Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#106 Nový příspěvek od Fizz »

U těch jeřábových ranen bývá kámen urazu délka podvěsu. Břemeno+uvazek+háček. U desty co maz zdvih kolem 3m to bývá na knop.

Převážení na háčku taky není,rekl bych, po začátečníka když břemeno udělá blbý pohyb a potká se s bobou reakcí obsluhy je to hned na boku i s ještěrem obzvláště na měkkým. Něco jsem se s tím nadělal a horkých chvilek bývá dost. Obzvláště když, to prece musí zvednout, neboj to pujde, tadyhle je to v pohode atd. A pak dávají vsichni ruce pryč. Prostě hlavně v klidu a opatrně pojíždění se zavěšeným břemenem není prdel, zvlášť pokud se bavime v tunách.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

JosefD
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 14, 2016 5:11 pm
Bydliště: Dobříš

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#107 Nový příspěvek od JosefD »

Já bych s tím ani nejezdil. Spíš by mi to ulehčilo přizvedávání těžkých, pár metrákových dílů při montáži. Dílenský jeřáb potřebuje hodně prostoru a portál nemám. Taky přizvednout mašinu, abych pod ní mohl strčit paletu by byla fantazie. Je mi jasný, že už půl tuna zhoupnutá do strany by byl průser.

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#108 Nový příspěvek od dvk »

Mám BVH1622, s motorem 1203, tady z fóra. Je to perfektní stroj, už si život bez desty nějak nemůžu představit. :D Deska je předělaná ze starého způsobu uchycení na nový, jsou na tom přišroubované takové masivní plocháče s vyfrézovanou šikminou a drážkama pro zajištění vidlí. Mám k ní prodloužené vidle, to je fajn pomocník, ale jeřábové rameno mi chybí. Občas stačí jen si to zvednout, hodit pod to paletu, a pak už je to tvoje. Nějak si vždycky pomůžu, zavážu kurtny kolem vidlí nebo tak, ale je to těžká nouzovka, nedělám to rád, člověk aby pak věží sundal pod stodolou krov a kurtny sotva dopnuté.

Zahrabal jsem se s ní hned asi druhý den, co jsem jí měl. :smich: Pak leta nic, dával jsem si pozor. Pak až relativně neávno na štěrku. Vjezd pod stodolou, suchý užabovaný 16-32, naoko pevný. Všecko šlo perfektně, piánko jsem jezdil sem tam, ale jen do prvního prohrábnutí - na tři otočky kola si desta sedla na břucho a šlo se pro UAZ. :smich:

Perfektní věc na BVH byla ten ochranný rám nad kabinou. Když jsem dělal spojku, pověsil jsem si na to kočku a celý agregát vyndal. (2x) :smich: 8)

Obrázek

honzauta
Příspěvky: 1251
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#109 Nový příspěvek od honzauta »

Udělej si tohle https://vtools.cz/doplnky-k-vozikum-a-v ... 58885.html hodně to usnadní život, Já jsem si k tomu ještě udělal kouli na tažení přívěsu, ve spodu mám klasický hák. Stačí dva jakly, silnější plocháč. Chvilka sváření a vrtání....

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#110 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

JosefD
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 14, 2016 5:11 pm
Bydliště: Dobříš

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#111 Nový příspěvek od JosefD »

To je děsná potvora ten Manitou. Sice má jenom 2,5t na vidle, ale zase se tím dá vyvezt rodinka na výlet. :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#112 Nový příspěvek od ota »

Rameno jsem si svařil sám. Ta pasovina je 300 mm široká asi 800 mm vysoká a 20 mm silná. Je to odřezek co jsem doma našel. Zazadu jsem navařil kus pasoviny a na to s přesahem další. To dělá zámky. Na kraje tedy dva zámky nahoře a dva dole. Trubka je navařená navrchu pasoviny. Abych se dostal co nejvíc nahoru. Od spoda pasoviny jdou dva výztužné jekly a podpírají trubku asi 900 mm od konce. Aby tam byl trochu prostor lro břemeno. Neni to problém si takovej forychtuňk slíchnout doma. Je to hodně dobrá vychytávla. Jednou jsem měl bobky a to když jsem vyndaval z kontejneru drapák na hona. Dovezli jsme hromadu věcí v kontejneru a já dal rameno a že to vyložíme. Vyjel jsem věží ramenem až na doraz a bylo to málo, nešlo břemeno přez sajtnu kontejneru. Maklopil jsem to uplně na sebe a tím získal ještě trochu vejšky. Couvnul jsem a břemeno se zhouplo ze sajtny. Slušně to kývlo. Mozná na třech. Ale ještěrka to ustála. No a pak se mi šprcla věž a nemohl jsem dolů. To rameno páčí desku a ty rolny co byly na pojezd se nechtěly točit. Musel jsem rameno opřít sousedovi do stodoly a spouštět postupně. Nakonec to sjelo dolů. Pak jsem ty rolny vyndal a jen jedna se točila. Jinak ostatní zarezlí a dvě měly vyšoupanou plošku, jak se dlouho netočily.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1306
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#113 Nový příspěvek od Hranostaj »

Ten manitou je ukrutnej dříč. Jezdil sem na pilu kde dva jezdily, myslím že jezdí furt. Navázali s nima na katr dostávalo to pepř 16 hodin denně, jezdily s tím všichni co tam dělaly.

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#114 Nový příspěvek od dvk »

Krásná mašina, tohle zahrabat už bude chtět kumšt. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#115 Nový příspěvek od oco13 »

Rusi mali rovnakú terenku a bola za desatinu ceny toho Manitua

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#116 Nový příspěvek od Fizz »

Tady máš cosi zajímavýho za pěkný kačky:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1602278 ... -h20-d.php
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

JosefD
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 14, 2016 5:11 pm
Bydliště: Dobříš

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#117 Nový příspěvek od JosefD »

Já mám teď zdravotní problémy, tak ten VZV moc neřeším, ale tady nevěřím, že je to mechanicky ok, když to zvenku vypadá jak vrak. Nulová údržba zvenku není moc dobrá vizitka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#118 Nový příspěvek od oco13 »

Fizz píše: úte pro 27, 2022 11:57 pm Tady máš cosi zajímavýho za pěkný kačky:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1602278 ... -h20-d.php
Hydrostatický prevod a jednoduchosť a spolahlivosť mi pre domace použitie nejako nejdú dokopy. :-/

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#119 Nový příspěvek od Fizz »

Máš?

Co má většina dest? Nakladacu atd? Ano je spolehlivý a takřka blbuvzdorny. Stačí tam mít olej. Pokud nekdo není schopen dodržet ani mazání žádná mašina mu pod ruky nepatří.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#120 Nový příspěvek od oco13 »

Píšem v kontexte opravitelnosti kutilom, na doma. :typek: Možno ty si dokážeš hydrostat opraviť doma sám, alebo máš niekoho v dosahu.
Veci ktorým nerozumiem a nedokážem ich opraviť sám tak jedine nové, pokial mi na to dočiahnu financie. Ale to píšem za seba , pretože ja som konzervatívny človek a neverím luďom ktorí mali daný výrobok predo mnou. Takže predpokladám, že všetko čo sa predáva ako použité je z nejakého dôvodu zlé. inak by to ten predo mnou predsa nepredal. Viem že je to blbá filozofia, ale ušetrí kopu sklamaní. :ano:
Ja som hladal 1622, RAK7, alebo jeden typ trojkoliek sa robil s mechanickou prevodovkou. Ale vzdal som to lebo nič z toho nie je do terenu a blata.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“