podmietacie disky

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
misonr206
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 28, 2013 10:18 pm
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

podmietacie disky

#1 Nový příspěvek od misonr206 »

Zdravim chcel by som poprosit,potreboval by som poradit.Zohnal som hole sekcie na podmietacie disky a chcem ich osadit do ramu abz som to mal na jar nachistane.ak bz sa nasiel niekto kto by mi vedel poradit ohladne uhlov a vziadelosti.popripade,ak to niekto uz vyrabal,.alebo ma stim skusenosti pripadne pomerat oginal,moje budu mat zaber 140cm.moc by mi to pomohlo.Dakujem

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: podmietacie disky

#2 Nový příspěvek od vladman »

Ahoj krajan, takže ak budeš robiť disky dvojradové, urob to tak, aby sa ti sekcie dali natáčať v uhle 0 - 30 stupňov, to je asi najrozšírenejšie. Podla pôdy, alebo toho čo s nimi pôjdeš robiť (podmietka, zrovnanie oračiny a pod) si natočíš jednu alebo obidve sekcie, záleží na výkone traktora,lebo disky dávajú menším strojom poriadne zabrať :) .
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
pištabáger
Příspěvky: 393
Registrován: pát led 08, 2010 9:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: podmietacie disky

#3 Nový příspěvek od pištabáger »

Vitaj krajan na tomto fóre. Mám známeho ktorý sa zaoberá aj výrobou polnotechniky má doma ťažké disky,ak máš záujem pomerať,pofotiť atď... alebo vyrobyť,napíš SZ .Štefan.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: podmietacie disky

#4 Nový příspěvek od Antony30011 »

Taky se chystam vyrabet, jak budu na pc hodim ti sem par fotek, kterejma se inspiruju :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: podmietacie disky

#5 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tady to je:
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek
já osobně bych chtěl dělat ty s jedním pořádným jeklem jako nosným, ne se čtvercem. Ale ten jekl by musel být aspon 15x10x10. Kamoš koupil v polsku ty čtvercový a je spokojenej, pár uprav a šlo to :)

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: podmietacie disky

#6 Nový příspěvek od vladman »

Trochu sa tu primiešam,ak môžem,lebo ma táto téma zaujíma.......... :red: ........ mám jednoradové disky a rozmýšlam, že pred ne dorobím dorobím silné radličky z radličkového podmietača s rozostupom aspoň 35 cm, myslíte že to bude robiť dobrú robotu? Chcem to preto, lebo keď je sucho, nechcú ísť disky príliš do pôdy, poznáte to, tak si hovorím, že tie radličky pred nimi by im to trochu ,,uľahčili,,.....Hm?

Antony: a tie disky z polska nie sú blato, vydržia niečo? Akú hrúbku má tanier prosím ťa? Dík
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: podmietacie disky

#7 Nový příspěvek od Antony30011 »

Kamoš tohle má, vím co myslíš. Říká tomu krok vedle :D kdybyste někdo moc chtěl, mám jednu sekci disků navíc...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: podmietacie disky

#8 Nový příspěvek od DYK »

Tady se dočteš i nějaké úhly http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 51&t=46464 polské disky 1.8m máme od letoška a prostě dobrý. Za ty prachy, jo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

misonr206
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 28, 2013 10:18 pm
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: podmietacie disky

#9 Nový příspěvek od misonr206 »

Tak priatelia vcera sme zacali pracovat na diskoch.pracovna š- 140cm.mal som len 3 sekcie co som kupil a 4tu som vyrobil s protismikoveho plech 6+1 a oska je ako na ostatnzch sekciach 40mm.na ram pouzijem L profil 70x70x8mm.a asi to bude dost tazke tak premislame nad tim zas do zadu dame otocne koleso/ dojazdovka/ co som nasiel doma a bude sa dat pri praci preklopit a pri presuvani to pojde normalne po ceste,samoyrejme bude otocne.
FOTO pridavam tu http://misonr206.rajce.idnes.cz/Podmietac./

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: podmietacie disky

#10 Nový příspěvek od DYK »

Jako hrudořez to fungovat bude. Já tomu moc nerozumím, ale na podmítku neměl by každý disk býti spíše tanier? No prostě vypouklý? A v předu ty zubatý - taky to má svoje opodstatnění.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: podmietacie disky

#11 Nový příspěvek od Antony30011 »

Souhlas s dykem, dopředu se dávaj ty vyřezaný aby líp zajeli do země 8)

a s tím kolečkem mě zajímá jak to uděláš, protože to tak taky chci dělat - taky je mám dost těžké

misonr206
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 28, 2013 10:18 pm
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: podmietacie disky

#12 Nový příspěvek od misonr206 »

DYK: No to je mozne ale robil som to s toho co som zohmal.ja to chcem podstate pozit ako hrudorez ale aj ako sa mi stalo tento rok mi zostala po zatve vysoka slama a ked som na jesen sial tak som to ju tahal za sejackov tak to pobeham s timito dyskami a hadam to pomoze

matufo
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 05, 2017 8:47 am
Bydliště: kezmarok

PODMIETACIE DISKY

#13 Nový příspěvek od matufo »

Zdravim všetkých polnohospodarov , robite nejaku podmietku a nasledne podsev strniska po žatve alebo nechávate do orby zem len tak ležať?chcel by som kupit disky za Zetor 7245, 1100 kg s packervalcom hviezdicovym no neviem ci účel bude stáť za tú cenu hmm ?

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: podmietacie disky

#14 Nový příspěvek od lezgy »

nazdar
co je potrebne nastavit na podmietacich diskoch, ked taha traktor do sikma pocas roboty?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: podmietacie disky

#15 Nový příspěvek od Antony30011 »

Záleží jaké máš disky. Na hřídeli do V či X nebo každý disk solo...? Na hřídelích úhly disků, jeden máš ostřejší než druhý, solo systém by to dělat neměl

Zamčeno

Zpět na „Polní technika“