Lištové nesené sekačky

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Lištové nesené sekačky

#1 Nový příspěvek od Milhauss »

Kluci máte s nima někdo zkušenosti???? Jedna leží u nás ve šrotě,mám ji zamluvenou,je to nesené,záběr tak 140-160 cm,tzv. ČÁP. Mám to asi na hektar luk za Supra 50. Třetinu vojtěšky,zbytek tráva, Mám koňskou,ale s tou to moc nejde,když je trávy víc a vzrostlá. Tohle by mohlo býti ůčinější ne??? Když je to přes kardan. Tam se svezly kola po mokru,a už nesekala??? Co Vy na to,je to k něčemu,nebo mám šetřit na buben???
6179535.jpg
6314874.jpg
6359202.jpg
6359202y.jpg

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Lištové nesené sekačky

#2 Nový příspěvek od mufik »

Lištovka dělá krásné strniště,je ale dost pomalá.Sekal jsem s lištovkou asi 2 roky a na rovině nic moc,každý klacek nebo kámen problém.Nejlíp sekala do kopce,z kopce to nešlo vůbec.Pokud máš pozemek na rovině tak by to mohlo stačit.Jaká je cenovka?
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#3 Nový příspěvek od tomasberry »

Moje zkušenosti: koupil jsem jí za 1500 kč a letos ještě jednu za 500 na náhr. díly. Mám jí druhej rok, zatím nasekáno asi 10ha. Tahám to za suprem na r4 až normál dvojku. Má nevýhody jako každá lištovka (nesmíš nabrat neposečenou trávu a když tráva leží tak musíš jezdit jen jedním směrem). Sekám s ní převážně na rovině, akorát sem tam nějaký stráňky lidem. Na to co stála už se mi zaplatila a nemůžu si na ní stěžovat. Je jasný že rotačka jí výkonově dá v pohodě, ale na hektar jestli to budeš síct půl hodiny nebo hodinu to už ti nemusí tak vadit. Jestli nechceš utrácet za rotačku tak jí určitě vem, mě slouží parádně. A s těma kamenama a klackama, tak jestlis to do teď sekl koňskou, tak to nebude problém, já to řeším tak že nechám volnější řemeny(jsou tam tři takže nekloužou) a když něco chytím tak jen proklouznou a nic se nezničí. Příští rok už jí asi nahradím rotačkou, ale to jen kvůli tomu času, už budu sekat 6 hektarů a tam už je to pomalý.Toť moje zkušenosti a supřík oní samo ani neví. Někdo na ní nadává, ale mě už se tady i jeden soukromník ptal čím jsem tu louku sekl, že je to krásný strniště, takže já se jí zastávám a doporučuju 8)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#4 Nový příspěvek od Milhauss »

No já právě zrovna 15 táců na nějakou rotačku c niv mov stavu nemám,a na ten hektar co se seká dvakrát do roka,je to zbytečná investice. Asi ji vezmu,furt to bude o něco lepší než ta tažená koňka,to mě uklidňuje. Tam být pořádný kola,třeba šípové,nebo pořádné platle na záběr,tak taky seká hezky,akorát te člověk na obsluhu,to je hovno. Tady odpadá. Kameny problém nebudou a klacky taky ne. Rovina jak na letišti,občas kamínek,ale většina jich je posbíraných. Cenovka 3000 kř,plně funkční,teď 5 let stojí na dešti,ale na to se nemá co zkurvit ne,max.zpuchřelé řemeny a zarezlá kosa,tu mám náhradní doma,jo a ta půlka náhonu chybí,co jde ke traktoru

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#5 Nový příspěvek od stano 4011 »

tiez som kupil ,ja mam dve ,jednu kupil otec za1500sk aj s kardanom asi 6 rokou ale ma toho dost za sebou odkosene a druhu som kupil za 200 e asi pred 1 mesiacom ,na bubnovku nezostali love a po tejto paradne schne kedze to ulozi travu a nezbije do hrubeho radku ,na tejto druhej to je inac sprevodovane a kosa ide raz tak rychlo ako na starsej ,,tato je pravdepodobne urcena za tk 14 ale predchdazajuci majitel tam dorobil trojbodova uchytenie zaber maju obe 150 cm , osvecilo sa mi kosit na 2 ke ,pri zvalenom poraste na 1 ke , kopec ludi tvrdi ze sa tym neda kosit ,no ta kosacka preveri vodica ,z bunovkou to vie kazdy ale s prstovkou je to zaujimavejsie
Přílohy
zetor 6718 kapotaz 074.jpg

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#6 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Mildo za ty prachy bych to vzal a navíc Supřík bude chodit na volnoběh,v rotačce mu budeš muset přišlápnout

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Lištové nesené sekačky

#7 Nový příspěvek od zetornd »

Za Supra jedine rotační bubnovou. Pokud si chcete hrát klidně tahejte za Suprem potahovou lištovou sekačku a tři mají o zábavu postaráno, jeden řídí traktor, druhý dělá závaží a třetí se "drží" hrábí. Ale o tom všem se zde již loni psalo.

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#8 Nový příspěvek od tomasberry »

ale tohle je nesená a pokud je řidič šikovnej tak si vystačí sám. A s tím že supřík pude na volnoběh tak to rozhodně ne, točit se musí tak jako tak, ptž i lištovka potřebuje nějaký otáčky, na volnoběh toho moc neposeče.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#9 Nový příspěvek od Petr Matula »

taky o ni uvazuju. sused ju tady ma a lezi uz par roku v koprivach. chce vytahnut rozchodit a hlavne prekopat do 3BZ a myslim ze by mohla sect aj za tym mojim domadelem

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Lištové nesené sekačky

#10 Nový příspěvek od cont33 »

Tak ak sa podarí hodím sem nejaké video z takéj lištovky za 25 zetorom...označenie ŽTN 152
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#11 Nový příspěvek od Petr Matula »

on to tahal tez za 25 a nema to uchiceni do 3BZ a to musim dodelat. zatim to porad lezi u nej jeste sem sa k tomu nedostal abych to s tama vytahl a dal do kupy. moc prace

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištové nesené sekačky

#12 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Ale určitě nepotřebuje tolik otáček jako bubnovka a na rozjetí nepotřebuje tolik výkonu,a když se s ní naučí dobře jezdit tak ta lišta je dobrá

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#13 Nový příspěvek od tomasberry »

já neříkám že není dobrá, právě naopak. rozjede se s ní určitě líp, ale já teda když seču tak mám stejně otáček jak u bubnovky, ale je to asi jak to člověku vyhovuje a jaká je tráva.

David.Š
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 06, 2010 9:00 pm

Re: Lištové nesené sekačky

#14 Nový příspěvek od David.Š »

Taky seču lištou, ale po posledním sečení přerostlé a husté trávy jsem nakonec vzal kosu. Řešily by to řidši prsty? Nebo kdyby to tak šlo předělat na diskovku. Poloha mezi kolama je dobrá. Máte nějakou radu, ať mi kosa zůstane jen na meze?
Přílohy
P2060002.JPG
P2060001.JPG

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lištové nesené sekačky

#15 Nový příspěvek od radovann »

Nemůžu sehnat tyto šrouby na prsty lišt. sekačky. Nevíte, kde bych je sehnal ?
Přílohy
Kopie - 3232750.jpg

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“