Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Míšánek
Příspěvky: 931
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1096 Nový příspěvek od Míšánek »

Divej, ja osobně si myslím že ve výsledku by asi rozdíl v manévrovatelnosti mez tema jednotlivými nakladačema nebyl tak markantní - s obouma se ti z toho traktoru stane neohrabaná potvora :twist:
Takže z tohoto důvodu bych bral tu variantu, která ti nabídne nejvíc ;-)

Tak jsem to aspoň dělal já když jsem vybíral na Crystala a vzal jsem tuším nakonec to Sko

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#1097 Nový příspěvek od Bellian »

No nemáš to jednoduchý vše má svoje proti :-/ :-/

Míšánek to schrnul pěkně: "z toho traktoru stane neohrabaná potvora".

Když sundám čelák a jedu bez něj, to je úplně jiný stroj, mrštný jako rybička :smich: .


PS: Na 100% bych vzal ten multilock (nebo jak se tomu říká) na připojení hadic.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Míšánek
Příspěvky: 931
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1098 Nový příspěvek od Míšánek »

:vysmech: A to zas já bych ten multilock nebral, byl by mi k ničemu jelikož jsem jeden z těch, kteří nakladač na traktor posadí při koupi a pak jej tam mají již v podstatě furt ;-)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#1099 Nový příspěvek od Bellian »

No já ho odpínám tak 20x za rok a i tak bych ho bral. V mrazu je občas peklo nasadit rychlospojky, jsou docela namačkané u sebe. A pokud se ti to trochu umaže od oleje a nebo zůstane tlak, začne zábava :D :D .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Míšánek
Příspěvky: 931
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1100 Nový příspěvek od Míšánek »

No tak základ je vždy odtlakovat přece, to beru jako standart

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#1101 Nový příspěvek od mazhor »

To je jasny, ale stava se, ze nakladac odpojujes kdyz je zima a chces ho zapojit kdyz je teplo. A uz jsou hadice pod tlakem a behas s klicem. Taky, jak rikal kolega nademnou, jsou rychlospojky blizko sebe a kdyz mas rukavici zapatlanou olejem, klouze to jak na po*rane pline. K uvztekani.
Multilock je fajn, jenze stoji 13k.

Tomas6
Příspěvky: 5513
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1102 Nový příspěvek od Tomas6 »

No ten natlakovaný multilock taky není nic moc. Nebo se to stalo alespoň mně. Traktor byl bez tlaku ale nakladač se natlakoval teplem, sluníčkem, tak jsem musel trochu zabrat a střihlo to manžetu v jedné spojce. Hned škoda za litr. Nejhorší že na novou manžetu jsem čekal asi týden než přišla.
Já mám naštěstí bobka, takže čelák jsem na traktoru neměl asi rok a doufám že ho tam delší čas nebudu muset nasadit. Páč jak to tu někdo psal. Je z toho velká neohrabaná k..va.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

jojo7011
Příspěvky: 1084
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#1103 Nový příspěvek od jojo7011 »

to Bellian: Za mna osobne radsej ten 2600 plus lebo je mensi a ma paralelogram. A budes prekvapeny ked ti poviem, ze teroeticky zdvihne mozno viac jak 1600. Ono kratsi vyloznik = mensia paka => vacsia sila. Nie nadarmo sa vravi, ze menej je niekedy viac. A u CN na traktor to plati dvojnasobne. Moj Psonek Spawmet 500 Strong ( je este mensi jak IT2600Plus ) co mam na 6045 ma papierovu nosnost 1100kg pri tlaku 150Bar a 36L cerpadle. Pri tlaku 200Bar a 80L cerpadle ma papierovu nosnost pisanu az 1580kg. Realita je taka, ze pri mojom 42L cerpadle Hylmet a 175Bar pojistaku Hylmet realne zdvihnem 1300kg + dalsich viac ako 200kg maju len samotne paletizacne vidly. Takze som na nejakych 1500kg nosnosti. Ale na traktor je to uz na hrane resp. za hranou. Kamarat ma na 7245 tur 4.2 ( papierovu nosot ma pisani 1600kg ) a ta velka tazka opacha ma predny cap este o cca. 1m dalej pred traktorom ako ten moj. On naberie 300kg do varechy a stoji na prednych. Bez protivahy nepouzitelne. Ja bez bez protivahy ( uplne aj bez zadnych zavazi v kolach ) zdvihnem 900kg bezpecne . To je taky limit, 1000kg ma uz tiez postavy na predne ked nemam protivahu. Inac 500kg mulcovak v TBZ uplne vyhovuje ako protivaha.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#1104 Nový příspěvek od Bellian »

Tomas6:

