Lištové nesené sekačky

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Frenk
Příspěvky: 231
Registrován: úte říj 21, 2008 8:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#31 Nový příspěvek od Frenk »

Ahoj,
měl bych zájem o nějaké prsty. Potřeboval bych změřit vzdálenost mezi špičkama prstů a středovou vzdálenost mezi dírama pro šrouby, abych mohl porovnat, zda by se to hodilo na moji lištu.
Jinak bych bral asi celou lištu, ale je to dost daleko, abych pro ní jel.
Prosím také o sdělení cenové relace. Napiš své tel. číslo a já bych se ozval. Nenašel jsem Tvoje SZ, jinak bych napsal e-mail. :)

ZÁMA
Příspěvky: 77
Registrován: ned led 24, 2010 4:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#32 Nový příspěvek od ZÁMA »

Tak ty prsty mají 16cm od šroubu ke špici a mezi sebou 5,5cm.

Frenk
Příspěvky: 231
Registrován: úte říj 21, 2008 8:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#33 Nový příspěvek od Frenk »

Těch 16 cm od středu šroubu ke špici by souhlasilo, ale mezi středama šroubů mám cca 7,5 cm.
Celkově prst je dlouhý 18 cm . Napiš telefonní číslo na SZ, nebo sem a já se ozvu. :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#34 Nový příspěvek od Terablick »

Taky se přidám s dotazem :). Chtěl bych nějakou (jakoukoliv) levnou nesenou sekačku, a tohle se zdá být řešení. ALE nechci to na sečení vysoké trávy na seno, ale naopak sečení řekněme z maximálně 15-20cm (ale třeba i jen z 10cm) na co nejmenší možnou výšku (2-3cm stačí). Jdena to lištovka použít? Měl bych to za domaděl, s výkonem motoru problém neni (diesel 60kW), rychlost jízdy přizpůsobím, a chtěl bych to asi nejraději předělat na pohon hydromotorem místo kardanu. Záběr co největší - alespoň 150cm, raději 180-200cm, nebo i víc. Nebo možná použít třeba i 2 sekačky - vepřeu a vzadu. Bylo by to na relativně udržovanou plochu, ve svahu, ale rovný povrch, bez kamenů, velkých klacků atd (doteď sekáno zahradním traktůrkem). Láká mě pochopitelně především nízká pořizovací cena (starší - v inzerci nebo pokud se podaří ve šrotu). Jak je to s údržbou? Jak často (a jak) se to brousí, co všechno se musí udržovat, kontrolovat, seřizovat, případně měnit? Jakej to asi tak potřebuje výkon na náhonu? Díky.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

vin
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 29, 2011 11:58 am
Bydliště: Louny

Re: Lištové nesené sekačky

#35 Nový příspěvek od vin »

radovann píše:Tak mám lištovku v kupě, ale pořád nějak neseče tak jak by měla :-/ . Snažím se jí slále seřidit, ale už sem z toho zoufalý :vztek: . Nevím jestli mám přitáhnout levou šavli, nebo pravou, nebo jestli mám přitáhnout třetí bod, nebo povolit. Jediné co jsem neměnil byla kosa, kterou sem přebrousil. Jestli máte nějaké připomínky nebo radu předem děkuji. :friends:
Obecně, u každé prstové sekačky je nejdůležitější místo střihu, to jest aby žabka (nůž) těsně přiléhala k plošce prstu. K tomu slouží přidržovače kosy, které jsou proto seřizovatelné, většinou podložkami, posunem. U starých typů Melichar, MC a pod. bylo provedení přidržovačů různé, ale také se muselo seřizovat. Druhou důležitou zásadou je, aby linie lišty (kosy) nebyla přesně v pravém úhlu k ose traktoru, ale aby vnější konec lišty o několik cm předbíhal směrem dopředu. V provozu se lišta vlivem odporu trávy natáhne mírně dozadu. Po této jednoduché úpravě se necpe posekaný materiál na konci lišty. U natažené lišty (pravítku), kde není dodržena přímost při pohledu shora (nejlépe zkontrolovat bez kosy a prstů) je třeba lištu o to více posunout vnějším koncem dopředu po směru jízdy. Pokud je lišta (pravítko) zkroucené do vrtule, většinou vnější konec lišty směrem dolů, je třeba jej srovnat. Při jízdě s kopce dolů by měla být sekačka nastavena tazvaně více na "špic", tj, prsty více sklonit k zemi, proti kopci naopak. Potom slouží sekačka jak má, pozemek je skvěle posekaný a porost méně poškozen oproti bubnové.
Další často opomíjenou skutečností je, že existují tři druhy hustoty prstů. Není tedy každá hustota lišty na každý druh a hustotu porostu, ale střední hustota většinou vyhovuje.

