Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Čelní nakladače

#886 Nový příspěvek od red.bill »

To asi jo, pokud ti jen ušel a potřebuješ ho nafouknout. Změř tlakoměrem jaký tlak udělá výložník když ho přizvedneš. Podle toho ti ho někde v hydraulice nafouknou, pokud nebude vyhovovat tak ho odpustí/přifouknou. Pokud ho nemáš vůbec a chceš ho přidat, je to trochu složitější. Potřebuješ určit velikost akumulátoru ale to se nechá cca obšlehnout podle konkurence.

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Čelní nakladače

#887 Nový příspěvek od vholicky »

Já jsem právě koupil starší čelák. Akumulátor tam je,ale asi bude ušlý,protože výložník vůbec nepéruje. Tak si myslím že bude prázdný a právě nevím na kolik natlakovat.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Čelní nakladače

#888 Nový příspěvek od red.bill »

Odšroubuj akumulátor, místo něj připoj tlakoměr, přizvedni výložník a odečti tlak. Zbytek ti už poradí v hydraulice. Jak jsem psal, pokud to nebude vyhovovat tak ti tlak upravý. Klidně bych ho nechal nejdřív "otestovat" jestli není v háji membrána.

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Čelní nakladače

#889 Nový příspěvek od vholicky »

Děkuji za radu. 8)

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čelní nakladače

#890 Nový příspěvek od Baartheez »

Ahoj, mam celni nakladac na 7245 Quick x36 nosnost 1600kg. Resim sirku a vahu lzice. Mam vyhlidlou klapacku o sirce 180cm a vaze 380kg, ale vubec nemam predstavu jak se to bude chovat a co si s tim muzu dovolit. Prosim podelte se o nejake zkusenosti. Jsem si vedom ze zetor neni traktorbagr. Diky za kazdou informaci
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#891 Nový příspěvek od jojo7011 »

Mam Humpolecku varechu 185cm siroku s hladkym britom. Na stitku pise vahu 207kg. Objem neviem, odhadom cca. 0,3 m3 mozno viac. Myslim, ze je tak akurat na 7245.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Čelní nakladače

#892 Nový příspěvek od pavolmakys »

Baarteez - co stoji taka lyzica? Mam 160 klapacku a rozmyslam ze ju predam. Dakujem za info.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Čelní nakladače

#893 Nový příspěvek od pavolmakys »

Vholicky - ja som akumulator dorabal a myslim ze to je velmi uzitocna vec. Robil som to ako sa tu pisalo, napojil tlakomer a zdvihol cca strednu vahu toho co bezne dviham, v mojom pripade jeden balik sena. Vyslo mi, nepamatam presne ale nejakych 40-50 bar, maximum je 160 tak som to dal nafukat kvoli razom na cca 70 bar. Skusenost je taka ze prazdny nakladac moc neperuje, mimimalne, z jednym balikom viac ale pri dvoch balikoch je to ako autobus, pekne to plava. Neviem tiez ako sa to voli, ja som si to takto nastavil. Razy od jam su ale aj pri prazdnom nakladaci o odst utlmene, s nabratou vahou sa tu uz iba zlepsuje.
Velkost som odkukal, dal som tusim 1l., vacsinou boli 2 x 0,5l. Samozrejme cim vasci tym lepsie s ohladom na tlmenie.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
Baartheez
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 12, 2007 4:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čelní nakladače

#894 Nový příspěvek od Baartheez »

pavolmakys píše: pát úno 26, 2021 12:25 pm Baarteez - co stoji taka lyzica? Mam 160 klapacku a rozmyslam ze ju predam. Dakujem za info.
Porizoval jsem ji za 50 tis s dph.
Meli tam jeste jednu ze slabsiho materialu za 40tis s dph, ale ta vazila jen 220kg, mela slabsi pisty a celkove to byla takova hrachovina.
***Dodìlej to nebo tì to dodìlá***

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Čelní nakladače

#895 Nový příspěvek od red.bill »

Ten akumulátor má tlumit hlavně při přejezdech s prázdným výložníkem... nepředpokládá se, že budeš jezdit s matrošem v lopatě x km...

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#896 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ako pise red.bill. Cesta traktorom s vyloznikom a zapnutym amortizatorom je komfortna. Ked mam iba samotny vyloznik tak je trohu vidno ze peruje, ale ked mam aj varechu tak uz je zretelne vidno ako peruje. Aj pri praci s lahsimi bremenami cca. do 500kg ho mam zapnuty. Ked idem zdvihat tahsie veci tak ho vypinam, aby som nepretlacil membranu v akumulatore. Alebo, ked potrebujem s niecim presne manipulovat. Akrat budem musiet prerobit zapojenie, kedze zdacsa ze Psoni ho zle zapojili a peruje mi aj varecha, nielen vyloznik.

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Čelní nakladače

#897 Nový příspěvek od vholicky »

Kamarádi tak jsem po připojení manometru na prázdný výložník naměřil 35bar. Ovšem se vyskytl problém. Nemůžu najít nikoho kdo to plní. Aspoň tady na jindřichohradecku.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladače

#898 Nový příspěvek od jurex »

Kluci jak je to s vozením nákladu v čeláku na delší trasu? Myslím např. nějaké nářadí v lopatě nebo plná lopata metrových kusů dřeva na vzdálenost třeba 1km z lesa za barákem

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#899 Nový příspěvek od jojo7011 »

Predna naprava z toho bude priam nadsena.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Čelní nakladače

#900 Nový příspěvek od jhamos »

No já třeba,když jedu do lesa co mam několik km,tak lopatu normálně hodím na vlek,je to podle mě zbytečné huntování nápravy a je to záležitost pár sekund.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“