Domácí minibagr

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Tatazdediny
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 11, 2023 10:40 pm
Bydliště: Moravský Beroun

Domácí minibagr

#1 Nový příspěvek od Tatazdediny »

Zdravím všechny ..přicházím s dotazem ,protože vím že je Váš tady spousta odborníků .
Přes zimu jsem si postavil takové hrabatko ,vypadalo to že to bude dokonce i fungovat ale po pár minutách vidím že to není ono ..motor Čína 17 HP,čerpadlo spojené s motorem 30 l za litrů za minutu při 1500 otáčkách,pístnice a rameno čelní nakladač ,kopu skoro na plný plyn ,na prázdno to lítá jako čert ,i do země v pohodě ,ale ..jakmile zahrabnu tak musím pomalinku na paky rozvaděče,jinak to zadusim ,otoč a lopata v pohodě ,rameno a výložník jakoby neměly sílu ,pístnice pretesnene a naprosto už nevím co stim ..tlak na rozvaděči 18mpa ..obsah oleje 70 litrů a přesto je po pár minutách horký ....může mi někdo poradit na co se zaměřit ,je to moje první stavba ,většinou jsem čerpal info na netu a YouTube ...silnější motor ,větší čerpadlo ,větší pístnice ,větší rozvaděč ,zvýšit tlak ,snížit průtok ???? Děkuji za reakce 🤗

Obrázek

Obrázek

jean
Příspěvky: 3073
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Domácí minibagr

#2 Nový příspěvek od jean »

Čerpadlo by si mal dať na ten motor s prevodom do pomala, kľudne 1:2. Takto nie je šťastný motor a ani to čerpadlo. Bežné čerpadlo neznesie radiálne zaťaženie, tak remenica na vlastné domce.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Domácí minibagr

#3 Nový příspěvek od amatér »

Slabý motor.
Pokud čerpadlo dává 30l/min při 1500 ot, tak má obsah 20 ccm. Benzínový motor potřebuje točit 3000 ot/min, to odpovídá 60 l/min, což při tlaku 18 Mpa je min. 25 HP.
Takže buďto dvojnásobný motor, nebo poloviční čerpadlo a s tím související poloviční rychlost pohybu, nebo stávající čerpadlo zpomalit již zmíněným převodem na polovinu.

Tatazdediny
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 11, 2023 10:40 pm
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Domácí minibagr

#4 Nový příspěvek od Tatazdediny »

amatér píše: úte dub 11, 2023 11:41 pm Slabý motor.
Pokud čerpadlo dává 30l/min při 1500 ot, tak má obsah 20 ccm. Benzínový motor potřebuje točit 3000 ot/min, to odpovídá 60 l/min, což při tlaku 18 Mpa je min. 25 HP.
Takže buďto dvojnásobný motor, nebo poloviční čerpadlo a s tím související poloviční rychlost pohybu, nebo stávající čerpadlo zpomalit již zmíněným převodem na polovinu.
A nebylo by řešení nějakým ventilem omezit průtok ??

Fizz
Příspěvky: 7988
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Domácí minibagr

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Redukuj převod k čerpadlu jak ti píšou kluci.

Případně to můžeš zkusit elektricky (elektronotorem) až budeš vědět výkon sestavy prezbrojis zpět na spalovak o správném vykonu.

Ja bych zredukoval náhon čerpadla jako první pokus
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2716
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Domácí minibagr

#6 Nový příspěvek od zde »

Veľké čerpadlo ,stačí tam okolo 9l ,mal som 15l a bolo to moc rýchle -tak som kopal cez hydraulicku jednotku čo mám na štiepačku

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Domácí minibagr

#7 Nový příspěvek od ITS »

Také se připojím.
60 l průtok je na takový stroj šíleně veliký.
Jediná správná cesta je menší čerpadlo. Jen ne odhadem, ale promyslet požadovanou rychlost pohybu ramene a přes litry do pístů dopočítat velikost čerpadla na běžné otáčky motoru.

Fizz
Příspěvky: 7988
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Domácí minibagr

#8 Nový příspěvek od Fizz »

Točit takový otáčky je nesmysl, chce to setrvak, točit 1500. Čerpadlo 12-15l pri 1500.

Sedět na vytočeným benzínovým motoru snad nechce nikdo. Kravál a zbytečná spotřeba.

