Lis Fortschritt K 453

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UKT 6945.sk
Příspěvky: 81
Registrován: úte led 26, 2010 10:18 pm

Lis Fortschritt K 453

#1 Nový příspěvek od UKT 6945.sk »

Tak som sa konečne stal majiteľom Lisu Fortschritt K 453 :juuuu: kedže uz jeden mam značky HEYWANG ale ten je teraz nefunkčny :vztek: ale chcel by som vedieť na čo si mam dat pozor pri K453 alebo akby niekto mohol poslat manual a viazanie som nastavil viaže super urobil necelych 220 balikov . A neviem existuje nejaké počitadlo balikov alebo niečo podobné ? A ešte som mal problém zo zberačom ale to bola stará vytahaná reťaz dal som novu a ide . Ale naposledy som ho upchal a tak mi oťalo taky šrobik pri tej druhej prevodovke tej menšej ale aj to som opravil, je ešte niečo čo by ma mohlo prekvapiť ? A ten manual ak by niekto mal alebo chcel predať najlepšie zo Slovenska . Fotky časom pridam .
http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=23&t=15079
_______________________________________________________________
Zetor UKT 6945 TUN 40 + nove lano 60 m
Zetor 7245 + FARMI HK 3150
Zetor 3011

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Lis Fortschritt K 453

#2 Nový příspěvek od CBS »

Nazdar, máme tento lis už niekoľko rokov, zohnali sme ho ako šrot a dosť sme sa s ním natrápili kým sme ho dali do chodu. Dlho nám lámalo viazacie ihly, 2x aj rám vďaka radám traktoristu, ktorý ťahával tneto lis (viazanie podľa neho malo prebiehať keď bol baran v prednej časti) :kladivo: až raz pri nastavovaní ihiel mi nedalo prečo má baran výrezi pre ihly, vtedy sme to prestalili a odvtedy je pokoj. Ročne sa robievalo okolo 2000 bálov slamy. Posledné roky cca 500 slama a 1000 lucerna. posledne sa stále niečo drbká na uzlovačoch a v lucerne je to fuška nastaviť, lebo veľký vplyv na viazanie má hmota a v lucerne sa to mení z minúty na minútu a sedieť za volantom a súčasne sledovať viazanie je pre jednu osobu nemožné :-/ Posledne mi kúpili motúz o rozmer hrubší ako používame a sním to teraz dosť blbne, ak víde počasie, vo štvrtok budem bálovať, tak sa s tým budem musieť pohrať :rohy:
Máme namontované mechanické počítadlo niečo ako toto [img]http://www.worldgame-sk.com/wp-content/ ... ainbow.jpg[/img] počíta to vlastne viazacie cykly máme to pri hrebeni ktorý určuje dĺžku balíka, od toho sa berú impulzy niekedy dám foto, zrejme tam bolo aj originál niečo podobné.
Mne sa občas zápcháva za zberačom, keď si nedám pozor na rýchlosť, všetko beží, len hromadu hmoty neposunie do lisovacej komory a musím to ručne vyťahať von.

Uživatelský avatar
UKT 6945.sk
Příspěvky: 81
Registrován: úte led 26, 2010 10:18 pm

Re: Lis Fortschritt K 453

#3 Nový příspěvek od UKT 6945.sk »

U nás je to tak že otec je v traktore a ja chodim za nim ak roztrhne zakričim a on zastavi zatiaľ pozirem či je to len špagát alebo vypadol z ihiel a ten manual nemaš nahodou ? a musíš mať silny špagat pretože ten čo som mal doma do toho HEYWANGu bol slaby pre K453
http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=23&t=15079
_______________________________________________________________
Zetor UKT 6945 TUN 40 + nove lano 60 m
Zetor 7245 + FARMI HK 3150
Zetor 3011

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lis Fortschritt K 453

#4 Nový příspěvek od Viťa1 »

Ahoj teď jsem měl stejný problém s vázáním trochu jiný lis vysokotlak dal jsem silnější provázky buď to trhalo nebo prostě neudělalo uzlík nastavil jsem polohu kdy už otočil uzlovač a na konci uzlíku jsou dva konce jeden řeže nožík ten musí být dost ostrý aby uřezal a druhý je v přidržovači ten musíš naštelovat na takovou polohu aby se nevytáhl (potom ti uteče a rozváže se uzlík) nebo aby nedržel moc pevně (potom ti zůstane držet nesklouzne z uzlovače a utrhne se většinou před uzlem)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Lis Fortschritt K 453

