozka »

Diskovku nemám, ale plánuji pořízení (asi polské) obracečky a tak při zjišťování informací, jsem byl prodejcem ujištěn, že Kowalski je v diskovkách dobrý a vůbec se této značky nemusím bát.

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Polska diskova sekacka

#12 Nový příspěvek od Mates19 »

Já osobně bych do toho nesel měl jsem dvě polské bubnovky a děs taky všichni říkali ze je to stejné jak ceska žtr ale všechno to je děláne z bláta . Teď jsem si pořídil diskovou krone a je klid. Známej si pořídil polský obracak a po 5ha to má vule jako kdyby to melo oděláno 500 . Za mě od Poláků leda tak něco na čem se toho nedá moc zkurvit :smich:

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Polska diskova sekacka

#13 Nový příspěvek od Jozka »

Jakou značku toho polského obracáku má (měl)?

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Polska diskova sekacka

#14 Nový příspěvek od mazhor »

V Brne na vystave jsem okukoval diskovku a jednorotorovy shrnovac zn. Samasz. Musim rict, ze oba stroje po strance zpracovani nevypadaly vubec spatne.

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Polska diskova sekacka

#15 Nový příspěvek od romek007 »

V pristim roce privezu, shrnovac a obracec Sipma a lis, balicku necenou do ramen ze satelitem Metal Fach, jeste mam vyhlidnutou diskovku z centralnim zavesenim taky od Sipma pokud se stroje osvedci. Sam jsem zvedavy jak budou slouzim samozrejme rozhodla cena(jsou schopni mi nabidnout nejlepsi ceny i na dalsi stroje), pokud by chtel nekdo vyzkouset nebo se prijed podivat neni problem. Foto prilozim az budou na dvore :)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“