Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#856 Nový příspěvek od jojo7011 »

to pavolmakys: Ten nedokonale opajcovany system od Stolla na klin a paku je totalne na p...u
Aj keby si vyloznik pripajal na dialnici sa to o nic nezlepsi, pretoze tie kliny niesu zabezpecne proti samovolnemu pretacaniu sa. Ak mas odvahu, tak prid, sice velmi nerad, ale predvediem ti to. Budes mat z toho traumu po zbytok zivota.

tomcello
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 21, 2021 12:55 pm
Bydliště: Štramberk

Re: Čelní nakladače

#857 Nový příspěvek od tomcello »

Otik13 píše: ned led 24, 2021 10:50 amIT2600 je na 800kg a ta IT2600 Plus je na 1300 aspoň mi tvrdili, ale koukal jsem na stránky výrobce https://intertech-agro.pl/product/it-2600-plus/ a tam maj 800kg :-/ chce si to zkusit zavolat na Agripol, ale i tak si myslím že to je na 5748 ideál ta tur 5 je už na tvůj traktor velkej stejně jako IT1300, jakou tam máš nápravu ještě manžetovku?
Asi jo. https://i.postimg.cc/155P1RS3/IMG-20210120-102657-1.jpg
Toho Tura 5 asi z výběru fakt vynechám. Je to tak, že se poštěstilo drapnout nějakou menší dotaci na shrnovač a čelák a mám dilema, na čem z toho pošetřit. Celé se to musí vlézt do nějakých 160 000 bez daně, takže buď pořídím IT 2600 plus s tlumičem a lopatou zbyde mi 55 000 na shrnovač IT ZKT 350, o kterém jsem na fóru četl nepříliš dobrou zkušenost, nebo si na shrnování pořídím údajně cosi lepšího poláka Pomarol Z 540 za 85 000 a zbyde mi tak na tur 3, zato s širším příslušenstvím a úkolem pro tchána, aby mi posvařoval podvázání až dozadu...

tomcello
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 21, 2021 12:55 pm
Bydliště: Štramberk

Re: Čelní nakladače

#858 Nový příspěvek od tomcello »

Mimochodem, dá se s lopatou bez drapáku slušně nakládat hnůj (z hnojiště na vlečku)?

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#859 Nový příspěvek od mazhor »

Jestli myslis Tur 3 od Olimetu, co nabizi malfarm, tak do nej bych teda nesel. Vypada jak samo-domo. Mozna je funkcni, ale co se tyce remeslnyho spracovani, je z tech polaku asi nejhorsi.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Čelní nakladače

#860 Nový příspěvek od pavolmakys »

JOJO: skusenost mam, menil som kamaratovi spojku tak musel ist nakladac dole a spatne nahadzovanie nebolo nic strasne. Ako som pisal,ma ten isty ako ty. Netvrdim vsak ze byt sa to nedalo lepsie, mozno som mal stastie na dobre podmienky.
Svoj co mam na capy zhadzujem priemerne asi 10x za sezonu, takze mam postup uz celkom vychytany.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#861 Nový příspěvek od jojo7011 »

Cap je istota. Tiez priemerne 10x zhadzujem vyloznik dole, lebo sa mi s nim zle manevruje ked kosim a zadalsie setrim si prednu napravu a aj gumy. Aj zadne taniere ( zavazia ) davam dole.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Čelní nakladače

#862 Nový příspěvek od zdeník »

mazhor: Myslíš tím spracováním něco konkrétního? Sváry, čepy, pouzdra, vůle... a ten wol met je na tom o dost líp? Ten už nemám možnost skouknout nikde.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#863 Nový příspěvek od jojo7011 »

Wol-met je na tom rovnako. Je to to najlacnejsie z Polska.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#864 Nový příspěvek od mazhor »

Ano, myslim tim svary, vedeni hadic a celkovy spracovani.
Wolmet je koncepcne stejny jako Olimet. Spracovanim je na tom urcite lepe, hlavne vyloznik. Ma ale jiny nedostatky:
1) Nema prepakovani na konci vylozniku. Tzn. mensi rozsah naklapeni a vyklapeni naradi
2) Levnejsi verze maji jen jednocinne hlavni pistnice
3) Podvazani jen na trubku pod kabinou a sloupky drzici vyloznik rozhodne nejsou predimenzovane ( Olimet to stejny)
4)Nema technicke osvedceni!!!

