poľský pluh

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

poľský pluh

#1 Nový příspěvek od pepego »

Zdravím traktoráci. Nemáte niekto skúsenosti s týmto poľským dvojpluhom. Oráčinu to orie v pohode ,ale skúšal som orať úhor a to bolo božie dopustenie :-/ .Pol dňa sme ho s kamošom ladili ,ale k úplnej spokojnosti to malo hodne ďaleko. Evidentne tam chýbajú predrezy(čeriesla), chvíľu to oralo potom to odtrhlo šúplatu a tlačilo pred sebou a pluh vytiahlo zo zeme.Skúsim zohnať a primontovať tam nejaké predrezy ,alebo zoženiem overené pluhy. Zlatý roudnický obracací jednopluh na TK ten mi oral nádherne, len som vymenil techniku tak pri tej príležitosti aj pluh.
pluh.jpg
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: poľský pluh

#2 Nový příspěvek od Juro123 »

A kde si kúpil tento pluh? A aký je tvoj nový stroj?

Marco1804
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 05, 2012 2:38 pm
Bydliště: košice-okolie

Re: poľský pluh

#3 Nový příspěvek od Marco1804 »

Niesom profik ,ale stym sa určite taško orie ved ten pluh nieje vobec zaobleny a podla obraska ma aj mali uhol rezu
preto to len tlačilo dopredu.Ja som teras v sobotu doladil ten naš a parada len neviem ako tu dat foto rad by som sa podelil aj o ine naradie.

honzauta
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: poľský pluh

#4 Nový příspěvek od honzauta »

Mám ho a jsem spokojen.

CBFranta
Příspěvky: 29
Registrován: stř kvě 23, 2012 9:26 pm
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: poľský pluh

#5 Nový příspěvek od CBFranta »

Minulý týden jsem poláka koupil za AGT 824. Od kámoše traktoristy jsem si nechal vysvětlit nastavení pluhu, což se mi ve spojení s návody tohoto fóra podařilo. Ke zkušební orbě na poli po řepce moje paní, která šefuje zamědělské farmě a rozumí tomu, prohlásila, že je překvapena výsledkem orby. Oral jsem na trojku, AGT nehrabalo, byla cítit pořád rezerva výkonu.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: poľský pluh

#6 Nový příspěvek od pepego »

Fanta dík ,budem sa musieť s pluhom ešte pohrať a ponastavovať.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

bulll
Příspěvky: 31
Registrován: sob pro 10, 2011 6:18 pm
Bydliště: opava

Re: poľský pluh

#7 Nový příspěvek od bulll »

jsem ho mel doma, sice starsi typ a nebyl jsem spokojeny, takze sel do sveta

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: poľský pluh

#8 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
mam ho doma, taham tekacom a na dvojecke spievajuci, krasne orie a zaklapa, skoda ze mi padla karta v telefone tam bolo video a foto. ja som s nim spokojny. 8)

Uživatelský avatar
kuko56
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:36 am

Re: poľský pluh

#9 Nový příspěvek od kuko56 »

Zdravím, ja ho mám doma a tiež potreboval úpravy. Pred zadnú hlavu som dal upravené čerieslo z konského železnaku, lemeše sú už tiež vymenené, tie originál nešli do zeme a aj po nakovaní sa hneď zatupili. Na dosky som ešte naváral pásovynu lebo pri hlbsej orbe alebo pri podmietke strniska sa mi tam stále zachytávala slana. Posledná úprava: povolil som tie tri šróby čo držia hlavy a pod predné dva som vložil podložky cca 1cm aby mali lepší uhol. Ešte musím poriešiť zadnú hlavu lebo mi stále ide do zeme menej ako predná, nepomáha ani nastavenie, rozmýšľam že koleso posuniem celkom dopredu aby sa mal snahu preklápať dozadu.Teras ho mám približne v strede.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: poľský pluh

#10 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
ja som musel zuzit uchyt do trojbodu, tekacik je dost uzky aj ked mam ramena na gulickach a tiez som dal celkom dopredu koleso a je to celkom o.k. tie plechy co drzia stlpice mohli byt z lepsieho materialu a hrubsie, asi to prerobim, len nenarusit geometriu , zeleza som zatial nemenil ani nekoval, celkom dobre sa zaryju do zeme, na mojom su take spicky akoby vybezky asi kvoli tomu. :-/ a aj ked ma svoju vahu dakedy by potreboval dotazit, ak je tvrdo tak ho dviha, to uz je len detail.

Marco1804
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 05, 2012 2:38 pm
Bydliště: košice-okolie

Re: poľský pluh

#11 Nový příspěvek od Marco1804 »

Neviem ako ale podarilo sa my vložit foto tak aj ja sa chcem pochvalit čim orem.Zatial len 1sezonu mame za sebou,dalo to dost namahy nastavenie tak posudte
Přílohy
hobby 198.jpg
hobby 198.jpg (4.9 KiB) Zobrazeno 11614 x

lokcan
Příspěvky: 91
Registrován: sob zář 11, 2010 2:53 pm

Re: poľský pluh

#12 Nový příspěvek od lokcan »

ahojte.ja mam ten polsky pluh dvojak tajam ho za majorcom ide dobre som spokojny.tiez nemam to koliesko na predrezavanie a oral som uz aj travnik aj strnisko a v pohode slo

lokcan
Příspěvky: 91
Registrován: sob zář 11, 2010 2:53 pm

Re: poľský pluh

#13 Nový příspěvek od lokcan »

ale ja mam 35 hlavy toto vypadaju mensie


Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: poľský pluh

#15 Nový příspěvek od cont33 »

mam trojak wirax a po nastavení orie dobre aj v bočine proti brehu ukladá slušne.. travnik som s nim ešte neoral ale vydržal bez problemu aj kamenistu zem kde som skušal kolko vydrží... na moje prekvapenie bez problemu. kupoval som som ho z tým že ak sa dodrbe tak ho nanovo popreváram a vystužím, ale teraz ma napadlo ja mam asi trocha iné prevedenia ja som kupoval ten silnejší čo predavaju za majory... ma 28 čapy na ramená. musel som vystužiť tu oporu čo ide od tretieho bodu dozadu tá sa roztiahla na tých čapoch po dvoch metroch orby... A zhodil som dolu tie smiešne zaklapače rastlinných zvyškov, ktore boli našrobované v polovici výšky dosky a navaril som ich na vrch dosky.. tie zaklapače dvíhali pluh von to nieje na tvrde zeme ale na ten polský piesok.. Ked budem zase orať urobím video.
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“