cena za kosenie

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Qwido
Příspěvky: 59
Registrován: sob črc 02, 2011 9:57 am
Bydliště: Kosice

cena za kosenie

#1 Nový příspěvek od Qwido »

zdravim... nevie nahodou niekto ako sa momentalne pohybuje cena za jeden hektar kosenie rotackou? taktiez mulcovanie, obracanie a hrabanie?... dakujem :)

Kubista89
Příspěvky: 92
Registrován: ned říj 16, 2011 7:23 pm
Bydliště: Paskov

Re: cena za kosenie

#2 Nový příspěvek od Kubista89 »

Ani se neptej jelikož máme zahradnickou firmu a tyto činosti deláme tak to stoji za hovno!!!!Naklady stopaji ceny se drží hodně dole ale dle tabulek pokos traktorem neco kolem 9-10 tis za hektar.Mulčovaní :D 5000 za hektar.A to jsou borci kteří jdou ještě dolů.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: cena za kosenie

#3 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Kubista89 píše:Ani se neptej jelikož máme zahradnickou firmu a tyto činosti deláme tak to stoji za hovno!!!!Naklady stopaji ceny se drží hodně dole ale dle tabulek pokos traktorem neco kolem 9-10 tis za hektar.Mulčovaní :D 5000 za hektar.A to jsou borci kteří jdou ještě dolů.
Tak tohle jsem nějak nepochopil, posíct louku traktorem za deset tisíc :evil: to je nějaká blbost né ? čím to sečeš ? a navíc mulčuješ za poloviční cenu než sečeš jo ? Takovou firmu bych si teda určitě zjednal. Ale jestli jsem to špatně pochopil tak se omlouvám. :friends: trochu nám to upřesni.

Uživatelský avatar
Roman 5511
Příspěvky: 120
Registrován: čtv úno 18, 2010 6:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: cena za kosenie

#4 Nový příspěvek od Roman 5511 »

Jestli ti to nějak pomůže, tak podle starých norem, je norma času na hektar 1,10 hodiny.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: cena za kosenie

#5 Nový příspěvek od Viťa1 »

Já jsem bral za mulčování minulým rokem 1100kč\ za hektar a sečení 800kč. to co píše nahoře je nějaký blábol....
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: cena za kosenie

#6 Nový příspěvek od vizovjan »

Nebo taxa pro sečení zahrádek do 1000m2 ;-)
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: cena za kosenie

#7 Nový příspěvek od Janicko777 »

Pri mulcovani mas ovela vyssie naklady ako pri koseni, tak cena za mulcovanie musi byt vyssia.
Pri "mnesich" polickach podmienky casto byvaju rozne a tak si myslim, ze je rozumnejsie uctovat za cas, resp. motohodinu a nie za vymeru. Uz sa mi par krat stalo, ze som skoncil v tak narocnych podmienkach, ze hektar som kosil 5 hodin a kazda sekunda bola "boj o zivot". Vtedy sa neda pytat napr. 20eur za hektar. Ja som na cene traktor Zetor UR I + rotacka 165 za 25 Euro/hod. (cca 625Kc) a za normalnych podmienok za hodinu "dam dole" hektar. Reakcia ludu je taka, ze sa im to zda velmi vela a casto sam tuto cenu este podliezam :pistol:

Prakticka skusenost: Zamestnanec JRD si popri praci na druzstevnom poli odbehne s Fendtom a tromi kosami so zaberom 7,5m na fusku a za hektar, ktory skosi za nech 15 min. zoberie 30 Euro. Nutno zdoraznit, ze v tom case mu bedzi mzda u zamestnavatela a na traktor ma nulove naklady. Reakcia ludu je velmi kladna a panuje obojstranna spokojnost. Otazka znie, kde sa stala chyba?
Nehovori zo mna zavist, nech si kazdy zarobi ako vie, no myslim ze hlavny problem je v zmyslani beznych ludi, ktory ani z daleka nemaju ponatia co to vsetko obnasa. Pre bezneho smrtelnika, ktory neberie dotacie su naklady na traktor, prislusenstvo, spotrebak a v neposlednom radne na naftu extremne vysoke! To nehovorim o tom, ze minimalne na Slovensku ludska praca nema ziadnu hodnotu. :obchod:

Preto moj nazor je taky, ze je mozno fajn vypomoct kamaratovi, ktory to dokaze ocenit, ale zarabat sa na tom neda, lebo naklady na stroj po case budu ovela vyssie ako to, co si clovek vydrie :-/
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: cena za kosenie

#8 Nový příspěvek od cont33 »

