Luční brány

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Luční brány

#136 Nový příspěvek od fikejz »

Vůbec se toho neboj, pokud budeš vláčet bez zatížení bran, můžeš klidně i naostro. Pěkně to potrhá stařinu, vyčeše mech a bordel z trávy, srovná a roztahá krtiny...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Luční brány

#137 Nový příspěvek od pavel sk »

My tahame 4 stare konske brany na tiahle hore klincami a na ne davame kusy betonov a väcsie kamene na zatazenie. Ak by som ich dal dole klincami tak by to velmi trhalo a tie brany by za autom (posledne som branil za Fronterou) alebo traktorom asi vela nevydrzali :jazyk: V robote na to mame origo nesene lucne smykobrany.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Luční brány

#138 Nový příspěvek od ladiki »

také jsem bránoval louku s klasickými natupo i naostro.....letos poprvé s vyrobenými travními a je to mnohem lepší práce....lépe kopírují terén, krásně rozhrnout hlínu...Hlavní rozdíl je ten vinkl vepředu a jednotlivé, volně uložené segmenty :ano:
Obrázek

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Luční brány

#139 Nový příspěvek od mazhor »

Obycejne brany se mi velmi neosvedcily. Zubama dolu a otocene po srsti hrozne skubaly, skakaly. Bal jsem se, ze mi to snad utrhne zaves. Navic hodne vytahovaly kameny. Otocene proti srsti jsem radej ani nezkousel. Zubama nahoru to bylo o dost lepsi, ale praci to nejak extra peknou nedelalo - na krtince dobry, jinak nic.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Luční brány

#140 Nový příspěvek od oco13 »

Len treba brať do úvahy, že lúčne brány stoja na slovensku 380 eur - 2m šírka. to je 9500Kč a použité som na bazoši ešte nevidel. :-/

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Luční brány

#141 Nový příspěvek od fikejz »

Mám za domamontem dlouhý bidelec a na něm tři koňské brány a za nimi ještě dvě připojené každou jedním řetízkem za prostřední bránu a druhým za jednu z krajních. Když jsem jezdil jen s jednou řadou tak to opravdu víc skákalo než vláčelo,takhle je to mnohem lepší.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Luční brány

#142 Nový příspěvek od Pavel »

kdysy sem mel udelane kruhy na nich navarene hroty a to bylo pospojovano retizky a to sem pouzival jako lucni brany slo to i zatizit svuj ucel na starinu a krtince a diry po divocakach to plnilo dobre

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Luční brány

#143 Nový příspěvek od mazhor »

Zapomnel jsem napsat, jak jsem dopadl: nakonec jsem koupil 6m polske brany Agro-Factory dvoupistove, hydraulicky skladane. Staly 30k bez dph a myslim, ze pomer vykon/cena velmi dobry. Za 6245 jsou tak akorat. Myslim, ze uvadenych 70-90 koni je silne predimenzovano.

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Luční brány

#144 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Chtěl bych si udelat malé luční/zahradní brány.
Budou lepší klasické s litinovými segmenty
https://www.blazek-jbl.cz/lucni-brany-polske-3m-4-rade
,nebo prutové
https://www.blazek-jbl.cz/prutove-pleci-brany
Máte někdo zkušenosti?
Díky

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Luční brány

#145 Nový příspěvek od fikejz »

Každé jsou na něco jiného. Záleží co si od nich slibuješ co od nich budeš chtít.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Luční brány

#146 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Na jaře pojezdit za trávník na zahradě, vytrhat mech provzdušnit.
Je to užitná zahrada sekaná na seno, ne golfové hřiště.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Luční brány

#147 Nový příspěvek od fikejz »

Na vyčesání mechu a provzdušnění jsou lepší prutové. Když bys chtěl aby lépe rovnaly i krtiny lze k nim přidat předsmyk.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Luční brány

#148 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Ok. Díky!

martin.mikusek
Příspěvky: 62
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#149 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Co říkáte na tyto prutové brány? Nebo jsou k sehnání někde levnější? Chtěl bych cca 2m široké za 27hp ISEKI s šířkou kol vnějškem 170cm.

https://www.sbazar.cz/zemedelskestrojek ... t-link-box

Obrázek

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Luční brány

#150 Nový příspěvek od andre.marek »

Tyhle toho na louce podle mě moc nezvládnou. Bral bych 2,5 metru takovéhoto typu:
https://www.malfarm.cz/produkty/stroje- ... 3-rady-202
Klidně v Polsku.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“