Mulčovač STARK

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#76 Nový příspěvek od oco13 »

Palo - traktor je doma mesiac a aj s hakmi sa musíš trafiť - mám ten rychloupínací trojuholník na rotavátor a tiež s tým hrkám jak debil. Ty máš rovinu, len ja to zapínam jak na schodoch pred kostolom. :pistol:

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#77 Nový příspěvek od rimmerworld »

vcera sme skusali trocha prejst po zemiakoch. len na valci to neudrzi...kedze ja mam len 950 mm mulcovac, cize idem len ponad jeden riadok..kopal som zemiaky, ktore boli pri vrhu. teoreticky sa to da drzat na hydraulike..najlepsi dorobit nejake kolieska namiesto valca ako sa tu spominalo :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#78 Nový příspěvek od oco13 »

Podla toho čo tu píšu tak valec ti drží zadok, predok (výšku nad zemou) si nastavíš tretím bodom a aby ti to nepadalo do strán tak ti to majú držať ramená.

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač STARK

#79 Nový příspěvek od jojo7011 »

Vysku 3 bodom nenastavujes. To je dobre akurat tak na urvanie ramu mulcovaka. Ak ma mulcovak operny valec prip. kolieska:
1, Odstavis traktror s mulcovakom na rovnu cestu podla moznsti na rovine
2, Spustis mulcovak na zem tak aby sadol na valec na zem.
3, Preskladavanim dziakov operneho valca ( su tam rozne moznosti dier ) nastavis pozadovanu vysku strihu.
4, Nastaveniu valca prisposobis klzaky ( davam tak 2cm nad zem )
5, Pravym ramenom TBZ nastavis vysku, tak aby hriadel uhlovej prevodovky bola vodorovne so zemou.
6, Lave rameno TBZ prelozis na plavajucu polohu, tak aby cap bol priblizne v strede drazky ( kopiracia naklonu ternu )
7, Cap tretieho bodu TBZ das do drazky, tak aby cap bol asi 1mm od konca drazky smerom ku traktoru ( kopiracia horizontu )
8, Na hydraulike nastavis plavajucu polohu, alebo zmiesanu regulaciu

Cize pocas prace je vyskove vedenie na pravom ramene TBZ a na drazke laveho ramena a 3 bodu je kopiracia terenu. Volne sa vozi za traktorom. Vtedy netrpi TBZ ani mulcovak.
Ked posobis silou 3 bodu na mulcovak, tak vsetko je nasponovane a potom praska hlavne mulcovak.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#80 Nový příspěvek od oco13 »

Jojo - 2 veci ?
Teda klzáky počas práce nebežia po zemi ?
Bod 5 - ako na japonskom traktore nastavím výšku ramena? ak dám polohu dolu tak mám stále plávajúcu polohu a rameno mi sadne až na zem. Teda pri zapojenom mulčovači až pokial sa klzák neoprie zeme.
Edit - v lavom ramene nemám žiadnu drážku. :-/
Nemáš možnosť to nafotiť?

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač STARK

#81 Nový příspěvek od jojo7011 »

Klzaky sa plazia po zemi len vtedy ked nemas operny valec, alebo kolesa.
drazka Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#82 Nový příspěvek od oco13 »

Ale to je rameno velkého traktora ? Na malých som to nevidel. :-/
Mne ide o tú výšku - ja sice zastavím ramená 10cm nad zemou, ale nemám nikde žiadnu mierku ani značku aby som ich v tej istej polohe zastavil znova.
Obrázek
A ani tu som nenašiel nikde drážky
Naposledy upravil(a) oco13 dne ned srp 22, 2021 7:43 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#83 Nový příspěvek od rimmerworld »

A na ramenach tekacka resp. Mtcka uz vobec nie :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#84 Nový příspěvek od oco13 »

To je len ten bočný náklon , mne skôr ide o to nastavenie pravého ramena - ako dosiahnuť aby som ho mal pri každom spustení na centimeter presne rovnako ako pri tom predošlom?
Nie je to moje video , ale mám presne to isté aj traktor aj mulčer, je tam vidieť tbz a je vidieť že tretí bod má vpredu v drážke teda ho ťahá :-/

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#85 Nový příspěvek od pavel sk »

oco13: Ako mas riesienu na japonci paku ovladania ramien? Nechodi v nejakej drazke podobne ako to maju traktory napr. Zetor? Ze by si si do tej drazky pred paku urobil aretacny srob, ktorym by si si vedel nastavit doraz pre paku. U Zetorov ten srob presne nato sluzi. Tam po prvom nastaveni dam paku vzdy do polohy v ktorej si to nastavym poprve.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#86 Nový příspěvek od oco13 »

Mňa skôr napadlo dať na rameno retiazku , ktorá by ho nepustila hlbšie. Lebo doraz by som musel pri každom náradí prestavovať.(pri bedni mám ramená 3cm nad zemou, pri mulčeri 20cm. a pri lyžinách 7cm )
Toto isté sme riešili v téme o perovom kypriči a tam ti výšku určujú drviace valce spolu s tretím bodom - tak som to chcel aplikovať aj tu :chytry:

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Mulčovač STARK

#87 Nový příspěvek od sustodp »

ja a aj kolega v praci nastavujeme mulcovac tak ako pise oco, ze vysku drzi treti bod, tym ze je mulcovac vysuvny do stran tak nemozem pouzivat tu dlhu dieru v lavom vesiaku, ked ho mam v tej diere a mulcovac je vysunuty do strany tak sa prava strana mulcovaca koli tej voli zdvihne len velmi malo, takze to mame na pevno. je mi jasne ze by to v tej dlhej diere lepsie kopirovalo, ale aj takto som s vysledkom spokojny. vsetko vyzera ako golfove ihrisko 8) a dlhu dieru v uchyte na treti bod na mulcovaci nepouzivam tiez, tym ze to ta gula dovoli chodit hocijako sa tam bolcna vzprieci tak ze odlomi betapoistku ktora ju zaistuje, takze to aj tam davam zase napevno. vysku nastavujem roztiahnutim tretieho bodu. mulcovac robi minimalne 60ha rocne asi uz 6-tu sezonu travu, konare do 6cm, nic sa nepraska, neni s tym ziadny problem. ja nevravim ze sposob nastavenia co pisal jojo nieje spravny ale japonce tu dlhu dieru nemaju, takze oco najjednoduchsie bude vyskusat to.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#88 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem ako iné japonce, ale všimol som si že tá moja má tretí bod odpružený, takže ani rázy by sa nemali až tak prenášať. :chytry:

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Mulčovač STARK

#89 Nový příspěvek od sustodp »

ja by som sa toho vobec nebal, este som zabudol napisat ze ked to mam nastavene takto, tak paku ovladania ramien davam uplne dole, takze plavajuca poloha. kopiruje to naozaj dobre a to mame v praci kadeaky teren. a nezbadal som ze by nieco trpelo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#90 Nový příspěvek od oco13 »

Ešte sem doplním foto, kde je videť to odpruženie tretiho bodu
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“