Čelní nakladač Humpolec ND5-014

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#1 Nový příspěvek od Sally06 »

Zdravim sem tady nový. A jsem začátečník u traktorů, tak prosím neukamenovat, jak to bývá na jiných soc. sítích a fórech.
Pořídil jsem tenhle stařičký čelní nakladač jako hromádku šrotu, ale měl by být kompletní.
Chci se zeptat nemá ho někdo na traktoru namontovaný? Hodně by mi pomohly fotky, jak je přidělané podvázání, zapojení hydrauliky apod. věci. Jakékoli fotky prostě. vaše vylepšení na něm apod. Doufám, že se zde někdo najde. diky předem

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#2 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pokial sa nemylim, tak mal by mat hydraulicky paralelogram. Urcite by som ho prerobil na mechanicky. Nosnostou na UR1 staci, ale musis pocitat stym ze je to stara a hlavne tazka opacha. Tiez som sledoval, bazos a chcel som kupit nejaky uz moderny pouzivany nakladac. No ked som videl kolko roboty mal kamarat so starym ND5 a kolko ho tovsetko stalo, kym ho uviedol do prevadzkyschopneho stavu a este nema ani eurouchyt, tak som sa radsej rozhodol kupit novy. Sice Polsky, ale uvidim, ze co to vlastne bude, ked mi ho konecne dodaju.

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#3 Nový příspěvek od Sally06 »

Je to jen o tom kdo má jaké možnosti a kolik má kdo času a chuti. Já má, jak možnosti, tak čas experimentovat. Předělat na nějaké rychloupínáky to chci taky. Momentálně to potřebuji složit a sprovoznit, potom se bude robit dále.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#4 Nový příspěvek od jojo7011 »

To je sice pekne, ale netreba zabudat na rozpocet. Aby si v konecnom dosledku nezistil, ze do toho vrazis nezmyselne vela penazi.

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#5 Nový příspěvek od Sally06 »

To se stát nemůže. Přijde vám, že za kompletní nakladač s papírama je 22 tis. moc? Až budu v nějaké fázi dám fotky...

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#6 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tak prajem nervy zo zeleza, budes ich potrebovat. Uz sa tesim na nejake fotky ;-)

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#7 Nový příspěvek od red.bill »

Na co to předělávat na mechanickej? Pokud nejsi mamlas a nezvedáš/nespouštíš výložník když máš lopatu v krajních polohách abys to rval přes sekundární pojistnej ventil lopaty tak funguje bez problémů. Naopak já bych mechanickej ani nechtěl. Tady u těch nakladačů to teda úplně nehrozí. Ale měl jsem uno180 občas se používalo s jeřábovým hákem, ta pohoda když jsi vzal za 2 kohouty a vyrovnávání lopaty si vypnul/zapnul, pozdější ročníky co měly elektrohydraulický vyrovnávání, tam sis režim volil knoflikem na palubce. Ne jak u hona přehazovat táhlo.

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#8 Nový příspěvek od Martin90 »

Když se nakladač vypřahá na tvrdém a rovném podloží s nářadím, jde pak dobře zapřáhnout i na ty kolíky. Hydrauliku předělat na joystick. Pokud k tomu máš dost origo nářadí, tak zesílit rozpěru vpředu mezi upínači, často to praská a chodí každá strana zvlášť. Pokud nářadí nemáš, tak to předělej na euro rámeček. Konzole je na traktor uchycena na konzoli přední nápravy a nosnou trubku kabiny.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#9 Nový příspěvek od Sally06 »

Safra dlouho jsem tu nebyl. Od té doby se událo tohle.
Nakladač jsem totálně rozebral a očistil. Momentálně ho mám v základu. Přes víkend přijde do laku. Pístnice jsem nakonec všechny z gruntu rozebral a přetěsnil sakumpikum. Kdyby to někoho zajímalo, tak to těsnění vyšlo 3 tis. na všechny pístnice.
Jelikož už jsem znalostmi trošku dále, tak už vim, že mi chybí rozpěrná tyčka přepákování! potřeboval bych foto kde a jak drží.
Dále mi chybí poslední kus (vlastně ten, kterým se bere lopata a ostaní věci). Volal jsem na pár inzerátů, ale nikdo není nadšený z toho, že chci jen něco vyfotit a oměřit po něm, když se ho chcou lidi zbavit. proto prosím tady. Má tady někdo tenhle nakladač a byl by ochoten mi udělat fotky a poměřit ten kus? Byl bych moc vděčný a klidně i zaplatim za to. Jinak to bude výroba pokus omyl a strávím na tom mládí. potřebuju to mít co nejdříve hotové! Prosím najde se tady takový někdo? Nebo poradí někdo jak tohle udělat?
A ještě mi tam chybí jedna hadice co vede od těch dvou šedých bombiček nebo jak to nazvat na pravé straně u nejkratší písnice, nevim kam vede a nemám ji, ale nechám ji udělat, jen potřebuji vědět kam vede? Potřeboval bych na vše jen foto a pár měření... Prosím pomoc...
Zítra nahodim foto, jak šel čas.

