Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#256 Nový příspěvek od Zetor15 »

Zvladne 165cm a i doporucuji po prvnim projeti se te do posekaneho vejde traktor a nebudes muset ujizdet pri druhem prujezdu neposekanou travu.
Co se sakacky tyce tak by pri pracovni poloze ma lezet na zemi cca z 50 az 75 procent vahy zbytek by mel lehce nadlehcovat traktor. pri otaceni ve svahu je zaklad nezvedat sekacku a nechat ji klouzat po zemi. Jet jen dopredu aby nebylo potreba zvedat a pokud je potreba zvednout tak aby stal traktor kolmo na vrstevnici a nebo sekackou smerem do svahu pak urcite nepadne. Sam pouzivam 420kg khun za podobne velkym traktorem a sekam svah kde se i docela spatne chodi a bez problemu jen je treba drzet se pravidel ktere pisi nahore. Pokud je treba sekat po vrstevnici v kopci tak vzdy se sekackou smerem ke kopci nikdy ne dolu.

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#257 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Ale co jsem viděl, tak skoro všichni za podobnym tahaji 135ky. Jako není to o tolik větší, ale je o něco těžsi :-)

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#258 Nový příspěvek od Zetor15 »

To netvrdim ja osobe preferuji naradi ktere odpovida minimalne sirce traktoru a u stroju jako je sekacka rotavator mulcer pluh a podobne je to pro me nutnost. Jednu sec jsem delal se sekackou kde byl zaber 125cm a traktor 144 cm siroky a hned na dalsi jsem koupil novou sekacku 165cm zaber a to byla uplne jina prace.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“