Kubista89 píše:Ani se neptej jelikož máme zahradnickou firmu a tyto činosti deláme tak to stoji za hovno!!!!Naklady stopaji ceny se drží hodně dole ale dle tabulek pokos traktorem neco kolem 9-10 tis za hektar.Mulčovaní :D 5000 za hektar.A to jsou borci kteří jdou ještě dolů.
:D :D :D rád by som videl toho čo ti za hektar pokosu dá 9000
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: cena za kosenie

#9 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Za deset tisíc bych ten hektar ostříhal i nuškama na živej plot, :smich:

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: cena za kosenie

#10 Nový příspěvek od mazhor »

Ja bych to resil taky za jednotku casu. Treba spatne pristupna a clenita pulhektarova louka me zabere stejne casu, jako poseceni 2ha rovne louky. Rozhodne bych nesel pod 600Kc/hodina. Je treba pocitat s amortizaci traktoru, kosy a naftu.

Kubista89
Příspěvky: 92
Registrován: ned říj 16, 2011 7:23 pm
Bydliště: Paskov

Re: cena za kosenie

#11 Nový příspěvek od Kubista89 »

Blbě jsem napsal myslel jsem sekaní křovinořezem za těch 9-10tis. Mulčovali jsme krajnice pro LČR Oboustraně 80cm - 150Km-Km se sekal za 670Kč.

Jinak každy zemědělec říká jak se nemá špatně a pak ma na dvorku dva traktory za 3mil(nejmiň)(hlavně že same dotace)
A kdo da co nám?? Nikdo my na to musime těžce vydělat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: cena za kosenie

#12 Nový příspěvek od DYK »

No vevím jak moc jsi se spletl.Psal si jasně pokos traktorem a dle tabulek. Nevím sice podle jakých tabulek, ale jestli je mulčování podle nich míň hodnocený jako sečení trávy na seno tak ty tabulky zahoď. Mulčování je náročnější na výkon, spotřebu a strojní vybavení. Sečení za 600 je dobrá cena pro zákazníka a mulčování ploch něco kolem 1500 průměr. A nestěžoval bych si tolik. "Zahradníci" to nemají zase tak špatný, sem tam nějaké to založení zahrady u novostavby dokonce jsou lidi, co za to dají od 150 do čvrt mega. To je prostě odvětví, kde jsou peníze a lidi je vydají. Pak tu máme zakládání hřišť a třeba i se závlahou a to je zrovna z dotací, takže když se majitel stará - má. Strojní vybavení samozřejmě něco stojí, zakladač trávníků, seřezávač, různé sypací vozíky, ale zase to je zaplacený. Pak jsou zahradníci, co se specializují na "výrobu" živých travních koberců, to je taky celkem solidní cena za metr. Jenže ti majetní, co chtějí mít trávu a hned na korunu nehledí a odsouhlasí tento způsob zatravnění. Pak si ještě vyberou nějaký ten vzrostlejší "ozdobný" listnáš, bratru jeden za 70 tisíc, taky no problem. A aby toho nebylo dost, tak za dva roky řekne, že se mu nelíbí, že je křivej nebo co, prostě výmluva a chce jinej. "Co se starým"? "Ten někam nějak zlikvidujte". Obratem ho prostřlíš dál. Takže fakt bych si až tak neztěžoval. Dyť jenom kolik peněz utratí městský, když jedou na chalupy po cestě v zahradnictví a že někteří jsou jó drazí! Jasně, musí se makat, jako všude, ale za jiný peníze než v zemědělství. Jo a to jsem nevzpoměll ještě na "golfisty". Ovšem taky je pravda, že není zahradník jako zahradník.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kubista89
Příspěvky: 92
Registrován: ned říj 16, 2011 7:23 pm
Bydliště: Paskov

Re: cena za kosenie

#13 Nový příspěvek od Kubista89 »

:D tak to si to představuješ pekně růžově:D

No ja jsem spiše myslel co se týče veřejných zakazek.
Tedka u nas vyběrovka sečení křovinořezem 14,5ha(jablunov a okoli) mista v lese dostupne pouze terenim automobilem nebo pouze pesky.
Pouze se sekalo trava se nechavala na miste.
Za kolik by jste sekali?

dmila
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 23, 2009 7:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: cena za kosenie

#14 Nový příspěvek od dmila »

u nás berou zahradníci a sečení křovinořezem 1-1,2kč za m2 takže 10 000 ha

Kubista89
Příspěvky: 92
Registrován: ned říj 16, 2011 7:23 pm
Bydliště: Paskov

Re: cena za kosenie

#15 Nový příspěvek od Kubista89 »

Tady tabulka

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“