Jaký lis na malé balíky?

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jaký lis na malé balíky?

#466 Nový příspěvek od andre.marek »

Myslím že pokud se podaří alespoň trochu udržet předpokládané ceny, budete mít zájemců dost o oba typy.
Brzdění náprav bych moc neřešil - většina luk není ve velkém svahu, kdo seče svahy, musí stejně mít větší techniku.
Podstatné bude dostatečné slisování.

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#467 Nový příspěvek od AgroGarden »

Pokud to všem pomůže,mohu jsem přidat alespoň nákresy stroje ,ze všech pohledů a úhlu. Představy o funkčnosti i některé nákresy jsou již hotové. Není to kopie ničeho co existuje nýbrž čistě nás nápad. Jen chceme vědět zda parametry i cena kterou jsme nabídli bude vyhovovat.
A také pak hotový prototyp stroje vyzkoušet .Všechny návrhy a úvahy ohledně stroje ,vycházejí z 2 leté studie problematiky a funkčnosti lisů na malé i velké balíky. Nyní zbylo to poslední před výrobou, zjistit jestli se to prodá. S tím co nabízíme.
Také se pak nebráníme, poskytnout stroj nějakému uživateli který ho vyzkouší.
Ale chci zdůraznit že stroj by sme chtěli prodávat už na příští sezonu.

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#468 Nový příspěvek od AgroGarden »

A co se tyče sekání a lisovaní čerstvé trávy aby se nezapařila: hranatý balík je ovázán dvěma provázky, když nastavíte nižší stlačitelnost balíku tak bude krásně větrat.Idealní je takové balíky zkrmit ,co nejdříve a to ve stejné době ,jako kdyby jste trávu nasekali kosou a po zavadnutí ji hned zkrmili. Ideální je nasekat krmení večer a ráno ho podat zvířatům ,to samé ráno nasekat a podat ho odpoledne.

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#469 Nový příspěvek od AgroGarden »

Co se týče sekání a lisování ve svahu i na to jsme mysleli stroj jede za traktorem směrem do břehu,např levý okraj lisu je s pravým okrajem traktoru čili je úplně mimo traktor a tak pravažuje proti převrácení. Tento pohyb lisu za traktorem by se řídil hadraulickym válcem na oji.
Pokud stroj pri jízdě nepatrně sklouzavá ze svahu muže se hydraulicky posunout celý sekačí adaptér o 30 cm na libovolnou stranu,tok trávy do lisu se nemění.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jaký lis na malé balíky?

#470 Nový příspěvek od fikejz »

Za tyhle ceny by mělo být zájemců dost. Jaké budou tlaky lisování? Půjde o vysokotlaký lis s možností snížit tlak až někam k nízkotlakému? A taky jsem si nevšiml údaje o délce balíků, bude variabilní? Pokud by byl zájem o testování v členitém a svažitém terénu, rád se připojím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Jaký lis na malé balíky?

#471 Nový příspěvek od jean »

Ak to dokážete za tie avizované peniaze vyrobiť zo ziskom, tak Vám to prajem a závidím zároveň. Tak nech sa dielo podarí 8)

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Jaký lis na malé balíky?

#472 Nový příspěvek od Ready »

Jestli tomu dobře rozumím,bude to vlastně trošku Lego,kdo si co vymyslí,tím to bude dovybaveno,podle přání,o to lépe. Třeba já bych brzdy určitě chtěl a řekl bych,že sám bych nebyl. Pokud to bude za tuhle cenu,koupí to určitě i spousta "zahrádkářů" se 4x2 domaděly nebo půl tuny těžkýma traktůrkama a to,že nemají louku svažitou nemusí znamenat,že k ní např svahem nejedou a pak se i musí vrátit-jinak by se na louce cimrmanovsky hromadily lisy :D .....a 400kg zatlačit umí,co se děje pak a jak to dopadá,toho je plná černá kronika. Já už saně párkrát chytil,nebýt jednou rozpůlených brzd,už bych to tu asi nepsal,jel jsem tam 100x a po stoprvní to ustřelilo.....nestojí to za to.

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Jaký lis na malé balíky?

#473 Nový příspěvek od Ready »

A pak mně ještě napadá jedna věc,o kterou by mohl být mezi drobnozemědělcama zájem,sám něco podobného zvažuju vyrobit,problém je čas,mám rozdrbaných tisíc věcí a žena začíná hrozit omezením krmných dávek :smich: ....co zkusit vyvinout sběrák sena,4-5 kubíků,200 kg suché váhy,těžiště na nízko,samozřejmě,občas se na inzerci objeví LW10,ale jednak je to stará vrána a jednak i ten může být pro někoho velký....tam by pak to sečení hlavu patu mělo. Sběrák z principu funkce těžké vyrobit není,řešit řezání by pro drobnochovatele asi bylo zbytečné. Ne každý chce z mnoha důvodu balíky,třeba by tuto skupinu oslovil minisběráček.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Jaký lis na malé balíky?

