Luční brány

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#166 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak jsem je po dlouhem dumani objednal, ty kopie rakouskych 3m sirka. Uz aby dosly, trava roste :-D

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Luční brány

#167 Nový příspěvek od andre.marek »

Myslím že to byla nejrozumnější volba i co se týče šířky. 8)
Napiš pak zkušenosti.

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#168 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak jsou doma, ale jelikož za tu dobu už tráva vyskočila, než dorazily, tak uvidíme co to udělá na louce... Dneska bych chtěl vyjet na louku.

BTW, mají prej cca 300kg hmotnost. Ale na traktoru jsem nepoznal že něco mám, dvíhá jako by to bylo pírko :-)

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#169 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak jsem to dvakrat projel. Příště bych brány dotížil, hromádky skoulené stařiny s mechem mi při druhém projetí brány nadzvedávaly, a segmenty mi přišlo že moc poskakují místo aby pořádně zabraly. Takže dve pneu z offroadu příště na ně :-D

Jinak, bál jsem se toho svahu, náklonu, ale bylo to celkem v pohodě. 27 koníků sice po spuštění bran pocítilo nějakou zátěž, ale nebyl problém jet nahoru do toho kopce s bránama na H1 - tedy nejrychlejší jednička.



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Luční brány

#170 Nový příspěvek od honzaPP »

martin.mikusek píše: stř dub 10, 2024 10:40 am Jinak, bál jsem se toho svahu, náklonu, ale bylo to celkem v pohodě. 27 koníků sice po spuštění bran pocítilo nějakou zátěž, ale nebyl problém jet nahoru do toho kopce s bránama na H1 - tedy nejrychlejší jednička.
Teda jestli máš tu fotku traktoru ve svahu vyfocenou vodorovně tak to je pěknej kopec. Kdybych to měl já, tak už dělám na rámu a sháním sedačku aspoň s jedním pásem.
Jinak vyhrabané je to pěkně. Ale ta louka před tím sekaná a hrabaná nebyla, viď? Já bych to teď ještě pohrabal a odvezl, máš tam toho fakt hodně. Jestli to už budeš letos sekat a sušit tak to za rok už bude úplně na pohodu 8)

Fotky pěkné a pozemky vypadají taky hezky. Jsi někde zastrčený na samotě?
Hinomoto N249

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#171 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Jojo, fotka odpovida realnemu naklonu :-) Tak nějak se bojím že s rámem a pásama bych se z vrchu začal koulet a pozulamoval si všecky pracky, než bych se dole zastavil o sad.

Jinak ano, samota, ale severní svah. Ale letos jak je pekně teplo, tak je to fajn :-D Třeba stihne dozrát ovoce :-D

Pasly se tam před dvěma lety ovce, které to ale vypasly tak, že tam roste jen trava kteoru ani ovce už nechcou. A navíc je to plné mechu. Chtěl jsem to zavapnit, ale už jsem to nestihl, navíc za dopravu tuny granulovaného vápence si řekli 3000 a letos už mi nějak dochází finance, tak jsem se na to vykašlal. Loni to nebylo sekane, takže tam byla polehnuta trava a mech.

Chtěl jsem pořídit ještě rotační shrabovačku na sena už letos a vyhrabat to, ale zase budget není :-D Takže koupím dětem hrábě na víkend :-D

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#172 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Letos to budu jen spásat ovcema, případně nedopasky poseču a chttěl bych odvézt. Na podzim vápno, na jaro brány a vyhrabat odumřelé mechy a pak už by to mělo být cajk... A budu střídavě pást a sekat části.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Luční brány

#173 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak já mám dojem že Martin ty kdesi psal že je z Karolinky. A tam v tom kraji je rovina jen na hřišti a to ještě nakloněná. Tam jsou teprv ti správní traktoristi. Když jsem kolikrát viděl kde se tam s traktorem někde vydá, tak já bych už cvakal zadkem rádlovací drát. A to u nás jsou taky pěkné kopečky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#174 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Já jsem z Valašské Polanky, o údolí vedle :-)

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Luční brány

#175 Nový příspěvek od honzaPP »

Počkej, rám máš přeci od toho aby jsi se nekoulel :) A když ho budeš dělat sám, uděláš si ho pěkně na míru. Ale je to tvá věc a odvaha :smich:

Trochu Ti ten kraj závidím, ale taky trochu ne. Všechno má něco :)
Hinomoto N249

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Luční brány

#176 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Já bych bral rovinu... Všechno by bylo jednodušší.

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Luční brány

#177 Nový příspěvek od Míšánek »

My jsme v Bílých Karpatech, takže tady taky není rovina pomalu ani na jidelním stole a upřímně bych radši taky bral rovinu, stejně jako Martin :red: :smich:

Ale člověk chce vždycky to, co nemá :D :ano:

fikejz
Příspěvky: 6168
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Luční brány

#178 Nový příspěvek od fikejz »

Chvíli jsem na rovině byl. To nechceš. Ještě tak na tři neděle. Pak začneš mít depku, že nikam nevidíš, jen na nejbližší okolí / kukuřičné pole... A to nemluvím o tom, když ti nemovitosti zaplaví voda a ty čekáš až odteče, časem a vyschne, časem ...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“