Pomerem vykon/cena neni Wolmet spatnej. Pro nenarocneho uzivatele myslim ze v pohode. Samozrejme jsou lepsi a drazsi nakladace. Je na kazdym, co je ochoten investovat. S tripakovym rozvadecem se dal sehnat za 30 000 bez dph. S joystickem a dvojcinejma hlavnima pistnicema za 38. http://www.agroseznam.cz/cz/agrobazar/d ... 2956-.html

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#865 Nový příspěvek od Bellian »

Také přidám svoji trošku do mlýna 8) .
Kdo sleduje moje témata, tak ví, že občas píšu delší příspěvky, uvidíme jak dopadne tento :D .

Tak jako většinu z vás i nás postihnul brouk v lesích. Náš boj začal na podzim 2018. Postavily jsme se tomu čelem a vše poctivě nákládaly rukama.
7211 a 5t vlečka dělala co mohla, ale už jsem věděl, že budu muset začit generálkoval 7t.

Obrázek

Na jaře 2019 šla do rovozu, opět nakládání rukama.
Obrázek

Louka se plnila dřevem a nám bylo jasné, že toto už bez lepší techniky nedokážeme přežít ve zdraví.
Obrázek

Už jsem sledoval inzerci pro koupi traktoru s předkem a čelního nakladače. No po více jak půl roku sledování jsme zjistili, že trerfit dobrý traktor v ČR a za slušný peníz je velice málo pravděpodobné. Začali jsme shánět nějakého dovozce, ale nic se nedařilo. V té době jsme chodily do lesa ať bylo -10 nebo +30°C. V léťe jsem do lesa vyjížděl ve 4 ráno abych tam na 5 hod byl jak se rozední a makal dokud nepraží slunce, ale domů jsem jezdil stejně až k večeru. Lidé na nakládku už bylo těžké sehnat na každou sobotu a ve dvou to naložit nejde.

S otcem jsem se rozhodli, že koupíme čelní nakladač na 7211 od intertechu. Zajeli jsme tam a prohlíželi nějakou 800 tušim. Samozřejmě že nám ji prodá, ale rovnou nám řekl, že ty nakladače bez traktoru s předkem je docela trápení. Tak jsme se ho zeptali zda neprodává i traktory, na dvoře mu něco stálo. Nebudu popisovat výběr koupi traktoru, ale dopadlo to tak, že jsme vzali 7245 PLUS ( s reverzem) a nakladač 1600 s vidlema a drapákem.

To že chcem IT jsme věděli, hlavně z důvodů provedení podvázání, že to mají o něco níže a je krásný přístup k motoru, poté že převařují hrdlo na nádrži a berou ostrý tlak rovnou od čerpadla. Ostatní věci nám přišli oproti konkurenci stejné. Jestli nakladač unese o 100Kg více nebo dosáhne o 10cm dále pro nás nebylo rozhodující. Další věc byl přístup, velice ochotný, nechal nás traktor i s nakladač projet sami, anoi nechtěl občanku nic, skoro jsme se divily. Mohli jsme si promluvit s technikama co na traktoře dělali. A s cenou byl taky ochotný posunout, nemluvě o prodeji komplet závaží na zadek za 3000tis. Oproti Blansku kde jsme taky byli, tak tam byl pán skoro arogantní, a celkově nepříjemný.

Nyní používáme nakladač cca 1,5 roku. Neměli jsme s ním žádný problém, vše funguje, vytahal jsem a naložil stovky kubíků, vše sám nebo s otcem, ale s minimální námahou. Ze začátku jsem byl z částky kterou jsme do toho daly celkem špatný, ale dnes nelituji ani koruny.

Kulatinu nakládám sám, špalky se musí rovnat:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Na podzím jsem koupil od známého lopatu šířku 2100mm. Moc s ní ještě zkušenosti nemám. Není to od intertechu. Tady hodně záleží na zkušenostech s lopatou, dá se s tím pěkně dělat, ale někdy mám obě ruce levé :smich: .

Ještě dodám, že po vlastních zkušenostech hodně pomůže zátěž v ramenách. V kolech je skoro zbytečná. Nebudu lhát, traktor dostal zabrat, ze začátku hlavně špatným odhadem, hodně krát jsme nakládal a zadek traktoru byl nadlehčený. Nápravy sice lituji, ale beru to tak, že ušetřím záda lidí.

