Ploužek tažený vrátkem

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Ploužek tažený vrátkem

#1 Nový příspěvek od petrak »

Zdravím všechny, používá někdo ploužek tažený vrátkem? Takovou jen radlici s ručkami, chtěl bych něco takového stvořit z koňského dvojáku (jen s jednou radlicí). Nemá někdo fotku něčeho takového?

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Ploužek tažený vrátkem

#2 Nový příspěvek od radas »

fotku ne , ale kdysi jsme měli koňský pluh , kolem plotu kovovou trubku /něco jak staré zábradlí kolem cesty/ vrátek byl na stabilním místě, posouvala se jenom ta kladka po zábradlí /byly na něm zarážky cca na šířku co vzal pluh/ jeden oral a druhý ovládal tlačítky vrátek a posouval kladku po zábradlí. tahali jsme s tím i brány, plečku atd.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ploužek tažený vrátkem

#3 Nový příspěvek od Britt »

Soused ho používá celá léta a mohu říci, že má nádherně kyprou zeminu. Má i 30 Zetora ale prý už nikdy na orbu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Ploužek tažený vrátkem

#4 Nový příspěvek od radas »

přesně,v zahradě to bylo po traktoru víc uježděné než zorané

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Ploužek tažený vrátkem

#5 Nový příspěvek od thovt »



http://www.agroseznam.cz/images_inzeraty/22360_1.jpg ten je na to idealní odtáhné se na kolečkách na začátek.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Ploužek tažený vrátkem

#6 Nový příspěvek od petrak »

To co piše radas to používá kamarád. Já to právě chci na zahrádku abych to moc nepojezdil. Thovte video mi nejde- připojení na nic, a to v tom odkazu je moc velké myslím jen jednu radlici s řidítky.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Ploužek tažený vrátkem

#7 Nový příspěvek od Chose11 »

přijeď se ke mě podívat, už teda vrátkem netaháme, ale je to stále doma a bylo to vždy super práce, nic uježděnýho
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Ploužek tažený vrátkem

#8 Nový příspěvek od Killer Koly »

neni lepsi nejaky fortschritt, vari nebo neco podobneho? na obsluhu staci jeden clovek a nemusi se tahat pluh zpatky rucne (uplne zbytecny prostoj), a neujezdi se to o moc vic nez uslape obsluha
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Ploužek tažený vrátkem

#9 Nový příspěvek od mastnacek »

Taky jsem o tom premejslel a diky tomuhle vlaknu jsem si to zase ozivil. Vyhoda je prej i ta, ze kdyz se ma zaoravat hnuj, tak ty maly verky jako vari atd se moc nechytaj.

glock69
Příspěvky: 107
Registrován: ned zář 27, 2015 7:26 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Ploužek tažený vrátkem

#10 Nový příspěvek od glock69 »

Taky začínám uvažovat o koupi vrátku a s pluhem... Neví někdo o něčem na prodej, ideálně uherskohradišťsko?

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Ploužek tažený vrátkem

#11 Nový příspěvek od petrak »

No asi takhle: traktor s navijákem mám doma, varinu bych musel pořídit. A manželka už je do ovládáni navijáku zasvěcena tak no problem.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Ploužek tažený vrátkem

#12 Nový příspěvek od Killer Koly »

mastnacek píše:Taky jsem o tom premejslel a diky tomuhle vlaknu jsem si to zase ozivil. Vyhoda je prej i ta, ze kdyz se ma zaoravat hnuj, tak ty maly verky jako vari atd se moc nechytaj.
a to ti rekl kdo?? nekdy se podivej na moje video, jak fortschrittem zaoravam ulezely hnuj. bez orebnych navleku na kola a jednou rukou (dvema prsty) drzim plyn a druhou mobil. je to o nastaveni radlice, ne o tom, jak mas tazeny pluh
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Ploužek tažený vrátkem

#13 Nový příspěvek od Killer Koly »

petrak píše:No asi takhle: traktor s navijákem mám doma, varinu bych musel pořídit. A manželka už je do ovládáni navijáku zasvěcena tak no problem.
a nebude lepsi rovnou zaprahnout ten pluh za traktor?? a orat bez manzelky?? dost dobre nechapu, proc to chces udelat jeste slozitejsi..
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Ploužek tažený vrátkem

#14 Nový příspěvek od thovt »

Rozházený hnůj rozmetadlem jde zaorávat skoro ihned, ručně rozházený hnůj nejde hned zaorát musí nechat zaschnout nebo nechat omoknout jinak se lepí na kola, pluh i boty.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Ploužek tažený vrátkem

#15 Nový příspěvek od petrak »

Killer Koly píše:
petrak píše:No asi takhle: traktor s navijákem mám doma, varinu bych musel pořídit. A manželka už je do ovládáni navijáku zasvěcena tak no problem.
a nebude lepsi rovnou zaprahnout ten pluh za traktor?? a orat bez manzelky?? dost dobre nechapu, proc to chces udelat jeste slozitejsi..
Právě že traktorem jsem to oral doposud a dojem z toho byl asi takový jak tu psal britt nebo radas. Na zahrædce 10x10m to bylo opravdu uježděny. I brambory na políčku ohrnuji tím navijákem abych to zbytečně neujezdil. A s manželkou nám to docela jde.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“