Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#556 Nový příspěvek od pajik »

Ta diskovka vypadá taky dobře ach jo já na ty jejich stránky koukat nemůžu ... Zatím se tak nějak utěšuju že to co secu je samej strom 🤣 a stejně bych se tam s tím těžko stáčel ...

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#557 Nový příspěvek od Václav007 »

Dobře vypadá. Sekam žtr 140. Tohle má větší záběr a půjde lehčeji, ale s tím asi nic vymyslet nebudu :smich:

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#558 Nový příspěvek od fikejz »

Ono má oboje něco do sebe. Bubnovka sice klade větší odpor, ale seče níž a je schopná si terén docela srovnat.
Problém je v tom, že já bych raději čelní diskovku (1000otáček PTO) a tu na Alibabě nemůžu najít. On ten jejich vyhledávač je nějaký marný :-/
Čelní právě kvůli motání se mezi stromy.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

honzauta
Příspěvky: 1261
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Minibalíkovače

#559 Nový příspěvek od honzauta »

Já jsem také dříve váhal nad diskovkou s podobnými argumenty. Nicméně jsem majitelem diskovky již pátým rokem, diskovka seče ve výšce stejně jako bubnovka - záleží předevsím na nastavení a kromě jednoho nože má stále originální. V porovnání s bubnovkami, kterých jsem za ty roky měl 5, tak je to nebe a dudy. Žádné olámané nože, žádné upadlé držáky, žádné vysypané ložiska.

Teď jdu raději zaklepat na dřevo....

andre.marek
Příspěvky: 678
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Minibalíkovače

#560 Nový příspěvek od andre.marek »

Mě by se líbila ta diskovka taky, 4 disková,l. Ale ta 170 co tam mají je dost těžká. Nevím jak by si s ní můj traktor poradil.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#561 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak už jsem z číňana vytahl nějaké ceny

the round baler RXYK0850 is USD1400. sea freight from Qingdao, China to Prague is USD100. local charges EURO 550. (this you can pay to the agent in CZ)

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#562 Nový příspěvek od fikejz »

Těch 1400 je oficiální cena na Alibabovi. 100 dopravného je za kus, nebo za kontejner? Za nás to bylo do přístavu na Slovinsko a ten "zbytek" byl z Mariboru do Prahy evropskému dopravci.
Mě by zajímalo, jestli dělají 870 s vázáním do sítě, nebo a to by se mi líbilo víc, jestli jde to vázání do sítě dokoupit a domontovat jako dodatečný díl. Tak jestli v tom dopisování budeš pokračovat a byl bys ochotný se na to zeptat... byl bych ti zauzlovaný.

Jinak dnes jsem po práci nahrabal a slisoval 55 balíků na nejvyšší tlak, ještě budu muset pokračovat zítra, tak snad vydrží počasí. Na to, že jsem sekal v sobotu odpoledne to je suchý na prach.
Edit: jo a abych nezapomenul! Dnes ten bílý tenký provázek dělal docela brikule! Jednou projel skrz lis a namotal se na sběrač, dvakrát se mi namotal na první horní válec hned za vázáním a několikrát seskočil z různých kladek, šprcnul se a přetrhnul, Ale ke konci už jel dobře. A to ho ještě tak tři cm silná vrstva ve špuli zbývá. Kdyby to bylo z kraje, mohl bych si myslet že je to dlouhou dobou kterou je v lisu, ale takhle :-/ No byl za "italskou" cenu a takovému koni se na zuby koukat nemá :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#563 Nový příspěvek od fikejz »

Málem jsem zapomenul, vyskytla se první porucha - přestal troubit ten klaksonek. Tak jsem tam vrazil nový, z pětadvacet let starého japonského auta. Nový je proto, že je v lisu nově - tedy je "nový" po Otově způsobu :) A hrál jsem si s nastavením lisovacího tlaku - ještě jsem ho kousek zvedl na té tyčce se závitem a kontramatkou. Tak zítra uvidím jak to půjde.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

marek.st
Příspěvky: 15
Registrován: sob bře 11, 2017 7:27 pm
Bydliště: Karolinka

Re: Minibalíkovače

#564 Nový příspěvek od marek.st »

Tak jelikož Dabaki u nás prodává čínský lis Gordon Spider s vázáním do sítě, není důvod, aby něco v bledě modrém, nenabízel sám číňan.

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#565 Nový příspěvek od fikejz »

Na stránkách fabriky na Alibabovi jsem našel jen 850 s vázáním do sítě. 870 ne. Proto si tím nejsem jistý.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#566 Nový příspěvek od Václav007 »

Doprava bude za kus. Nemyslím si že by kvůli jednomu lisu objednali celý kontejner.

To že provázek někam namota způsobuje jeho paměťový efekt.

Co se týká sítě tak je otázka jak dobře se tato malá shání a na kolik vyjde

Na dodělání se klidně zeptám ale až dořešíme toto. Komunikuji přes překladač, tak se snažím co nejjednodušeji

honzaPP
Příspěvky: 802
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Minibalíkovače

#567 Nový příspěvek od honzaPP »

Já si chci balíkovač udělat a šířku komory jsem chtěl udělat podle sítě. Hledal jsem celkem dlouho, ale žádnou malou jsem myslím nenašel. Nebo byla fakt maličká, třeba 50 široká. Pokud bude balíkovač s vázáním do sítě za podobnou cenu to tu ukazujete tak do toho půjdu asi s vámi :)
Hinomoto N249

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#568 Nový příspěvek od fikejz »

Co se týká dopravy tak společná objednávka ji zlevní. Musel bych se zeptat Davida, ten má zkušenosti jak s jednotlivou, tak se společnou. A nebo se můžeš zeptat Číňana. (Pro překlad doporučuji DeepL je o poznání lepší než googl, ale to asi víš.)
Ten lis s vázáním do sítě vyjde na 2500$ a už jsem našel i ve verzi 870: https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 7121DdGWnO Rozdíl oproti lisu s vázáním do provázku je tedy dost výrazný. Až mě přešla chuť vymýšlet cypoviny a to jsem zatím nenašel u Číňana cenu za síť.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#569 Nový příspěvek od fikejz »

Už jsem našel fakturu z Číny a doprava při tehdejším společném nákupu v roce 2018, kdy v kontejneru jelo pět strojů ( dva lisy 850, jeden 870 a dva obraceče/nahrabovače) stála 135 $. Přitom ceny minimálně za lisy byly tehdy o dost vyšší - platil jsem 2210$ za RXYK0870.

Jo a v označení je to tak, že RXYK je lis s vázáním do provázku, s označením RXYK 850 (870) N je vázání do sítě a pokud je před N ještě F, tedy třeba RXYK 850 FN mělo by to být i s kasačem.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3643
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Minibalíkovače

#570 Nový příspěvek od ladiki »

já mám přesně od tohoto výrobce...
http://www.guoan-baler.com/round-baler/ ... er.html#F1

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“