Pluh za domácí traktor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
ketor
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 02, 2009 8:15 pm

Pluh za domácí traktor

#1 Nový příspěvek od ketor »

poradite mi ako uchytit a vyrobit doma dvoj pluh za domaci traktor.ako ho co najjednoduchsie ovladat a pripevnit na traktor aby to vyslo co najlacnejsie .dakujem

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: dvoj pluh

#2 Nový příspěvek od gastly »

Stručné návod je tady http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... oben%C3%AD
Tolik teorie. Praktické provedení je na tobě.

ketor
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 02, 2009 8:15 pm

Re: dvoj pluh

#3 Nový příspěvek od ketor »

ovladanie pluhu sa da vyriesit iba hydraulikou alebo sa to da upevnit aj jefnoduchsie a zdvyhat cez daky zavit poradite niekto daky lacnejsi zlepsovak.dakujem

ketor
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 02, 2009 8:15 pm

Re: dvoj pluh

#4 Nový příspěvek od ketor »

ovladanie pluhu sa da vyriesit iba hydraulikou alebo sa to da upevnit aj jefnoduchsie a zdvyhat cez daky zavit poradite niekto daky lacnejsi zlepsovak.dakujem

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: dvoj pluh

#5 Nový příspěvek od Atlan »

Neviem predstava dvihat dvojpluh rucne ma nelaka voobec, tak ze hydraulika s plavajucou polohou nic lepsie nevymysliš.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ketor
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 02, 2009 8:15 pm

Re: dvoj pluh

#6 Nový příspěvek od ketor »

aka je to plavajuca poloha a mas dake foto ako ju spravir.dik

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: dvoj pluh

#7 Nový příspěvek od chobotek »

Zbytečná debata. Pokud chceš foto "plovoucí polohy" je jakákoliv stavba pluhu předem odsouzena k nezdaru. Ve tvém případě vyjde nejlíp koňský pluh a ještě jeden chlap, co jej bude vodit. Tam hydraulika žádná není. Pokud se chceš přeci jen pustit do stavby, musíš napřed rozmyslet, jak bude vypadat zadní závěs, jestli trojbod nebo něco ve stylu TK a na to navěsit pluh. Plovoucí poloha je pak věcí ovládání toku oleje, to vyřešíš nakonec.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: dvoj pluh

#8 Nový příspěvek od JardaCNC »

Já bych to řekl ještě horší. Pokud o tom nic nevíš - neser se do toho!!

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: dvoj pluh

#9 Nový příspěvek od kronholec.sk »

ale no tak - každý nejako začína :D a keď nieje zrovna z gazdovskej rodiny, tak hladá pomoc tu...
bratku - najprv si vygoogli, ako taký dvoják pluh vyzerá a potom ruku na srdce, ci by si to dokázal vyrobiť, pozvárat...
nakoniec za 400,- € kupis polský a budes orat jedna radost 8)

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: dvoj pluh

#10 Nový příspěvek od trupka »

spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Pluh za domácí traktor

#11 Nový příspěvek od kovozem »

Zdravím všechny, kteří mohou a chtějí mě pomoct a poradit.
Chci pluh, respektive dva/podmítací + na orbu/ ke svému traktorku /motor, převodovka Avia, redukční PV3S, náprava PV3S, kola 9,50-20 šíp, zadní nápravu zkrácena na 120cm na střed kol /. Zatím podmítám neupraveným koňským dvojákem /jen mám navařeno upnutí do TBZ/ - chci sehnat ještě jednu až dvě radlice a vyrobit asi troják nebo čtverák na podmítání.
Na podzimní orbu jsem uvažoval o některém z následujících :
PN-252, 2-PN-30- trubkový, Privat 230, Raweberk Tauben 55 – obracák. Jde o dvouradličné pluhy se záběrem 30cm/radlici. Počítám s tím, že budu upravovat TBZ podle pluhu.
Pročetl jsem všechna dostupná fóra a začínám váhat, jestli použití továrních pluhů na doma dělaný traktorek je ta nejlepší volba..
Jde mi o to, že tyto pluhy jsou vyráběny pro tovární traktory a je otázkou zdali je možno při jejich použití je připasovat k traktorku tak, abych dosáhl ideálního bodu tahu . V případě PN-252 a Raweberku mám rovněž obavy abych je nenatáhl – mám celkem tuhou půdu.
Začínám uvažovat i o tom, zda by nebylo lepší si pluh vyrobit sám, s tím, že bych ho mohl zcela přizpůsobit svému traktůrku – tady bych potřeboval rady od těch, kteří tak již učinili a úspěšně již ořou svým výtvorem – náčrtky, rozměry, chyby, zlepšení – vše vítáno.
Můžete se se mnou podělit o zkušenosti s výše uvedenými typy pluhů pro použití v kombinaci s doma vyrobenými traktory a případnými zkušenostmi a poznatky s domácí výrobou pluhů ?
Díky všem
Jirka

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pluh za domácí traktor - poraďte

#12 Nový příspěvek od Atlan »

Aky ma vyznam vsetko kupovat na vyrobu pluhu. Kup hotove pripoj za traktor a bude to.
Samozrejme ak mas dobre urobeny 3 Bod. Samozrejme zapojit tovarensky 50cm pluh za 8kw traktor je hovadina. A ako si pisal zalezi od pody.
To mas.4x4?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pluh za domácí traktor

#13 Nový příspěvek od thovt »

Zdravím abychom tu měli představu Jaký je výkon motoru kW? , hmotnost traktoru? , druh půdy ? http://www.vseweb.cz/svet_prace_krajina/023.pdf.
Staré koňské pluhy jsou dobre ale musí se vybrat dobrém stavu odhrnovací deska, ostří a plaz není problém udělat nový.

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh za domácí traktor

#14 Nový příspěvek od kovozem »

Atlan: nemám na mysl vše kupovat, pouze radlice, rám bych dodělal sám, když totiž koupím hotový tak je dělaný na traktor s určitým rozchodem a nemusí mě pasovat / vzdálenost upínacích čepů a špice první radlice např./
mám 4x2

thovt: tak motor z Avie má 81 koní, hmotnost traktoru je asi 1100 kg, půda je středně těžká až těžká

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Pluh za domácí traktor

#15 Nový příspěvek od ladiki »

kovozem: tak koně z motoru z Avie jsou k ničemu pokud máš váhu 1100kg. Pokum máš těžkou půdu tak to vidím na 2x25. Pro záběr 2x30 bys musel dotížit traktor. ale i tak se mi to zdá dost. Dej sem fotku traktoru. Více info...

Nevím jakoumáš výměru, ale možná bych šel i cestou 1x30-35 obracák s předradličkou, který je na domácí políčka i vhodnější.
Pokud chceš stavět, tak dobrá videa jsou na netu.

tady jeden domácí stavitel: https://www.youtube.com/watch?v=KG4BWvjktAw

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“