Hmm tak jak čtu tvůj příspěvek, tak multilock není všemocný jak jsem si myslel :chytry: . Tak to je asi jedno co vezmeš.
Mě se taky právě stalo, že tam vznikl tlak, byl jsem mimo moje zázemí a ať se to zdá jako blbost, stačí na to zatlačit třeba šroubovákem a je to. Tak ve skutečnosti jsem do toho ťukal přes kulatinu a nebyl schopen to díky pružné hadici pořádně stisknout. Prostě vejdrb.

jojo7011:

kdo kolik zdvihne si netroufnu odhadovat, samotného by mě to zajímalo kolik vlastně zdvinu. Ono taky dost záleží kde na vidlích ti ta váha leží. Jednou jsem skládal balík odkorků a jak jsem sjel mimo vlečku, tak mě špičky pomale padaly dolů. Nebo jsem přetahoval větší betonové panely a tam jsem to měl uvázené přímo na adaptéru. traktor se stavěl na přední a nakladač by to v klidu zvedal dál. Fakt nvm :-/ .
Jinak IT1600 má taky paralelogram.


Nvm jestli uvažuješ u přidržovacím prstu na dřevo. Já ho koupil, ale používal jsem ho jen jednu zimu. Jako není špatný, ale bez něj se v klidu obejdu. dříve jsem si myslel, že pomocí něj naložím hromádku slabší klacků, různě dlouhých, ale to je stejně nereálné to nabrat, aby ti to drželo.

No ať koupíš co koupíš chybu neuděláš a práci ti to usnadní a to je to hlavní :friends: 8) 8) 8).
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladače

#1105 Nový příspěvek od jurex »

Větší nepotřebuju, jsem nad míru spokojený, jako protizávaží používám naviják (320 kg), jediné co jsem nedal byla paleta zámkové dlažby z vleku, ale to jsem ještě neměl naviják a bral jsem to bez závaží, nakladač zvedal, zadní kola metr ve vzduchu, s protizávažím by to asi dal...dnes jsem převážel silniční panel, který má cca 1100kg a v pohodě jsem točil volantem. Spíš bych ušetřené peníze investoval do silnějšího čerpadla (já ho tam mám 42l), tlumiče rázů (taky mám) za jízdy se nakladač pěkně pohupuje, když ho zapomenu zapnout, tak je traktor jakoby tvrdý při najetí na hrb. A ještě uvažuju nad orstou do budoucna

Tomas6
Příspěvky: 5513
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1106 Nový příspěvek od Tomas6 »

Bellian je to s normálníma rychlospojkama nebe a dudy. To je bez debat. Akorát to chce prostě svý. Je možné že jsem měl čelák tehdy blbě položený, někdy se mi stane že nestojí úplně ideálně. Ale odpínat ho častěji a řešit to rychlospojkama tak bych asi ten traktor dřív podpálil. Jsme to probírali u mne v tématu, ty obyč rychlospojky aby člověk zapnul nebo odepnul, je dost dřina přesunout ten zajišťovací kroužek a když jsou 4 vedle sebe a je málo místa to chytit... Tím spíš že já ho beru jen opravdu zřídka, páč pořád je pro mne výhodnější manipulovat všechno bobikem. Já ten multilock dostal k čeláku zdarma, chtělo to koupit nějaké těsnivo a jeden pár spojky jsem musel koupit nový. Stálo to dardu, ale ten komfort je neporovnatelný
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Míšánek
Příspěvky: 931
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1107 Nový příspěvek od Míšánek »

Jak říkám - pokud člověk odepíná často tak je Multilock 100% výhoda a "must have" věc.

Ovšem existují I lidi, které doma nemají víc kusů techniky a traktor mají doma jako multifunkční stroj, takže nakladač je na traktoru 365 dní v roce (třeba já). A v tom případě by mi těch 13 tyček za multilock bylo úplně k hovnu utracených.

Teď si navíc musím na nakladaci dodělat další přídavné vedení hydrauliky pro štípací automat a to budu také řešit standartnima rychlospojkama.

Jo a tlumič razu je rozhodně věc kterou doporučuji také vzít rovnou s nakladačem.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#1108 Nový příspěvek od mazhor »

Jde s IT 2600PLUS rozumne rypnout do hliny, shrnout hnuj atp. aniz by se nakladac nejk kroutil, praskl?

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladače

#1109 Nový příspěvek od jurex »

Mám pouze hladkou lžíci, bez zubů to jde blbě, hnůj nedělám, alebtu hlínu to trochu strhne, pokroucený ho po dvou letech nemám a to dostává občas dobře zabrat

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16086
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1110 Nový příspěvek od oco13 »

Asi ma vykopnete lebo riešim len celkom malý nakladač ale :typek:
Čo si myslíte o tejto verzii lyžín na japonca s nakladačom, Neznižuje to nosnosť oproti upnutiu vidiel bližšie k ramenu? (dlhšia páka)

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“