#474 Nový příspěvek od honzaPP »

Já myslím,že zájemců na testování tu je spousta i já bych se řadil do fronty. Zájem určitě bude, ojetých japonských malotraktorů se prodalo víc než dost. Sám ho mám a lisování sena řeším. Chtěl jsem dělat vlastní balíkovač na kulaté balíky, protože ta malá čínská je.ka se prodává za 130tis a pro mě jsou to vyhozené peníze, které se mi nikdy nevrátí.
Jen mě trochu zaráží,že po dvouletém vývoji řešíte,jestli to někdo koupí....to je víc než zajímavá obchodní strategie :smich: Já jsem na to tedy vážně zvědavý a budu se těšit na první fotky prototypu a videa ze zkoušek. Sena mám na půdě haldu takže klidně přijeďte testovat i v zimě :friends:
Hinomoto N249

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#475 Nový příspěvek od AgroGarden »

Délka balíku stavitelná, 30-115cm , takže variabilní.
Tlak u mini bale 130 se řadí mezi vysokotlaké až středně tlaké lisy ,a u ten menší je nizkotlaký spíše středotlaký.
A co se týče dvouletého vyvoje,tak to byla spíše studie ostatních takových strojů,při které jsme došli k závěru že nejlepší bude vyrobit malý lis , který by mohl vyhovovat drobnohospodářum,zahradkářům a také zemědělcům v horských špatně přístupných oblastech.
My představy máme, teď jen chceme znát vaše predstavy vyrobit prototypi zabere jen málo času vyzkoušet je oak zbytek , následně je samozřejmě předvedeme.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jaký lis na malé balíky?

#476 Nový příspěvek od fikejz »

Mě osobně by se líbil ten menší a i u něj tlaky na úrovni toho většího, tedy vysokotlaký - středotlaký. Vím že někteří zemědělci používají lis (na kulaté balíky) jako odměrku na krmení. Seče čelní diskovkou a lis mu dá podle naplnění komory vědět kolik má nasekáno. Takže si dovedu představit podobné použití u tohoto lisu s tou přídavnou sekačkou. To že by bylo krmení víc slisované ničemu nevadí. Vždycky je možnost to zkrmit hned po nasečení, nebo balík/y na vhodném místě rozvázat. V současnosti používám čínský na malé kulaté, takže by mě na tomhle lákala vyšší produktivita - lisování bez přerušení na vázání. Případně i vysouvání hotových balíků rovnou na vlek. A u hranatých balíků snad i lepší využití skladovacích prostor.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#477 Nový příspěvek od AgroGarden »

Ohledně té vtipné poznámky s Legem :wink: . Je to tak že stroj bude vyráběn sériově ,několik desitek kusů v základní plnohodnotné výbavě. Na každý stroj pak půjde dát jakákoli do-výbava na přání zákazníka,jako jsou např. brzdy, delší oj , sekací adaptér, závěs na zapřažení vleku , počítadlo balíku, či světla.....

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#478 Nový příspěvek od AgroGarden »

Na tom menším lise v klidu nastavíte větší tlak, stačí jenom přitlačit horní a spodní patro komory - běžná nastavitelná záležitost stroje. Čili nabízíme malý lis se všemi třemi druhy tlaku. Kolik bude maximální slisovatelnost udáme po zkonstruování,ale chceme mít podobné tlaky jako lisy welger.

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jaký lis na malé balíky?

#479 Nový příspěvek od andre.marek »

Zatím to zní jako krásná pohádka . Pokud se to opravdu podaří rozjet tak 8) 8)
Já mám Welger, je to super stroj, ale jeho hlavní nevýhodou pro malochovatele je prostě ta velikost a hmotnost. Převážet lze jen obtížně, musel jsem pořídit extra široký vozík a i manipulace s ním po dvoře je nic moc s relativně malým 25 koňovým traktorem.
Práci dělá ale pěknou.

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jaký lis na malé balíky?

#480 Nový příspěvek od fikejz »

Velikost byl přesně ten důvod proč jsem pořizoval lis na malé kulaté balíky. Má čtyři metráky a rozměry cca 120*120cm. V pohodě jej ručně přestrkám po dvoře tam kam potřebuji a na zimu ho uklidím na půdu k senu.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“