#5 Nový příspěvek od CBS »

Ten hrubší motúz nezhadzuje z uzlovača, motúz zostáva na špičke, takže to asi nie je zhadzovačom uzlov, zmenšoval som aj tlak na prst uzlovača no nejak nepomohlo, keď si s tým neporadím, prehodím motúz, na druhej strane mám tenší, s ktorým to išlo v pohode.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lis Fortschritt K 453

#6 Nový příspěvek od Viťa1 »

Jestli ti konec provázku pevně drží tak nesjede z uzlovače tak možná stačí povolit přitlačnou desku nebo packu záleží co tam máš já jsem dával silnější provázek a přestalo vázat tak všechno malinko popvolit a tlustší provázek dělá lepší balíky 8)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Lis Fortschritt K 453

#7 Nový příspěvek od CBS »

To som povoloval aj predtým, no bez úspechu, na skúšku sme skúsili prehodiť navzájom motúze, no to isté robilo aj na druhom uzlovači, tak sme vymenili motúz mali sme v rezerve ale ten je zase tenší ako bežne používame no potom to už išlo bez problémov. Inak zaujímavé je, že s tým hrubším motúzom som pred dvoma týždňami spravil asi 200 bálov lucerny v pohode, potom bráchovi v sene namotalo na uzlovač a odvtedy to blblo. Pred časom sme ten tenší motúz viradili, lebo bol dosť slabý, hlavne v slame a keď brácho baloval lucernu, ale potom tie lucernové balíky nakladali dvaja na vlečku :kladivo:

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lis Fortschritt K 453

#8 Nový příspěvek od Viťa1 »

Já jsem dal první tenký provázek a balíky byly dost volné i když jsem přitáhl brrzdičky na ten tlustý tuším 400m.na 1kg stím byly balíky kolem 20kg. ještě mám volnou komoru nestihl jsem rozchodit tlačné pružiny tak že bude tlačit ještě víc :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Lis Fortschritt K 453

#9 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
lukas1508
Příspěvky: 336
Registrován: pon črc 09, 2007 1:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lis Fortschritt K 453

#10 Nový příspěvek od lukas1508 »

Kluci, něco sem vám okopíroval. Snad se bude hodit ;-) :friends:
http://www.uloz.to/8519176/navod-k-obsluze-k-453-pdf

Uživatelský avatar
lukas1508
Příspěvky: 336
Registrován: pon črc 09, 2007 1:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lis Fortschritt K 453

#11 Nový příspěvek od lukas1508 »

Tak co chlapy? Už někdo lisujete?

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Lis Fortschritt K 453

#12 Nový příspěvek od antipo »

Prozatím takové nic moc počasí...každý den prší
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
lukas1508
Příspěvky: 336
Registrován: pon črc 09, 2007 1:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lis Fortschritt K 453

#13 Nový příspěvek od lukas1508 »

Já už byl lisovat a jel hned od začátku, jsem moc spokojen na 100 balíku se přetrhla jedna strana jen na dvou balících a to mohlo být jen provázkem...

Uživatelský avatar
delo
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 05, 2011 9:00 pm
Bydliště: liptovský mikuláš

Re: Lis Fortschritt K 453

#14 Nový příspěvek od delo »

aj ja mam k453 minulý rok som ho kupil a šiel perfekne teraz som ho trochu zgeneralkoval sučiastky som kupoval z čiech od firmi nerez Vizovice maju naň všetko 8).už som bol lisovať cca825 balykov stoho 1 pretrhnuty super robota :pohar:
Naposledy upravil(a) delo dne ned črc 10, 2011 1:56 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lukas1508
Příspěvky: 336
Registrován: pon črc 09, 2007 1:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lis Fortschritt K 453

#15 Nový příspěvek od lukas1508 »

Já mám tedy K-454, ale moc rozdílů jsem v těchto typech nenašel. O čem vím já, tak setrvačník je jiný. Si myslím, že je to něco jako s E-512 a E-514 v podstatě jsou to jedny a ty samý mašiny.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“