Desta 1622 - diskuze

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Desta 1622 - diskuze

#181 Nový příspěvek od stanik84 »

Kdyby potřeboval někdo něco z návodu, tak se může ozvat. Mám na DVHM 1622 LX až 3222LX. Sehnal bych asi i na terénní. Skenovat se mi to všechno nechce. Katalog mám taky.

Smajda
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 19, 2020 9:29 am
Bydliště: PV

Re: Desta 1622 - diskuze

#182 Nový příspěvek od Smajda »

Ahoj,

kamarád koupil destu na stavbu bvh 1522 - chtěl bych se zeptat, jakým způsobem funguje převodovka. Dopředu jezdí na 1kvalt, ale dozadu to vyskakuje a nejde dořadit. Je reálné tu zpátečku nějak opravit vrchem přes víko, nebo se musí rozebrat.

Nikde jsem nenarazil ani na díly na 1522 a podle vašich příspěvků ze škoda 1203 nepasují :-( nemáte někde okolí přerova/olomouce tip na nákup ND? díky moc


Nechci zakládat nový příspěvek proto obnovuji starý...snad nevadí

Libor66
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 01, 2020 7:47 pm
Bydliště: Štramberk

Re: Desta 1622 - diskuze

#183 Nový příspěvek od Libor66 »

Ahoj všem,
tak jsem se stal šťastným majitelem Desty 1622N. Získal jsem ji vlastně za cenu šrotu. Ale vypadá to, že je vše celkem funkční. Jen zdvih jde asi jen do poloviny a pak nějak drhne. Ale dlouho stála, tak možná jen potřebuje rozhýbat.
Ale protože ji chci využívat na stavbě a možná pokud se osvědčí, tak potom jako pomocníka kolem domu, tak uvažuji o určitých úpravách. Nepotřebuji zvedat žádné mega břemena. Stačí mi, když uzvedne drobnosti do cca 500kg. Uvažuji tedy o sundání zadního závaží a o dvojmontáží na předek. A tady bych chtěl požádat ty, co si dodělávali na Destu 1622 tupláky, o tip, jak to jednoduše, ale funkčně, pořešit. Za všechny případé rady předem děkuji.

Libor66
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 01, 2020 7:47 pm
Bydliště: Štramberk

Re: Desta 1622 - diskuze

#184 Nový příspěvek od Libor66 »

Tak po sundání závaží se už chová jako ještěrka. Jezdí všude. Po štěrku i po louce (suché), nahoru i dolů. Po doplnění hydraulickkého oleje funguje i zdvih.
Jen už řeším ty náhonové kola. Hlavně kvůli stabilitě. Jestli dělat tu dvojmontáž, nebo dát širší kola? Taky jsem viděl na malé destě kola z UNC. A taky nevím jaké gumy. Jestli někaké zimáky nebo šípáky. Po asfaltu nebo betonu jezdit nebudu. Jestli máte někdo nějakou zkušenost budu moc vděčný. Ať nemusím vymýšlet vymyšlené.
Obrázek

Uživatelský avatar
radar
Příspěvky: 447
Registrován: pát črc 06, 2007 10:32 pm
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Desta 1622 - diskuze

#185 Nový příspěvek od radar »

Ahoj, kolegové, byl by někdo tak hodný a změřil by mi tlumič výfuku na Destě DVH 1622 S? mám motor venku a časově omezenou možnost si nechat zkroužit rouru ... jde jen o průměr a délku válce a případně průměr trubky co jde z motoru.
Pokud by byl na prodej tak samozřejmě koupím. díky J.S.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Desta 1622 - diskuze

#186 Nový příspěvek od stanik84 »

Nedělal někdo prosím montáž kabiny na Destu s rámem? Jaké jsou popř. komplikace?

Oudrn31
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 20, 2021 11:29 am
Bydliště: Petrovice

Re: Desta 1622 - diskuze

#187 Nový příspěvek od Oudrn31 »

Zdravím všechny koupil sem destu 1622 s a řeším brzdy nevíte náhodou z čeho se dají použít brzdove válečky do kol??

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: Desta 1622 - diskuze

#188 Nový příspěvek od alesmacat »

zetor a liaz navzdy

Oudrn31
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 20, 2021 11:29 am
Bydliště: Petrovice

Re: Desta 1622 Diesel dvouválec

#189 Nový příspěvek od Oudrn31 »

dvk píše: pon kvě 12, 2014 3:00 pm Tak náš veterán konečně dostal dopředu pořádné obutí, je to sto a jedna.

Obrázek
Ahoj prosim tě z čeho tam máš ty přední kola?

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Desta 1622 - diskuze

#190 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj, kupoval jsem je tehdy nové, jsou to originál zátěžové gumy na destu. Jak vpředu tak vzadu.
http://www.mitas-pneu.cz/pneumatiky-pro ... zne-voziky

Oudrn31
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 20, 2021 11:29 am
Bydliště: Petrovice

Re: Desta 1622 Diesel dvouválec

#191 Nový příspěvek od Oudrn31 »

Mr. TRiP píše: úte lis 12, 2013 8:35 am Tak přispěju taky svou troškou so mlýna. Není to sice dvouválec Diesel, ale jinak je snad všechno stejný.
Když jme jí pořídili, tak měla vpředu standartní úzký kola který se bořily všude na našem území. Dlouhou dobu jsme přemýšleli o tuplákách, ale nakonec to dopadlo tak, že jsme sehnali širší gumy z jiný desty. Disk jsme sešroubovali ze dvou širších půlek šroubovacího disku. Foto snad napoví.Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jízdní vlastnosti se tím podstatně zlepšily. Teď už jenom něco vymyslet se zadkem a sehnat delší vidle a bude to 8)
Ahoj, prosím tě chtěl sem se zeptat vešli se ti ty kola normálně do podběhů? Chtěl bych tam dát tyhle:https://www.mojepneu.cz/bkt-skid-power- ... 0-12-140a5

ovesnyvk
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 14, 2015 2:37 pm
Bydliště: Valašské Klobouky

Re: Desta 1622 - diskuze

#192 Nový příspěvek od ovesnyvk »

mám taky tuto destu ,ale jde těžce volant a desta má problém zvedat bez plynu třeba i 300kg. Motor 1203, který je hřích :D a střílí do výfuku. jaké čerpadlo má desta jestli bych ho sehnal nebo raději nechal repasovaT ?

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Desta 1622 - diskuze

#193 Nový příspěvek od dvk »

Nejdřív seřiď motor, to je základ. Ale ani tak nečekej, že budeš zvedat na volnoběh - není to diesel. Na volnoběh tak prázdné vidle.

Čerpadla jsou dvě, jedno hlavní a druhé jen pro servořízení. Jestli ti jde těžko volant, asi máš v háji pístnici serva. Mě ji opravovali výměnným způsobem.

kincmar
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 14, 2024 12:38 pm
Bydliště: Velká Bíteš

Re: Desta 1622 - diskuze

#194 Nový příspěvek od kincmar »

Ahoj, pořídil jsem destu BVH 1622s a chci ji dát trochu péče. Díval jsem se, že v minulosti tu byl odkaz na manuál, který už nefunguje. Bylo by možné manuál nasdílet nebo poslat na email? Prošel jsem vše možné a našel jsem max jen na naftovou. Díky

Joska 1622
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 19, 2024 7:53 pm
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Desta 1622 - diskuze

#195 Nový příspěvek od Joska 1622 »

Dobrý den,
už je to dlouho co jste řešil tuplák na destě. Přesto to zkouším, a ptám se, zdali prozradíte jak jste je namontoval?
Díky Pepa

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“