vysokozdvih do dílny

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: vysokozdvih do dílny

#61 Nový příspěvek od fikejz »

Jj, trakční to už je něco jinýho.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#62 Nový příspěvek od Fizz »

Hele mam elektro-mycí stroj, kartáč+vysavač, z nouze jsem lupl dvě autobaterky, a maká to iz dva roky, ale! dávám pozor abych je nevymlatil do dna, jakmile ucho zaznamená snížení otáček šup nabít, a dobrý už dva roky. Byly vyřazeny, ano jedna nedokázala natočit auto ani za tepla.

Ty máš výhodu nabíjení průběžného, takže pokud to nebudeš přebijet, a občas to bude mít i vybíjecí cyklus pojede to dlouho.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: vysokozdvih do dílny

#63 Nový příspěvek od Šéďa »

Trakční baterie jsou strašně drahý a navíc jemu by se neosvědčili, když je bude používat 3x za rok. Trakční baterie potřebuje nabít na 100% a vybít na 40% a takto pořád dokola. To je záruka její dlouhý životnosti.

solf
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 23, 2021 12:15 pm
Bydliště: Milevsko

Re: vysokozdvih do dílny

#64 Nový příspěvek od solf »

Ještě jsem jinde zachytil názor, že by se dal využít invertor. Mám doma Omicron Gama 166, parametry např. zde https://www.svarecky-elektrody.cz/omicr ... 3963#tb1=2 Co si o tom myslíte a jak bych to případně měl vyzkoušet?

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: vysokozdvih do dílny

#65 Nový příspěvek od krajan »

ma 80 v to by sa tomu motorceku moc nelubilo ..... Ale neaka zvaracka s 24 V to by slo .......
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

solf
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 23, 2021 12:15 pm
Bydliště: Milevsko

Re: vysokozdvih do dílny

#66 Nový příspěvek od solf »

Znovu se omlouvám za asi hloupé dootazy, ale např. v tomto dalším odkazu https://www.gamasvar.cz/4699-svarecky-m ... -gama-166/ se uvádí Zatěžovatel: Měřeno při 40°C
20% - 160A - 26,4V, 60% - 105A - 24,2V, 100% - 80A - 23,2V. Tak jsem si ( asi naivně ) říkal, že ty hodnoty jsou tak nějak podobné tomu, co potřebuji :shock:

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: vysokozdvih do dílny

#67 Nový příspěvek od fikejz »

Hledal jsem na půdě rozporku a při té příležitosti jsem vyfotil (jak jsem slíbil) čerpadlo s motorem:
Obrázek Obrázek Obrázek
Je k tomu i nádrž v níž to bylo zabudované - motor stál přírubou na deklu nádrže, ta nádrž je velká zhruba jako klasická přepravka na ovoce a zeleninu.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#68 Nový příspěvek od Fizz »

Jo, to půjde. Jen to bude pomalý.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#69 Nový příspěvek od Fizz »

Ted jsem nad tim dumal, ...
Prošel jsem cajky co tu mám, vysokozdvižné paletové vozíky mají o dost tužší konstrukci zakladnu i věž, asi proto že jsou dělané na rovnou podlahu a nemají příklon. Takže pokud konstruovat něco jako je požadavek v tomto tématu vychazel bych z toho.

Například:
https://dum.bazos.cz/inzerat/131168622/ ... -vozik.php

Navíc bych to asi ani nezabudovaval ale jen si udelal nějakou parkovací aretaci v pozici. A vozík pak lze využít i jinak nebo jinde.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: vysokozdvih do dílny

#70 Nový příspěvek od Ondras83 »

Něco podobného bych chtěl do budoucna jako výtah do sklepa, abych tam dal motorky další věci, co po schodech nikdo nikdy nikam nedostane, ten zdvih věže se bere od spodní hrany vidlí po horní doraz zase vidlí? Strop chci 2,5m, ale ve sklepě desku výtahu zapustit do podlahy, aby nebyla žádný přechod.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#71 Nový příspěvek od Fizz »

Zdvih je převýšení, tj o kolik se zvedne horní plocha vidlí.

I tak doporučuji rezervu jezdit na mechanický doraz není to pravé ořechové, těsnění hadice do vseho narves max tlak i když nic nezvedas. Zbytečně elektrokoncak to řeší elegantněji. :ano:

Uz jsem to nekomu psal, divej se spíše po vysokozdvižných paletových vozících, mají tužší věž i vidle nez "ještěrky", tam se počítá s regulací příklonem, a s pružením při přejezdech nerovností, to ty nechceš. Navíc snadněji uděláš plotnu na ten svařenec než na přenastavitelne vidle.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vysokozdvih do dílny

#72 Nový příspěvek od oco13 »

A pokial by neboli ručné paleťáky tak "veža za malotraktor" by bola skoro nerealna. Takto veselo zdvíham skoro váhu traktora. 8)

solf
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 23, 2021 12:15 pm
Bydliště: Milevsko

Re: vysokozdvih do dílny

#73 Nový příspěvek od solf »

Zdravím Ondras83, já mám věž z vozíku Jungheinrich EJC212, který se dělá s mnoha variantami vidlí, tzn. zdvihu. Já mám Duplex 410 ZT, zdvih 4100 mm. Pro představu, jaké jsou možnosti v rámci stavební výšky a zdvihu se podívejte sem: https://www.jungheinrich.cz/uploads/jh_ ... 12-220.pdf Podobný vozík v akci zde: https://www.youtube.com/watch?v=IjwmEsG ... eEquipment. Ohledně otázky, zda věž z VZV nebo elektrického paletového vozíku, tak jsem rád, že jsem koupil to, co mám. Ta věž je proti věžím z různých Dest mnohem lehčí, váží odhadem 400 kg, takže jí pár chlapů přenese ručně, zatímco ty věže z VZV snadno budou vážit i přes tunu. A i tak je ta moje dimenzovaná na 1200 kg a já budu zvedat i s obsluhou a plošinou max. 400 kg, takže půjde jen o to jí důkladně zakotvit do zdi. Podle mne byste potřeboval věž s konstrukční výškou nižší, než je výška sklepa, aby i v horní podlaze šlo vyrobit nějaký "vzduchotěsný" poklop, pokud bude věž ve sklepě spuštěná.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: vysokozdvih do dílny

#74 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ja jednu věž mám, původně z ní měl být hever na auta, ale pak se sehnal motex a věž zůstala ve stodole. Za těch 22let je zahrabaná železem, takže ji musím nějak vyndat a zjistit celkový stav a potom řešit dál.

Když by byla věž ve sklepě, nejspíš mám v plánu udělat rošt, který by se nějakým táhlem automaticky zavíral, aby mě tam nespadly děti.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#75 Nový příspěvek od Fizz »

Jako pivní vytah s odkláněcí lyzinou. Snadný.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“