Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#16 Nový příspěvek od Fizz »

Třeba já, s boschkou jsem mel problémy.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#17 Nový příspěvek od bourač »

Tak jak? Už chytla? :-/ ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#18 Nový příspěvek od Jindra »

na čerpadle je napouštěcí, kontrolní a vypouštěcí šroub,
mělo by to být cca takto, on ta pumpička kryje ten vypouštěcí šroub a teď si nejsem jistý z které strany na čerpadle je, jestli před pumpčkou / pod tím kontrolním, nebo za pumpičkou
[url=https://postimg.cc/SJMZWnMp][img]https://i.postimg.cc/SJMZWnMp/erpadlo.jpg[/img][/url]
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#19 Nový příspěvek od Jindra »

jestli předtím ,, normálně" jela šel bych jestli pumpuje, jestli jde nafta do čerpadla a pak z čerpadla, že by zničeho nic zatuhlo čerpadlo když to třeba před měsícem jelo je divné, jestli tam není někde voda která zamrzla a nepustí naftu, i když teď je dost nad 0 tak už by to snad mělo povolit
kdo si hraje nezlobí

Stará Desta
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 25, 2022 8:08 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#20 Nový příspěvek od Stará Desta »

Jindra píše: úte pro 27, 2022 6:23 am na čerpadle je napouštěcí, kontrolní a vypouštěcí šroub,
mělo by to být cca takto, on ta pumpička kryje ten vypouštěcí šroub a teď si nejsem jistý z které strany na čerpadle je, jestli před pumpčkou / pod tím kontrolním, nebo za pumpičkou
Obrázek
Díky, mrknu na to.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#21 Nový příspěvek od red.bill »

To není nic nemožnýho, zalepený elementy klidně můžou být... Letos na jaře se mi to stalo 2x, nejdřív se muselo dýl startovat, si říkám, že přepady od vstřiků a padá nafta, až bude čas tak na to mrknu(to dělalo asi týden max. 2). Pak jsem traktor doma odstavil a po třech 3 už jsem ho nenastartoval, respektive nastartoval jen na 2válce. Takže čerpadlo ven, hodit ho k čerpadlářoj. Když jsem ho přivez nebyl čas se v tom nějak vác šťourat, hodil jsem ho tam a objezdil co potřeboval(najel jsem cca 25km). Za 4 dny čerpadlo znova zalepený ale teď už všechny 4 elementy. Čerpadlo znovu ven, elementy "chycený" na tý straně co je maže olej. Nakonec jsem vylil naftu z nádrže, měnil filtr, olej v motoru(ten měním pravidelně každý rok a beru stále stejný) a od tý doby dobrý... Co spolu reagovalo nevím, na tu samou naftu auta i bagr chodily bez problémů, jen traktoru to nechutnalo.

Ale taky klidně mohla jen spadnout nafta, některý čerpadla když se zavzdušní se musí pořádně odvzdušnit, některý to vezmou líp, nebo se něco přicpalo, problémovej je ten první průtokáč na skleničce. nebo ucpaný trubky v nádrži atd...

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#22 Nový příspěvek od Fizz »

Jó, to je pravda kolikrát se mi ucpalo sání z nádrže, natáhlo to nějaký bordel a v ohybu se to sprajclo, nakonec má desta místo trubky na dno hadičku a na konci sítko podobné jak ve skleničce. Ta nádrž je rozumně nevycistitelna.

Dalo mi to dost práce zjistit co se stalo. Ona stála nechtěla nastartovat horkotezko to dala a treba za chvíli zdecha a hotovo. Pak zas chytla na drc, pak zas nic. Co ksem z toho tahal vypadalo jak sulcový stébla, takový polotuhý chrchly s hrudkama,
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#23 Nový příspěvek od red.bill »

Tak jestli tam je místo trubek hadička, může byt rozleptaná(ucpává se) nebo popraskaná(táhne vzduch). Může být někde dole a když se vyjede nafta pod tu úroveň začne to zlobit. Nebo chuťovka, někdo hadičku zkrátí ať nesaje bordel ze dna. Ty si myslíš, že tam nafta je a ve skutečnosti už ti došla... Začni u nádrže a postupuj dál dokud nedostaneš naftu až do čerpadla, nebo obráceně od čerpadla k nádrži to už je na tobě...

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#24 Nový příspěvek od Pavel »

tak zkus to napojit jen z kanystru co to bude delat

Stará Desta
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 25, 2022 8:08 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#25 Nový příspěvek od Stará Desta »

Prozatím probíhá revize a očista palivového systemu. Chtěl jsem zítra startovat, bohužel mi chybí nějaké těsnění, takže až příští rok.
Obrázek
Obrázek

Stará Desta
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 25, 2022 8:08 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Stará Desta 2022 - chci ji o pár let prodloužit život

#26 Nový příspěvek od Stará Desta »

Zapomněl jsem se pro samou radost pochlubit, že se mi Destu podařilo nastartovat. Asi tam skutečně nešla nafta, po vyčištění palivové cesty a nových filtrech chytla na druhý pokus. Byl to můj první naftový motor ve kterém jsem se hrabal, dosud jsem měl tu čest jen u benzínových motorů u veteránů. V mezičase jsem vyrobil nový filtr odvětrání hydrauliky, na kterou se momentálně zaměřím, bo někde teče olej a to v množství větším než malém. Díky za rady ale brzy budu potřebovat další ohledně hydrauliky :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“