Jestki něco na bagru není třeba tak super rychlost, spíš citlivost a "klidná" síla....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Domácí minibagr

#9 Nový příspěvek od Navarson »

Jo, docela pěkný kopátko. Odhaduju podle obrázku, že pístnice mají 50mm píst, kdyby měly 400mm zdvih, potřeboval bys na 2 vteřinový cyklus čerpadlo cca 20l/min. V katalogu se nejčastěji udává průtok čerpadla při 1500rpm. Motor asi bude nějaký ze zahradního traktůrku, tuty motory aby dosáhly deklarovaného výkonu, musí běžet v otáčkách kolem maximálního krouťáku, což bývá kolem 2800rpm. 1500rpm jsou pro takový motor jen trochu zvýšený volnoběh, ale malý výkon. Na tvoje čerpadlo pro dosažení tlaku 180bar bys teoreticky potřeboval motor, který dá v optimálních otáčkách 9kW t.j 12HP, se započtením nějaké účinosti cca15HP, takže tvůj motor vyhoví za předpokladu, že čerpadlo poběží 1500rpm. První co bych udělal, tak změnil převodový poměr motor : čerpadlo na cca 1,8:1 a asi by to mělo stačit. Předpokládám, že rozvaděč má v neutrálním stavu průtok více než těch 30l/min.
Zvýšením otáček motoru, jak to děláš teď, dosáhneš jen zvýšení průtoku a pokud máš rozvaděč s průtokem 40l/min, tak veškerý objem nad tento limit se cedí zkrz pojišťovací ventil, a motor spotřebovává výkon na jeho přetlačení. Tato energie se zbytečně ukládá v podobě tepla do oleje. Navíc, jak už psali kluci, při 3000rpm čerpadla, bude průtok už nějakých 60l/min, a na to abys dosáhnul nějakýho upotřebytelnýho tlaku, bys potřeboval motor alespoň těch 25HP, za předpokladu, že bys použil rozvaděč s průtokem 60l/min.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Tatazdediny
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 11, 2023 10:40 pm
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Domácí minibagr

#10 Nový příspěvek od Tatazdediny »

Děkuji vám za vaše odpovědi,dnes nebo zítra mi doveze známy čerpadlo s menší litráži tak to přehodim

Tatazdediny
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 11, 2023 10:40 pm
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Domácí minibagr

#11 Nový příspěvek od Tatazdediny »

Tak vše funguje jak má ,ještě jednou díky .👍.a jestli můžu mít ještě jeden dotaz ...hledal jsem křížovou páku na spojení dvou funkci na rozvaděči v jednu ale bohužel se mi nepodařilo najít ...nemá někdo nějaký odkaz ,popřípadě třeba i nějaký nákres podle kterého by se to dalo vyrobit ??? Čtyři páčky jsou na mě moc a pletou sei ruce 🙈🙈..budu rád za každé info

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Domácí minibagr

#12 Nový příspěvek od Navarson »

Asi bys potřeboval něco jako je tuto.
Mám na hrabátku 7 sekční, levý kříž otoč a výložník, pravý kříž násada a lopata, mezi tím po sekci na levou a pravou patku a uprostřed pomocný okruh.
Obrázek
Takhle to vypadá pod gumovou chráničkou dvou sekcí kříže (ty první dvě sekce zprava, třetí jsem byl jen zvědavý, jak je připojeno ovládání jednosekčního)
Obrázek
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Tatazdediny
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 11, 2023 10:40 pm
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Domácí minibagr

#13 Nový příspěvek od Tatazdediny »

Jj to jsem myslel ,a hledal jsem jestli se ty křížové klouby nedají někde sehnat ,ale nenašel jsem nikde ,asi by se to dalo i vyrobit jen nemám žádné rozměry ,nedalo by se to nějak poměřit ??

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Domácí minibagr

#14 Nový příspěvek od Navarson »

Tak asi každý výrobce bude mít nějaký svůj forichtung a obávám se, že ani rozměrově ty desky nebudou stejné na všechny rozvaděče. Na domáckou výrobu tedy nevím, připadá mi ten mechanismus výrobně dost sofistikovaný, aby se dal spáchat doma na koleně. Pokusil bych se kontaktovat dle výrobního štítku výrobce nebo obchodního zastupitele tvého rozvaděče, a pokud daný typ dodávají s joystikem, tak by ten jostik měl být běžný náhradní díl.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15818
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Domácí minibagr

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Tie štandartné na Badenost má aj Hydrolíder.cz

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“