Bramborový kombajn Wisent

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Wisent

#31 Nový příspěvek od Gurgul »

Ahoj Chlapi,pořídil sem kombajn na brambory Wisent.Potřeboval bych poradit ohledně kladek na tich pásech.Vydržeji mi tam ocelové kladky bez jakýchkoliv povrchových úprav?Popřípadě poradí někdo kde a za kolik sehnat nové?Dále bych potřeboval poradit,kde koupit tu bužírku s vnitřním lankem na to vynášecí kolo. http://12misa.rajce.idnes.cz/Wisent

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Wisent

#32 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Mám tento kombajn už několik let taky V loni jsem ho generálkoval, noví vytřásací pás- noví záběroví kola na tento pás (doma dělaný železný) no a ty rolny, ty 4 přední co se kolem nich vrací vytřásací i naťák ty jsou ke koupy a ty ostatní ? koupil jsem silonovou kulatinu prum. 70mm nařezal válečky vyvrtal 16,5mm díry navlíkl na 16 šroub s tělem , aby ve válečku nebyl závit a šup tam stím , byl to takovej hokus pokus, ale po jedny sezoně absolutně bez ujmy, jsou jak noví, tak že mě tam asi přežijou. Je to laciný-jednoduchý a lehce vyměnitelný. Včetně těch na vytřásacích ramenech pod pásama.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Wisent

#33 Nový příspěvek od Gurgul »

Ahoj,prosim tě,ty silony se točej na tim šroubu?Nemáš nějakou fotku?Ty kladky se koupí kde?Dík

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Wisent

#34 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Jo, ty silony se točej přímo na tele šroubu, né na závitu. Já kupoval kladky a pát v N+N Košátky u Nymburka, ale pro tebe to je na druhej konec republiky. Věci na br. kombajny vede taky někde Havlíčkuv Brod .http://zetorak.rajce.net/oprava_vysenta Ty pogomovaný jsem taky 4 koupil, víc jich momentálně neměli, tak zbytek jsou silony.

miro33
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 08, 2014 1:02 pm
Bydliště: sk

Re: Wisent

#35 Nový příspěvek od miro33 »

Ahoj, tento typ mam tiez, kladky som nekupoval ale dal som si vyrobit u sutruznika novu. Ale pokial to nie su hnacie alebo napinacie kladky tak urcite vydrzia aj tie zo silonu co pisal Zetorak Jirka. A ked nie tak je to lahka a lacna vymena.
Inak tu je tema v ktorej sa nieco riesilo ohladom tohto kombajnu, je tam aj odkaz na stranky na nahr. diely. Snad ti to pomoze.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 51&t=78637
Na stranke NN Kosatky som videl aj to lanko.
Miro
Z7211

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Wisent

#36 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj kluci šikovní,trochu Vás poopravím.Ty žluté kladky nejsou ze silonu,ten je křehký a bude praskat.Materiál se nazývá "polytan" a je odolný vysokému zatížení i rázům.Ať se Vám daří.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Wisent

#37 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Máš pravdu, tak nejak mi to bylo řečeno prodejcem a doporučen tento žlutý. Muj selskej rozum vidí silonovou štangli a je to. :smich: :smich: :smich: Proto nakupuji u odborníků. Metrová štangle přišla na 500, a prej obsahuje olej a je samomaznej, a je pravda , že po jedné sezoně jsou netknutýa bez nějakýho ubytku materialu. Tak jsem asi koupil dobře, já kluk šíkovná. :smich: :smich:

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Wisent

#38 Nový příspěvek od Gurgul »

Chlapi,kde se nechá objednat ten polytan?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Wisent

#39 Nový příspěvek od vitex »

Do vyhledávače,nejlépe u strejdy Googla zadáš název a pak jen hledáš kam to máš nejblíž,nebo kdo Ti ho pošle nejlevněji.Řezat se dá na malé cirkulárce podle lišty.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Wisent

#40 Nový příspěvek od Gurgul »

Chtěl bych se zeptat,jak dlouhý je to lanko do vynašecího kola,díky

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Wisent

#41 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Zítra se ti to pokusím změřit a spočítat podle průměru kola a počtu ovinutí,

miro33
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 08, 2014 1:02 pm
Bydliště: sk

Re: Wisent

#42 Nový příspěvek od miro33 »

Ahoj, mal som ho natiahnute na pozemku ale uz si nepamatam kolko to bolo. odhadom asi 80m ale ruku do ohna za to nedam :-/ .
Miro
Z7211

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Bramborový kombajn Wisent

#43 Nový příspěvek od Gurgul »

Chlapi,díky moc za odpovědi.Lanko sem objednal ve firmě NN-Košátky.Teď by mě zajímalo,jak ho pořádně došponovat v tom kole,to se zvládne těma dvěma háčkama na koncích,nebo je na to ještě nějaký fígl?Díky.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Bramborový kombajn Wisent

#44 Nový příspěvek od Gurgul »

Prosím Vás, jaký olej do hydraulického okruhu tohoto kombajnu?

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Bramborový kombajn Wisent

#45 Nový příspěvek od Gurgul »

Potřeboval bych poradit,nasadil sem naťový pás a ten se mi při chodu hrne k jedné straně.Kladky mám nové.Prosím o radu,čím by to mohlo být.Díky

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“