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#10 Nový příspěvek od Martin90 »

Ta rozpěrná trubka je přišroubovaná na tom přepákování nad okem pro píst.
Ty "bomby" jsou pojistné ventily hydraulického paralelogramu, pokud např nahoře nabereš lopatu na sebe a budeš spouštět výložník, tak musí upustit přetlak, tudíš musí být spojeny s odpadní větví z rozvaděče.
Rychloupínače bych nahradil euro rámem, pokud máš přístup k výpalkům z laseru...

Obrázek



.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#11 Nový příspěvek od Sally06 »

Čau Martine! Budu ti líbat nohy sakra!!!
Zatím to mám ve fázi všechno všude, ale jakmile to nahážu na traktor, který zítra přivezu z velkého servisu a budu to mít v kupě, tak bych se stebou chtěl poradit o těch pojistných ventilech. Mám to ovládání elektromagnetama.
Prosím byl bys ochotný mi vyfotit tu rozpěrnou tyčku to uchycení z blízka? Ať vim, jaký to má tvar. Jak to drží v tom přepákování? Jsou v tom přepákování závity? Prosím byl bys ochotný mi to oměřit?
A to uchycení... Chtěl jsem to dát do 100% origo stavu. Ale přemýšlím krajně nad euro úchytem, ale jak předělat stávající lžíce, které jsou úzké a jdou mezi ramena na euro úchyt?
I tak potřebuju to vyzkoušet a potřeboval bych si vyrobit tyhle origo úchyty a potom můžu laborovat, jestli předělat na euro. Mohl bys mi je prosím vyfotit z blízka a nejlípe i oměřit? Jediné co mám, tak je rozteč samože z origo lopaty na hnůj co mám doma, ale jinak nic. Klidně si řekni co za to chceš!
PS: odkud jsi?

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#12 Nový příspěvek od Sally06 »

Prosím tě jaké výhody má euro úchyt oproti tomuhle úchytu? Proč to každý chce?
Jestliže bych ten nakladač někdy prodával. Bude 100% funkční, bude mít lopatu, lopatu na hnůj/balíky, paletizační vidle. Takže člověk nepotřebuje jakoby nic dokupovat/dodělávat. Má vše co potřebuje.
PS: Jak funguje u tohohle origo uchycení zajištění té lopaty? Nahoře to asi jen tak dosedne, ale dole to musí být nějak zajištěno. Jak prosím tě? Můžeš mi to prosím vyfotit? moc by mi to pomohlo... 8)
PS:Ty máš nebo víš, jak bych měl tohle uchycení předělat na euro? Pokud by to bylo jednoduší než se packat s tímto co nemám, tak bych do toho možná šel. Ale nemám v okolí nikoho kdo by to měl. Nebo spíše nikoho neznám, ale ani nevídám traktory s čelňákem u nás moc. Děkuji předem moc.
PS: Kdybych to předělával na euro, tak bych ti to vyrobil taky a poslal bych ti to, kdybys měl zájem! Mám ty možnosti... Diky moc za rady a hlavně foto... 8)

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#13 Nový příspěvek od jojo7011 »

Uz ke si stym davas tolko prace, tak prerob to na eurouchyt. Ci budes casom potrebovat klieste na baliky, offsetovu varechu a kde co tak to nbuse len prahadzovat.

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#14 Nový příspěvek od Sally06 »

Jako pro tohle asi jo. Ale já nikdy tohle potřebovat nebudu. Mám to vyloženě jen na sypké materiály (písek, štěrk atd.) žádná raubírna. Koupil jsem to na stavbu domu, kde to budu využívat jako jeřáb a hlavně abych pošetřil ruce/síly. Otec má sice koně, ale i teď to zvládá se Z3011 s těma balíka.
jakože se vše dělá na euro chápu, ale jak jsem psal, jestli nikdy nebudu potřebovat nic víc dokupovat, tak to jinčí výhody nemá ne?
Když se budeme bavit reálně, tak jak to předělat na ty úzké lžíce ten euro úchyt? nějaké foto?

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1581
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#15 Nový příspěvek od Martin90 »

Ten nakladač šel i s traktorem z chalupy... dal jsem ti sem jen foto z netu :( .

Časem zjistíš, že jsi měl koupit nového poláka :( .
To origo upínaní funguje jako západka kliky u dveří do futer. Nahoře čep nabereš a dole zapadne za zobák, ten při odjištění každý zvlášť zvedneš háčkem a ten zahákneš do výřezu aby jsi mohl nářadí shodit. Euro rám ti funguje sám jako ta rozpěra, co ti tam chybí.
Lépe se to ojišťuje. Tu úzkou lopatu by jsi na euro musel nějak rozšířit...
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“