bohcísař
Příspěvky: 233
Registrován: pon úno 08, 2010 11:51 pm

Re: Lištové nesené sekačky

#36 Nový příspěvek od bohcísař »

Musím souhlasit co tu píše vin. Pořídil jsem liš. sekačku, udělal na ní menší opravu a nějaké seřízení (jak tu píše vin). Něco málo jsem ještě nastavil na louce a opravdu spokojenost. :)

toma
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 26, 2011 9:51 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: Lištové nesené sekačky

#37 Nový příspěvek od toma »

Zdravím, též přemýšlím nad lištovkou...
jak se vyrovnává s krtincama? Aj když člověk na jaře povláčí, stejně toho do sen zase nadělají :(. A ve vysoké trávě vidět nejsou.., taky jsem ve svahu a ne úplně bez hrbolů...asi 3ha

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#38 Nový příspěvek od tomasberry »

krtiny nejsou žádnej problém, normálně tím projede.

ohnut
Příspěvky: 49
Registrován: úte říj 21, 2008 5:10 pm
Bydliště: Morkovicko

Re: Lištové nesené sekačky

#39 Nový příspěvek od ohnut »

řekl bych, že vhlký krtince jsou. nalepí se zespodu pod prsty a žabka neseče. hl. na jaře , když je vysoká tráva a je na zemi vlhko i když je sucho. při otavách a 3 seči to jakž takž de. jinak jsem sekl včera cca hektar a byl jsem naskákanej jak opičák aspon 1oo krát dolů z eresa

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#40 Nový příspěvek od stano 4011 »

mam moznost porovnat ,otec ma klasicku kosacku nesenu z 60ale bo70rokou ,kosi nisko a ajkosienky ,ale ked ju zabije tak sa naskaces hore dolu ,a ja mam kosacku urcenu za TZ K14 ,ale je dorobeny trojbod takze ju pouzivam za velkym traktorom ,vo velkej trave ju vobec nezabije ,je sprevodovana cez retaz a aj remene ,vychadza to ze ide raz tak rychlo ako klasika ,ked je najhorsie staci zdvyhnut trohu pridat a vytrasie to ,jedina chyba je ze ked je porast mensi a aj kosienky tak to kosi trochu visie ,ked ze prsty su od seba vzdialenejsie ako na starsom type urcenom za major ,pre tyzdnom som kosil porast redsi tak som chodil naredukovanej 4 ke a v pondelok som kosil 1m ,vysoku travu atam som behal od 1ky az po 3 ku ,ta trojka sa najviac osvedcila ked ze to bolo aj dolu kopcom a trava tak nestihala padat pred kosu

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#41 Nový příspěvek od stano 4011 »

tu je foto ,kosene na 3ke
Přílohy
Snímka0358(1).jpg
Snímka0357.jpg

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#42 Nový příspěvek od Terablick »

Pěkný ;-). A máš pěknou trávu... Mě tu roste jen samej plevel :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#43 Nový příspěvek od tibik »

filip píše:To budeš mít levnější navařit normální a vybrousit, taky tam mám už asi tři takhle dokutěný.
dostať kupiť aj imbusove prestne tak dlhe len sa zbrusi hlava

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#44 Nový příspěvek od stano 4011 »

zo vcera
Přílohy
Snímka0369.jpg

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Lištové nesené sekačky

#45 Nový příspěvek od filip »

Z minulého týdne
Přílohy
P1060922 [800x600].JPG
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“