Nakladač do třibodového závěsu traktoru

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#151 Nový příspěvek od PEST »

naměř si polohu ramen dole a nahoře, umístění třetího bodu a zkus si to na nečisto poskládat z merkuru, nebo vyřezat z papíru, ideálně pokud bys měl někoho kdo kreslí na pc, tak ti to nasimuluje a bude ti to pak chodit přesně podle tvých představ 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#152 Nový příspěvek od oco13 »

Ja si ukladám do pc fotky čo najdem na nete a podla nich to potom skladám Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vron01
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 04, 2014 11:14 am
Bydliště: Tišnovsko

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#153 Nový příspěvek od Vron01 »

Ahoj, spíchnul jsem si taky menší nakladač do 3tího bodu, a rád bych hodil sklápění a vracení lžíce na dvoucestnou pístnici, místo standartního sklápení kolík - páka.Kámoš má jednu volnou pístnici, 65cm celková délka, píst výsuv 40cm, šířka pístnice 5cm, šířka pístu 2,5cm. Otvor M16 závit. Traktor stará dobrá 4011.
Bude to cca 250 cm a 200 cm délka hadice, stačí na to hadice DN10 (180 bar)? Průtok by měly hadice dát dle obchodu 30l/min.
Ta pístnice bude tlačit tak do 150kg a to to pojede okolo osy korby tak ani ne (sklápí se sama, když naložím hlínu). Foto dodám případně poději. Bude to fungovat nebo je potřeba větší pístnice nebo i hadice? Nebude to chodit moc pomale? Díky za poznatky.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#154 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Podle mne hadice budou stačit, hydraulika 4011 stejně víc jak 20 l/min nedá.
A pístnice taky OK. S rychlostí nevím - pokud máš už novější (regulační) hydrauliku jako já, dá se poměr množství kapaliny mezi vnitřním a vnějším okruhem regulovat otočnou páčkou na víku hydrauliky - u mne když se nastaví max. průtok do ramen vnitřního okruhu, tak mi vnější pístnice (mám hydr. třetí bod) chodí docela pomalu, ale dá se s tím žít.
Jakej je poměr průtoků vnější/vnitřní u starších vík s neregulační hydraulikou nevím, je to třeba zkusit. Ale podle mne ti to bude chodit dobře.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#155 Nový příspěvek od oco13 »

Tu je nakladač do prednej aj zadnej hydrauliky

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#156 Nový příspěvek od StaPo3011 »

co mu na tom nakladači tak ječí? Čerpadlo?
Napřed jsem s myslel, že někde za kamerou někdo řeže dříví na cirkulárce :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#157 Nový příspěvek od oco13 »

Ventrac je hydropojazd, ale zrejme to bude čerpadlo, keď príde na pojišťovák.

Vron01
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 04, 2014 11:14 am
Bydliště: Tišnovsko

Re: Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#158 Nový příspěvek od Vron01 »

StaPo3011: OK, díky za typ, zkusím to tedy a uvidím.
Tady menší výtvor, na který to chci dodělat, je to většinou ze zbytků železa, co jsem našel kolem domu. Zkusmo moje 4011 v této korbě zvedne cca 200 kg, ale hlína a štěrk v tomto objemu váží cca do 150kg. Tak mám menší rezervu. Sklopí se to s hlínou samo, a když bych tam přidal kilo železa na patřičné místo dozadu, tak se to samo vrátí a zajistí, to mám odzkoušené, ale ta pístnice mě láká, mám tam místo pro oboje řešení, kdyby pístnice náhodou nepracovala dle představ. Při sklopení se dostanu na 170cm od břitu lžíce, to na vlečku stačí.
Je tam ještě pár nedodělků, ale musel jsem to otestovat než bude zima :) .

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“