Kombinace lopaty a bedny se závažím je skvělá, traktor se chová úplně jinak, hned jak naberete lopatu tak to poznáte, ani jsem neměl zaplý předek.
Ale to už je o vlastnostech traktoru a né nakladače.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Co dodat, nakladači nemám co vytknout a hodnotím ho na výbornou. Podotýkám, že mám zkušenost jen s humpoleckým nakladačem a tímto. Z těchto dvou jedině intertech u humpoleckého nalívání nafty peklo a jen vyčisti sklinku, vyžaduje obratnost. Tady jsem kuchal servo čerpadlo a nic mě nepřekáželo. I starter a filtr pŕevodového oleje jsem vyměnil.
Jo a odpínání nakladače, pokud jsem ho oddělal na betonu, tak nasazení je na 5 min. Jednou jsem ho oddělal na trávě, ta namokla a nakladč se propadl, pak to byla práce na 30 min a 5 chlapů k tomu :cert: . Ale to není chyba nakladače. Popravdě jsem ho oddělal tak 10x, jinak jezdím s ním, protože ho zkrátka potřebuji všude, kde jsme s traktorem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



PS: Papíry techničáky a zapsání nakladače v traktoru samozřejmě nebyl problém a vše sedí jak má. Jo a taky nám 45% nakladače zaplatily dotace :rohy: :rohy: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#866 Nový příspěvek od Bellian »

Citron píše: úte led 26, 2021 9:43 pm K tomu nakladači, i kdyby měl nosnost 1300 kg, tak uř1 to nemá šanci zvednout, jak na traktor tak i na hydrauliku by to bylo moc,..
Jen doplním mám IT 1600 a 7245 a zvednu na vydlích 4 pražče za sebou, jeden váží 330Kg. Čelák to dá i čerpadlo na volnoběh. Ta délka vidlí dělá hodně, zda zvedáte na špičkách nebo u adaptéru.

O tom co si prožívá nápráva s pouštět do debaty nechci. Já jen to, že traktor UŘ1 i čelák to dá.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Čelní nakladače

#867 Nový příspěvek od Jozka »

Intertech je na uř1 jak dělaný. Podvázaní dobře udělané a dostaneš se všude. Měl jsem ho a po zkušennostech jsem si jej dal i na Majora 80 a to je hrůza. Problém dostat se i k měrce oleje. A nejhorší je, že konzole podvázání jsou užší než výložník. Zapojování probíhá tak, že musím výložník stáhnout kurtnou a pak zapojit. Prodejce se k tomu nezná. Slibuje nápravu a nic.
Už bych tento nakladač na Majora nedal...

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#868 Nový příspěvek od Bellian »

Ještě doplním zkušenost s přidržovacím palcem. Funguje dobře, ale není všemocný, základ je kladu vzít na prostředku v těžišti, když jste moc mimo, tak ten palec to neudrží a jen se to vyvaluje. Loni jsem ho použival hodně a teď na podzim jsem ho na čelák ani nedal, popravdě jsem si na něj nevzpomněl, takźe mi nijak nechybí. Místo něj bych raděj investoval do kratších, ale širších vidlí. Ty originál na palety jsou dlouhé, jednak motání v lese je peklo, nemluvě, když máte za sebo navíják a 7t vlek (prázdný).
Palec se mi nejlépe osvědčil,při nakládání vlečky, že jsem si vidle naklonil a palcem pomalinku pouštěl kladu na vlek.

Jo a nakládání slabých klacků, různě dlouhých, ůzných průměrů a nezarovnaných, je prakticky nemožné ve větším počtu. Na to rovnou zapomeňte. Pěkně po jednou vybírat ;-) .

Jo a o tom, že je potřeba joystick, ani nemluvím, bez néj to naklád přes páčky je mnohem časově náročnější. A pokud plánujete ćasto odpřihat nakladač, ak investujte i do multilock, nebo jak se tomu říká. Ono v zimě ty rychlospojky zapojovat, když je to obalené ledem, je taky docela zážitek.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Čelní nakladače

#869 Nový příspěvek od honzauta »

Já bych doporučil do výběru i polský Hydrometal. Mám ho již 3 rok, kupovaný i montovaný v Polsku, s ničím jsem dosud neměl problém.
Zde jsou jednotlivé modely pro různé typy Zetorů
http://www.hydrometal.pl/en/product/zetor-2/
Potom je třeba kliknout na installation examples

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#870 Nový příspěvek od mazhor »

Jozko, jaky typ Intertechu na Majorovi mas?
Jak uz jsem psal v predchozich prispevcich, my mame na majoru Traclift TL140. Nakladac sam o sobe vybornej, na majora se podle me ale nehodi, je moc velkej. Je ale pekne vymyslenej, pristup ke vsemu v pohode.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“